Przygotowania do matury - rok szkolny 2012/2013

Rozmowy na temat matury z biologii. odpowiedzi na trudne pytania, rozwiązywanie zadań, arkusze maturalne z biologii
nxxx
Posty: 450
Rejestracja: 8 mar 2008, o 15:54

Re: Przygotowania do matury - rok szkolny 2010/2011

Post autor: nxxx »

Ja trzymam się mojego planu powtórkowego. Który zbyt ambitny nie jest Zastanawiam się, czy w maju dam radę jeszcze raz zrobić generalną powtórkę + milion arkuszy. Chyba wypadałoby się bardziej ścisnąć w kwietniu, szybciej skończyć i zacząć ostatnią powtórkę jeszcze przed majem. Kude, sama nie wiem A przede wszystkim - zmienić nastawienie na takie, że i tak nie zdąże się wszystkiego perfect nauczyć
Awatar użytkownika
Kuniaa
Posty: 49
Rejestracja: 19 maja 2010, o 13:58

Re: Przygotowania do matury - rok szkolny 2010/2011

Post autor: Kuniaa »

Taa. poznańska stoma ehh. przy nas to lek ma wakacje i opie*ala sie czule
Awatar użytkownika
Haku
Posty: 426
Rejestracja: 31 lip 2010, o 22:55

Re: Przygotowania do matury - rok szkolny 2010/2011

Post autor: Haku »

Powoli zaczynam się stresować tą maturą -.-
Fifoll
Posty: 160
Rejestracja: 4 lip 2010, o 16:47

Re: Przygotowania do matury - rok szkolny 2010/2011

Post autor: Fifoll »

Kuniaa pisze:Taa. poznańska stoma ehh. przy nas to lek ma wakacje i opie*ala sie czule

dokładnie.


o!:D jesteś ode mnie z roku?:P

jak masz na imię?
Awatar użytkownika
czornydanio90
Posty: 950
Rejestracja: 25 cze 2009, o 19:04

Re: Przygotowania do matury - rok szkolny 2010/2011

Post autor: czornydanio90 »

Nie ma gooooorszego od leku katowickiegooooooo
Mordor lofffffciam Ciem


Witam po dłuższej nieobecności spowodowanej zmaganiami w Mordorze widzę nowy narybek szykujący się do walki z teścikami
Awatar użytkownika
withi_as
Posty: 465
Rejestracja: 25 sie 2010, o 06:00

Re: Przygotowania do matury - rok szkolny 2010/2011

Post autor: withi_as »

nxxx rozumiem Cię, bo sama nie wiem co mam robić, tzn nie mam pojęcia czy zacząć już powtórki, czy nie . Dlatego zrobiłam sobie listę tematów i co dwa dni (takie szkolne) będę powtarzać jeden a w weekend dwa. Wczoraj powtórzyłam cały wydalniczy + zadania, których jeszcze nie zrobiłam i przejrzenie tych zrobionych, a dzisiaj ogarnę sobie pokarmowy i zrobię resztę zadań z genetyki na jutrzejszą lekcję. I później przed maturą, czyli gdzieś w maju, będę tylko przeglądać swoje notatki, tak myślę

Haku a ja nie, a chciałabym bardzo .

I mam takie pytanie z innej beczki, macie jakieś alternatywy jeżeli (oby nie) nie dostaniecie się tam gdzie chcecie? Tzn jak mniemam większość z Was wybiera się na lekarski/stomatologię, a co jeszcze rozważacie gdyby się nie udało? Ja sobie zaczęłam przeglądać tak na wszelki wypadek położnictwo i pielęgniarstwo (drugi kierunek zawsze miałam w planach, gdyby jednak z dietetyką się nie udało). - ) A jak jest u Was ? gt

Ah i apropos, odpowiednikiem jakiej częśći nerki jest błona półprzepuszczalna w sztucznej nerce ?
Awatar użytkownika
Lizzy
Posty: 189
Rejestracja: 18 kwie 2009, o 18:06

Re: Przygotowania do matury - rok szkolny 2010/2011

Post autor: Lizzy »

Mnie się wydaję, że jak chodzi o LEP to WUM jest 3, bo tam zdaje o wiele więcej ludzi niż w innych uczelniach a to wiąże się z niższą średnią.
Alternatywy? Musi wyjść medycyna! A jak nie to chemia na politechnice
A ja już wszystko powtórzyłam z biologii pozostaje tylko gładzić materiał i robić masę zadań.
Lekarz Rezydent.
Awatar użytkownika
mona16
Posty: 110
Rejestracja: 2 sie 2010, o 20:10

Re: Przygotowania do matury - rok szkolny 2010/2011

Post autor: mona16 »

Też coraz częściej zastanawiam się nad alternatywą
i w planach również mam chemię, jednak tyle osób mi to odradza, że już sama nie wiem.
Awatar użytkownika
OlaaaM6
Posty: 636
Rejestracja: 16 lip 2008, o 18:39

Re: Przygotowania do matury - rok szkolny 2010/2011

Post autor: OlaaaM6 »

mona16, tak szczerze to co po tej chemii chciałabyś robić? W szole uczyć, w laboratorium pracować. Mieszkałam dwa lata z dziewczynami, które studiowały chemię, nie dostały się na swoje wymarzone studia więc poszły na to, i jak patrzyłam na nie, siedzące prawie codziennie do 3/4 nad ranem, robiące sprawozdania itp to żal mi ich było. Tymbardziej, że pierwsze dwa lata nie miały wiele wspólnego z chemią, a raczej z matmą i fizyką. W ich przypadku najgorsze było to, że te studia nie były ich wymarzone, więc męczyły się podwójnie Ale co kto lubi


nxxx, wątpię, czy zdążysz jeszcze raz to ogarnąć w maju + zadania Lepiej rozplanuj to sobie już jakoś od połowy kwietnia. Po co potem się spinać i stresować, że się nie wykonało planu lepiej na spokojnie i dokładnie
Trzymam kciuki za Was
Awatar użytkownika
czornydanio90
Posty: 950
Rejestracja: 25 cze 2009, o 19:04

Re: Przygotowania do matury - rok szkolny 2010/2011

Post autor: czornydanio90 »

Ja na własnym przykładzie polecam jako przetrwalnik Biotechnologię (świetna na Uniwersytecie Rolniczym w Krakowie)
Awatar użytkownika
Susan
Posty: 231
Rejestracja: 5 lip 2010, o 01:36

Re: Przygotowania do matury - rok szkolny 2010/2011

Post autor: Susan »

withi_as pisze:nxxx
Ah i apropos, odpowiednikiem jakiej częśći nerki jest błona półprzepuszczalna w sztucznej nerce ?
Chyba ciałka nerkowego.
Awatar użytkownika
withi_as
Posty: 465
Rejestracja: 25 sie 2010, o 06:00

Re: Przygotowania do matury - rok szkolny 2010/2011

Post autor: withi_as »

O Susan dziękuję. Tak też napisałam, ale nie mam odpowiedzi do Witowskiego więc nie miałam jak sprawdzić -)

Ola ma rację, w sumie w takim wypadku już lepiej poczekać rok i poprawiać maturę, a wiadomo że trzeba coś wtedy robić, bo z reguły jak ma się za dużo czasu to się nic nie zrobi, więc można albo a) iść pracować, b) iść na studia które będą jakoś powiązane z tym który chcemy studiować w przyszłości
Fifoll
Posty: 160
Rejestracja: 4 lip 2010, o 16:47

Re: Przygotowania do matury - rok szkolny 2010/2011

Post autor: Fifoll »

Lizzy pisze:Mnie się wydaję, że jak chodzi o LEP to WUM jest 3, bo tam zdaje o wiele więcej ludzi niż w innych uczelniach a to wiąże się z niższą średnią.
yy. a co ma jedno do drugiego, bo chyba nie kumam:P

przecież średnia to średnia i wg mojej matematyki, co prawda od roku jej nie mam (:P), ale średnia wynika z dodania wszystkich wyników i podzielenia przez liczbę osób zdających.

więc to, że zdaje więcej osób nie ma nic do rzeczy, a ich wyniki, które przesądzają o średniej. chyba że nie kumam, to mnie oświecić

tak wiem, że im więcej osób tym trudniej tą średnią: podciągnąć". ale co z tego? nic! bo jakby WUM miał najlepsze wyniki to i najlepsza średnia byłaby ich:P
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 13 gości