Przygotowania do matury 2013

Matura 2019 - Forum maturzystów i kandydatów na studia. Nie wiesz jaki wybrać kierunek? Nie wiesz jak wygląda rekrutacja? Masz pytanie dotyczące toku studiów?
Awatar użytkownika
Buniaaaa
Posty: 493
Rejestracja: 12 paź 2009, o 16:52

Re: Przygotowania do matury 2013

Post autor: Buniaaaa »

goodman pisze:We wro tez jest brana pod uwagę matma P.
A uczelnie uciekają od fizyki, bo większość kandydatów tez ucieka od fizyki. Rośnie im przez taki zabieg liczba chętnych, no i choćby kasa z rejestracji.
3xR za starych dobrych czasów było imho najlepszym rozwiązaniem, bo wystarczyło byc dość dobrym z trzech przedmiotów, a nie zajebistym z dwóch. No, a obecna matma P niczego nie sprawdza, bo jest zdecydowanie zbyt łatwa.

Zgadzam się. Matematyka P za dużo nie sprawdza, wystarczy zrobić kilka matur z CKE, wiedzieć dokładnie co jest w karcie wzorów i w porywach na 100% można napisać. Więc rekrutacja się sprowadza do walki na procenty z biologii i chemii. A biologia R i chemia R to loteria. Szkoda, że kładą taki ogromny nacisk na te przedmioty, lepszym rozwiązaniem był dodatkowo trzeci przedmiot na rozszerzeniu. Coś się napisało lepiej, coś gorzej, i starczyło punktów na któryś z progów. A biologię i chemię trzeba obowiązkowo pocisnąć na około 85%, mając 160 pkt teraz nie ma co o medycynie stacjonarnej (dwu przedmiotowej) myśleć
ind
Posty: 67
Rejestracja: 13 maja 2013, o 15:14

Re: Przygotowania do matury 2013

Post autor: ind »

Passiflora, dzięki ! Moi wspaniali rodzice wbili mi do łba, że jak się już gdzieś złoży dokumenty, to kończy się całkowicie rekrutacja.
Życie i umysł mi ratujesz! : ) Dzięki !

ps. Nie wiecie do kiedy trzeba wnosić opłatę rekrutacyjną na UM Lublin? Bo nie mogę znaleźć takiej informacji na stronie, a zapisy trwają do 24 czerwca (czy opłata też do 24?)
Awatar użytkownika
Buniaaaa
Posty: 493
Rejestracja: 12 paź 2009, o 16:52

Re: Przygotowania do matury 2013

Post autor: Buniaaaa »

ind pisze:Passiflora, dzięki ! Moi wspaniali rodzice wbili mi do łba, że jak się już gdzieś złoży dokumenty, to kończy się całkowicie rekrutacja.
Życie i umysł mi ratujesz! : ) Dzięki !

ps. Nie wiecie do kiedy trzeba wnosić opłatę rekrutacyjną na UM Lublin? Bo nie mogę znaleźć takiej informacji na stronie, a zapisy trwają do 24 czerwca (czy opłata też do 24?)
Opłata też do 24 czerwca. Wysyłaj dziś, to jeszcze powinnaś zdążyć
ind
Posty: 67
Rejestracja: 13 maja 2013, o 15:14

Re: Przygotowania do matury 2013

Post autor: ind »

Bunia wysyłam, choć ciekawa jestem czy się zaksięguję przez weekend. No ale mniejsza oto, warto spróbować
Awatar użytkownika
suzi
Posty: 122
Rejestracja: 7 sty 2013, o 13:56

Re: Przygotowania do matury 2013

Post autor: suzi »

Spokojnie, przelew zrobiłam wczoraj do południa i dzisiaj już pojawił się komunikat Opłata kwalifikacyjna została zaksiegowana.
ind
Posty: 67
Rejestracja: 13 maja 2013, o 15:14

Re: Przygotowania do matury 2013

Post autor: ind »

suzi, szybko księgują Mogłabyś mi powiedzieć jak przerobiłaś zdjęcie? Bo mi za nic nie chce wyjść poprawnie, ciągle mi się zmienia wysokość
Awatar użytkownika
suzi
Posty: 122
Rejestracja: 7 sty 2013, o 13:56

Re: Przygotowania do matury 2013

Post autor: suzi »

w nieśmiertelnym programie paint tam gdzie masz zmianę rozmiaru musisz kliknąć sobie zamiast procentowej zmiany rozmiaru pixele i wpisać tyle ile potrzebujesz
ind
Posty: 67
Rejestracja: 13 maja 2013, o 15:14

Re: Przygotowania do matury 2013

Post autor: ind »

dziękuję Ci bardzo : ) Życie mi ratujesz : ))
_włóczykij
Posty: 1578
Rejestracja: 8 kwie 2011, o 21:18

Re: Przygotowania do matury 2013

Post autor: _włóczykij »

Co robic?! Pomóżcie!

Złożyłam na farmacje do lublina przed chwila, wplacilam oplate rekr. - gdyby mi się odwidziało, albo coś.

U mnie z punktami nie wiem chemia 80% biologia 70-82-85 taka granica mi wychodzi

I zastanawiam się czy złożyć do Lublina! 170 zl to jednak dużo na biednego studenta

A mam ostatnie sekundy na podjęcie decyzji.
miki3_12

Re: Przygotowania do matury 2013

Post autor: miki3_12 »

mam pytanie co do Lublina.

zalozylem konto, wplacilem oplate kwalifikacyjna. co jeszcze musze zrobic oprocz czekania na wyniki?
musze juz teraz zadbac o badania lekarskie, czy to dopiero po tym jak sie dostane(bo tak jest w Krakowie i na ŚUM-ie)?
Awatar użytkownika
Demitasse
Posty: 98
Rejestracja: 23 sie 2012, o 21:01

Re: Przygotowania do matury 2013

Post autor: Demitasse »

miki3_12 pisze:mam pytanie co do Lublina.

zalozylem konto, wplacilem oplate kwalifikacyjna. co jeszcze musze zrobic oprocz czekania na wyniki?
musze juz teraz zadbac o badania lekarskie, czy to dopiero po tym jak sie dostane(bo tak jest w Krakowie i na ŚUM-ie)?
O badania lekarskie lepiej zadbać wcześniej, gdyż potem jak już się dostaniesz bedziesz mieć mało czasu, żeby je wykonać. Pobierz sobie plik ze strony UM Lublin i zrób badania wcześniej, tak jest najbezpieczniej i nie będziesz się stresować przez oddaniem teczki, że masz niekompletną.
Ale teraz póki co na etapie rekrutacji elektronicznej juz nic nie musisz robić. Tylko wpisać wyniki matur po 28 czerwca
Awatar użytkownika
Demitasse
Posty: 98
Rejestracja: 23 sie 2012, o 21:01

Re: Przygotowania do matury 2013

Post autor: Demitasse »

aha, jeszcze musisz w razie co sprawdzić, czy opłata została zaksięgowana ( powinien wyskoczyć komunikat )
Awatar użytkownika
suzi
Posty: 122
Rejestracja: 7 sty 2013, o 13:56

Re: Przygotowania do matury 2013

Post autor: suzi »

adele , ja bym złożyła na tą farmację jeśli Cię interesuję bo widzę że obliczyłaś się na około 160 punktów, może być różnie ale lepiej się zapezpieczyć a na farmę myślę że spokojnie starczy. 70 zł to dużo ale warto zaryzykować niż rok czasu później mieć do siebie pretensje.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 12 gości