Przygotowania do matury - rok szkolny 2012/2013

Rozmowy na temat matury z biologii. odpowiedzi na trudne pytania, rozwiązywanie zadań, arkusze maturalne z biologii
Gitarowa
Posty: 592
Rejestracja: 18 lut 2011, o 20:39

Re: Przygotowania do matury - rok szkolny 2010/2011

Post autor: Gitarowa »

Przemmo pisze:najlepiej to już zacząć czytać, ale po powoli bez szaleństw

hmm ktoś wie dlaczego stojąc na głowie nie można przełykać jedzenia?", czy to ma związek z nagłośnią ?
Nie wiem jak z jedzeniem, ale pić na pewno można Jako dziecko robiłam eksperyment- wisiałam głową w dół na trzepaku i piłam. Okazało się że się da
Awatar użytkownika
czornydanio90
Posty: 950
Rejestracja: 25 cze 2009, o 19:04

Re: Przygotowania do matury - rok szkolny 2010/2011

Post autor: czornydanio90 »

Ludzie ludziska . Cieszcie się maturą póki możecie ja mam w tym tygodniu koło z OUNu+Klatka Piersiowa , koło z całego roku Łaciny teraz chwila oddechu , a wy nie zaśmiecajcie sobie głowy ustnymi maturami , nie zdawajcie rozszerzonych języków BO TO JEST NA ***J POTRZEBNE JAK NIE ZDACIE BIOLOGII , CHEMII
Awatar użytkownika
withi_as
Posty: 465
Rejestracja: 25 sie 2010, o 06:00

Re: Przygotowania do matury - rok szkolny 2010/2011

Post autor: withi_as »

Ja chyba też jednak zabiorę się za jakieś streszczenia kilka dni przed, bo na razie nie mam do tego głowy. Udało mi się przeczytać Tango dzisiaj, co niewątpliwie jest wielkim sukcesem. Naprawdę nie wiem już co ze sobą zrobić . Nie chce mi się powtarzać, nic mi się nie chce x

Miłej niedzieli Wam życzę
Awatar użytkownika
paulina_47
Posty: 1092
Rejestracja: 1 lut 2009, o 14:52

Re: Przygotowania do matury - rok szkolny 2010/2011

Post autor: paulina_47 »

Tango? Pierwsze słyszę
Ja już zaczynam, ale minimum czasu na to poświęcam, bo tylko jak kładę się spać i tyle dopóki nie zasnę
A co do języków, to niestety ja muszę się przyłożyć, bo mi są potrzebne, znaczy jeden. Ale martwić się mogę tylko pisemnym, bo ustny nie ma na nic w moim przypadku wpływu.
Awatar użytkownika
Lektom
Posty: 1073
Rejestracja: 26 lis 2009, o 15:33

Re: Przygotowania do matury - rok szkolny 2010/2011

Post autor: Lektom »

Myślę, że chodziło o Tango Mrożka)
i nie słuchajcie czornegodanio:P
uczenie się i zdawanie języków nie jest zaśmiecaniem głowy. im więcej człowiek się uczy tym więcej zapamiętuje. zresztą lekarze też powinni potrafić posługiwać się przynajmniej jednym językiem obcym.
Awatar użytkownika
withi_as
Posty: 465
Rejestracja: 25 sie 2010, o 06:00

Re: Przygotowania do matury - rok szkolny 2010/2011

Post autor: withi_as »

A no, Tango pana Mrożka. A angielski to dla mnie przynajmniej czysta przyjemność, a nie zaśmiecanie głowy - )
Awatar użytkownika
Collo
Posty: 1761
Rejestracja: 26 gru 2009, o 08:33

Re: Przygotowania do matury - rok szkolny 2010/2011

Post autor: Collo »

D0KT0REK pisze:Myślę, że chodziło o Tango Mrożka)
i nie słuchajcie czornegodanio:P
uczenie się i zdawanie języków nie jest zaśmiecaniem głowy. im więcej człowiek się uczy tym więcej zapamiętuje. zresztą lekarze też powinni potrafić posługiwać się przynajmniej jednym językiem obcym.
A ja się z nim zgadzam.
Matura R z języka to tylko stracony czas, który mógłby by przeznaczony na naukę biologii, chemii ew. fizyki.
Lepiej zdawać takie egzaminy jak FCE, one pomagają ci chyba w znalezieniu pracy itp. Są lepszym wyznacznikiem wiedzy. Matura R może się przydac tylko w rekrutacji na studia jak nie dostaniesz się na wymarzony kierunek
Awatar użytkownika
Selene93
Posty: 216
Rejestracja: 16 mar 2011, o 18:16

Re: Przygotowania do matury - rok szkolny 2010/2011

Post autor: Selene93 »

To, że ktoś nie zdaje rozszerzonego ang, nie znaczy, że automatycznie pamięć będzie mu szwankować na studiach i nie będzie potrafił powiedzieć czegokolwiek w obcym języku ( Matura z języka, a jego znajomość do dwie różne rzeczy (:
Awatar użytkownika
paulina_47
Posty: 1092
Rejestracja: 1 lut 2009, o 14:52

Re: Przygotowania do matury - rok szkolny 2010/2011

Post autor: paulina_47 »

Selene93, dobrze prawisz:)
Ja na przykład nie umiem języka na tyle, aby poszedł mi rozszerzony jakoś spektakularnie dobrze. Ale piszę, bo może zwiększyc moje szanse na dostanie się na studia, a nawet jeżeli go całkowicie zawalę- to nie podstawa, nie można go niezdać
Awatar użytkownika
Selene93
Posty: 216
Rejestracja: 16 mar 2011, o 18:16

Re: Przygotowania do matury - rok szkolny 2010/2011

Post autor: Selene93 »

Ja z kolei z rozszerzeniem nie miałabym większych problemów i choć na początku chciałam je zdawać, to zrezygnowałam na rzecz fizyki. A w planach mam jakiś certyfikat w przyszłości zdawać, który bardziej niż matura mi się przyda.
Awatar użytkownika
chevelle
Posty: 1240
Rejestracja: 21 paź 2009, o 16:47

Re: Przygotowania do matury - rok szkolny 2010/2011

Post autor: chevelle »

"Tanga nie czytałam, a z lekcji pamiętam tylko tyle, że koleś X miał się ożenić ze swoją kuzynką, która miała kochanka tego samego, co matka Xa. Dobre i to A, i była jeszcze starsza babka, która grała w karty w trampkach i czapce z daszkiem. Łał, dzieło sztuki, nie ma co!
Języków warto się uczyć, ale nie niecałe 2 miesiące przed biologią i chemią, która bardziej się liczy. Chyba, że komuś nie zależy na biol/chem, albo ma już cały materiał obcykany P
Awatar użytkownika
paulina_47
Posty: 1092
Rejestracja: 1 lut 2009, o 14:52

Re: Przygotowania do matury - rok szkolny 2010/2011

Post autor: paulina_47 »

Ciekawe czy z biologi można mieć cały materiał obcykany?
Awatar użytkownika
chevelle
Posty: 1240
Rejestracja: 21 paź 2009, o 16:47

Re: Przygotowania do matury - rok szkolny 2010/2011

Post autor: chevelle »

Można W końcu jest coś takiego jak olimpiada biologiczna i chemiczna
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość