Przygotowania do matury 2013

Matura 2019 - Forum maturzystów i kandydatów na studia. Nie wiesz jaki wybrać kierunek? Nie wiesz jak wygląda rekrutacja? Masz pytanie dotyczące toku studiów?
2+2 równa się _
Posty: 9
Rejestracja: 17 sie 2011, o 19:23

Re: przygotowania do matury 2013

Post autor: 2+2 równa się _ »

bilberryy pisze:Z tego co wiem to w tym najnowszym wydaniu są dodane działy: ewolucjonizm i ekologia.

2+2 równa się _: o, widzę, że kolega też z Radomia.
mozliwe, nie wiem jak sie nazywaja te dzialy, ale zauwazylem hmm znaczna zmiane objetosci ważne że witowski chały nie odwala

właściwie mała wioska na ok 10 km od centrum Radomia a Ty jakie rejony?
Awatar użytkownika
bilberryy
Posty: 55
Rejestracja: 23 gru 2010, o 17:33

Re: przygotowania do matury 2013

Post autor: bilberryy »

Ściślej ujmując mieszkam 15 minut od dworca PKP, a do szkoły uczęszczam na XV-leciu niedaleko Galerii Słonecznej.
Aith
Posty: 300
Rejestracja: 23 maja 2011, o 20:20

Re: przygotowania do matury 2013

Post autor: Aith »

Już miałam wyrzuty sumienia, że tak olałam dwa miesiące wakacji na naukę. Plany ambitne - lipiec biologia, sierpień - chemia, a nie wyszło nic.
Dobrze, że nie jestem sama.
Damy radę, bo kto jak nie my. Więc cieszmy się wakacjami, dopóki trwają, a od września hard working.

Koledze z góry( 2+2=) gratuluję. Ambitnie.
Mi w sumie obojętnie gdzie będę studiować, może być nawet Psia Wólka, byleby medycyna. Chociaż nie powiem, Kraków albo Warszawa to byłoby coś.

W ogóle to macie jakieś rady, co zrobić, żeby dobrze nauczyć się do matury? Bo ja za nic w świecie nie umiem wbijać się w klucz maturalny.
SilentShout
Posty: 851
Rejestracja: 29 cze 2011, o 19:06

[Link] przygotowania do matury 2013

Post autor: SilentShout »

Aith pisze:
W ogóle to macie jakieś rady, co zrobić, żeby dobrze nauczyć się do matury? Bo ja za nic w świecie nie umiem wbijać się w klucz maturalny.
co do wbijania się w klucz:
wbijanie-sie-w-klucz-biologia-vt35843.htm
a żeby dobrze nauczyc się do matury, to trzeba uczyć się teorii + rozwiazywac arkusze i zadania ze zbiorów
Bebrave
Posty: 72
Rejestracja: 7 lip 2011, o 11:51

Re: przygotowania do matury 2013

Post autor: Bebrave »

O ! Widzę, ze nie tylko ja odpoczywałam w te wakacje ) Słuchajcie, czy u was na lekcji biologii też jest nacisk na systematykę ? Mam zamiar zrobić przez te 3 dni całą systematykę, którą mam w zeszycie na brystolu i powiesić na ścianie, przyda mis się to ? : )
york
Posty: 1902
Rejestracja: 27 gru 2007, o 22:05

Re: przygotowania do matury 2013

Post autor: york »

systematyke przeczytac, zeby bylo wazniejsza jest ewolucja poszczegolnych ukladów i przystosowanie do bytowania w okreslonym srodowisku
szizii
Posty: 170
Rejestracja: 17 sie 2009, o 12:30

Re: przygotowania do matury 2013

Post autor: szizii »

Eeeeh, no to witam wszystkich maturzystów w 2013, bo ja też należę do tego grona
Ja marzę o medycynie w Krakowie, a oprócz tego chcę jeszcze składać papiery do Lublina, natomiast trzeciej uczelni nie wybrałam. W związku z tym będę zdawała biologię i chemię na rozszerzeniu i matmę na podstawie. Jak rozumiem, do Krk matma podstawowa wystarczy? Czytałam trochę na ten temat ale pytam tak dla pewności
Ja niczego nie powtarzałam przez wakacje, jedynie chodziłam na korki z chemii bo miałam problemy. Ale od drugiej klasy biorę się ostro do pracy
york
Posty: 1902
Rejestracja: 27 gru 2007, o 22:05

Re: przygotowania do matury 2013

Post autor: york »

do krakowa wystarczy matma podst
szizii
Posty: 170
Rejestracja: 17 sie 2009, o 12:30

Re: przygotowania do matury 2013

Post autor: szizii »

Uuffff, w takim razie nie pozostaje mi nic innego, jak pracować nad matmą, bo często łapię się nad tym, że robię bardzo proste błędy i nie uważam na to, co piszę. ale przez dwa lata pewnie jakoś to wypracuję
pamiętam, że kiedy szłam do liceum, miałam ambitne plany zdawania fizyki, biologii i chemii na rozszerzeniu - z tą fizyką szybko mi przeszło chociaż nadal myślę o Warszawie. z tym, że tam już fiz wymagają
_KALINA_
Posty: 567
Rejestracja: 19 maja 2011, o 09:50

Re: przygotowania do matury 2013

Post autor: _KALINA_ »

JA W 1 LO też miałam zdawać chemie, biologie i fizykę na rozszerzeniu W 2 LO zmieniłam fizykę na podstawowa a 3 LO juz tylko chemia i biologia
SilentShout
Posty: 851
Rejestracja: 29 cze 2011, o 19:06

Re: przygotowania do matury 2013

Post autor: SilentShout »

ja w I kl lLO mialam zdawac biol, chem, fiz na R, w II TYLKO biol i fiz na r (do białego mozna z samą biol i fiz), a w III juz tylko chem i biol na R, a do fizy pojawił sie jakiś uraz psychiczny ale troche miałam zaległosci z chem z II kl i musiałam nadrobić
wiec uczcie sie wszystkiego przez przez pierwsze 2 lata (no mówie głownie o 3 w/w przedmiotach), bo pózniej plany mogą się Wam sie pozmieniać
Galaxia
Posty: 533
Rejestracja: 8 cze 2009, o 19:21

Re: przygotowania do matury 2013

Post autor: Galaxia »

SilentShout, mi też się tak wydaje. Mam koleżankę, która tak chciała iść na lek, że wszystko olewała kompletnie, miała same dwóje. Uczyła się tylko bio, chem i trochę fiz w razie czego. a później jak w 3 klasie okazało się, że jednak woli prawo, to niestety już było za późno, jak na tym etapie nie wiedziała nawet, w którym roku była Bitwa pod Grunwaldem. Dlatego wydaje mi się, że wiadomo - lepiej bardziej się przyłożyć do przedmiotów, które wydadzą nam się bardziej przydatne, ale nie olewać reszty. I tu nawet nie chodzi o maturę. jak można nie znać podstaw z historii, geografii itd? Toż to wstyd.
SilentShout
Posty: 851
Rejestracja: 29 cze 2011, o 19:06

Re: przygotowania do matury 2013

Post autor: SilentShout »

jak patrzę teraz, gdzie idą na studia ludzie z mojego biolchemu (w ktorym w I kl 90% chciało studiować na leku) to widzę, że będę miała znajomości we wszystkich zawodach
są osoby które poszły na architekturę, rozmaite filologie (japonska, hiszpańska), prawo, a zdecydowana wiekszość wylądowała na politechnikach w całej polsce: budownictwo, informatyka, automatyka i robotyka, elektrocośtam

zresztą ja też zmieniałam plany w ciągu tych 3 lat kilka razy
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 23 gości