Przygotowania do matury 2013

Matura 2019 - Forum maturzystów i kandydatów na studia. Nie wiesz jaki wybrać kierunek? Nie wiesz jak wygląda rekrutacja? Masz pytanie dotyczące toku studiów?
Awatar użytkownika
GABA
Posty: 437
Rejestracja: 31 lip 2010, o 14:03

Re: przygotowania do matury 2013

Post autor: GABA »

Kayzke pisze:Ja też zdaję maturę w 2013 roku. W wakacje odpoczęłam, ale od września biorę się za naukę porządnie. Chemia mnie przeraża, biologię kocham, lecz systematyka daje mi w kość. Medycyna, no cóż ambitnie Wszyscy wokół straszą mnie tym, że trzeba mieć ponad 90 % z matury (b+c) żeby bez wstydu złożyć papiery na medycynę.Jestem trochę przerażona. Co sądzicie o kursach maturalnych w dużych miastach ?
Matura 2013. Ludzie! Cieszcie się wakacjami, a potem osiemnastkami.
Awatar użytkownika
mufinka
Posty: 57
Rejestracja: 8 sie 2010, o 20:28

Re: przygotowania do matury 2013

Post autor: mufinka »

Uczycie się podczas wakacji? U mnie ambitne plany powtórzenia całej pierwszej klasy z biol i chem nie wyszły i raczej już nie wyjdą Doszłam do wniosku, że trzeba też odpocząć Mam nadzieję, że nie będę żałować podczas roku szkolnego.
SilentShout
Posty: 851
Rejestracja: 29 cze 2011, o 19:06

Re: przygotowania do matury 2013

Post autor: SilentShout »

drobinka pisze:Uczycie się podczas wakacji? U mnie ambitne plany powtórzenia całej pierwszej klasy z biol i chem nie wyszły i raczej już nie wyjdą Doszłam do wniosku, że trzeba też odpocząć Mam nadzieję, że nie będę żałować podczas roku szkolnego.
no i dobrze, że nie wyszlo
Ja jestem zwolennikiem obijania się w wakacje U mnie w roku szkolnym i tak znalazł się czas na powtórki, na bierzące lekcje i na zabawę
Awatar użytkownika
GABA
Posty: 437
Rejestracja: 31 lip 2010, o 14:03

Re: przygotowania do matury 2013

Post autor: GABA »

U mnie w roku szkolnym i tak znalazł się czas na powtórki, na bierzące lekcje i na zabawę
Te bieRZące to pewnie z polskiego?
SilentShout
Posty: 851
Rejestracja: 29 cze 2011, o 19:06

Re: przygotowania do matury 2013

Post autor: SilentShout »


nie, z niemieckiego

oj tam późno jest
Ostatnio zmieniony 16 sie 2011, o 19:46 przez SilentShout, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
GABA
Posty: 437
Rejestracja: 31 lip 2010, o 14:03

Re: przygotowania do matury 2013

Post autor: GABA »

To wszystko wyjaśnia.
SilentShout
Posty: 851
Rejestracja: 29 cze 2011, o 19:06

Re: przygotowania do matury 2013

Post autor: SilentShout »

no masakra, mam nadzieję, że nikt ze znajomych tego nie znajdzie

ale na 398 postów to dopiero 1 raz
Awatar użytkownika
Collo
Posty: 1761
Rejestracja: 26 gru 2009, o 08:33

Re: przygotowania do matury 2013

Post autor: Collo »

SilentShout, wybaczamy ci Co tam jeden błąd, jak niektórzy robią ortografy w każdym wyrazie.

Wakacje spędziłem tak jak chciałem Były wyjazdy, spotkania ze znajomymi, czytanie książek na które nie miałem czasu w roku szkolnym, oglądanie filmów, pływanie, bieganie i masa innych rzeczy. Ogólnie te wakacje spędziłem najlepiej ze wszystkich wcześniejszych

Powoli wakacje się kończą i trzeba już kupować książki, co dla mnie jest sporym wydatkiem, ale dziś kupiłem 7 używanych książek w bdb stanie za niecałą 100, jestem z siebie dumny

O! 1100 post
Ostatnio zmieniony 16 sie 2011, o 21:27 przez Collo, łącznie zmieniany 1 raz.
SilentShout
Posty: 851
Rejestracja: 29 cze 2011, o 19:06

Re: przygotowania do matury 2013

Post autor: SilentShout »

Colloportus, dzięki.
Awatar użytkownika
bilberryy
Posty: 55
Rejestracja: 23 gru 2010, o 17:33

Re: przygotowania do matury 2013

Post autor: bilberryy »

U mnie też nie wyszły za bardzo plany powtórkowe. Ale dzięki Wam za bardzo się tym nie przejmuję .
Gorzej moi rodzice. uważają, że całe 2 miesiące przebimbałam na nic nie robieniu, że do czego to podobnie, że ja na medycynę chcę startować, a połowy materiału już nie pamiętam, blablabla.

Jestem z siebie dumna, bo zajrzałam i porobiłam testy z cytologii i wydrukowałam sobie (taak, bardzo pracochłonne ) wszystkie testy maturalne (próbne, operonowiskie i te właściwe) z ubiegłych lat.

Stwierdzam, że w tym roku, w przeciwieństwie do poprzedniego, skupię się na tych przedmiotach, które będę zdawać na maturze. W zeszłym bawiłam się we wszystko po trochu i tego skutki nie były najlepsze. Dodatkowo zdałam sobie sprawę, ze chyba będę zdawać rozszerzoną matmę na maturze.

No młodzieży, jeszcze kilkanaście dni i trzeba będzie zakasać rękawy

BTW. Czy ktoś z Was kupił nową wersję zbioru zadań z biologii Witowskiego (chodzi mi o 2 tom)? Możecie mi powiedzieć ile macie w nim stron i zadań w sumie? Mam to różowe wydanie różowe przygotowujące do matury 2011 i zastanawiam się, czy opłaca się kserować te brakujące działy, czy też kupić nową książkę (ale to chyba trochę bez sensu). no nie wiem. Doradźcie.
SilentShout
Posty: 851
Rejestracja: 29 cze 2011, o 19:06

Re: przygotowania do matury 2013

Post autor: SilentShout »

a to nie jest przypadkiem tak, że w nowym wydaniu są dodane zadania z matury 2011?
2+2 równa się _
Posty: 9
Rejestracja: 17 sie 2011, o 19:23

Re: przygotowania do matury 2013

Post autor: 2+2 równa się _ »

bilberryy, zdawalem mature w tym roku, przygotowywalem sie z ksiazek witowskiego. widzialem ostatnio w ksiegarni ten ajnowszy tom 2 biologii po zmianach, rozni sie on w miare: dodali 3 nowe działy (ksiazka grubsza zdecydowanie), nie ma takich smiesznych pomylek jak w starej edycji i wiecej zadan.
co do wakacji to nie martw sie, ja tam calutkie wakacje zawsze poświecalem na wakacjowanie sie nauka do matury w roku szkolnym, co jak widzisz nie wyszlo mi na zle
SilentShout, no raczej nie, np w tym roku z chemii dodal 2 dzialy (buforowanie i miareczkowanie), z biologii ksiazka grubsza o polowe i w ogole nowe autorskie zadania.
mozecie powiedziec ze to szajs i ze wolicie inne zbiorki ale ja i moj prof. od biol polecamy w calosci
pozdro
Awatar użytkownika
bilberryy
Posty: 55
Rejestracja: 23 gru 2010, o 17:33

Re: przygotowania do matury 2013

Post autor: bilberryy »

Z tego co wiem to w tym najnowszym wydaniu są dodane działy: ewolucjonizm i ekologia.

2+2 równa się _: o, widzę, że kolega też z Radomia.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości