Przygotowania do matury - rok szkolny 2012/2013

Rozmowy na temat matury z biologii. odpowiedzi na trudne pytania, rozwiązywanie zadań, arkusze maturalne z biologii
lith
Posty: 3117
Rejestracja: 28 wrz 2009, o 22:49

Re: Przygotowania do matury - rok szkolny 2010/2011

Post autor: lith »

Akurat olimpiady do programu się średnio mają.

Jeżeli chodzi o zdawanie zbędnych matur to imo totalny bezsens. Przecież matura nie jest na jakimś specjalnie wyszukanym poziomie. Jak ktoś chce się uczyć języka to i tak się uczy. ale dowalanie sobie dodatkowych rzeczy na maturalna kumulację to tylko utrudnianie sobie życia na siłę. A jeżeli przedmiot nie przydaje się w rekrutacji to potem nikogo na prawdę nie będzie obchodziło kto co zdawał. Ja bym pewnie rozszerzony angol zdał bez problemu. tylko po co? Między poszczególnymi maturami miałem lepsze rzeczy do roboty niż siedzenie na przedmiocie do niczego mi nie potrzebnym. nie mówiąc już o jakiś przygotowaniach w tym kierunku.

Jeszcze, żebym coś z tego miał. ale niestety nikt nie zgodził się np. zasponsorować mi flaszki za podejście do rozszerzonego białoruskiego. o.O
nxxx
Posty: 450
Rejestracja: 8 mar 2008, o 15:54

Re: Przygotowania do matury - rok szkolny 2010/2011

Post autor: nxxx »

Jak ktoś chce się uczyć języka to i tak się uczy.
Ale matura to jednak pewna motywacja do roboty Ja zdaję, bo liczy mi się w rekrutacji (chociaż nie jakoś bardzo). Poza tym obcy rozszerzony jest ważny przy wieeelu kierunkach, więc gdyby za rok mi odbiło. i chciała robić coś innego. to nigdy nie wiadomo, czy by mi się nie przydało.
Awatar użytkownika
withi_as
Posty: 465
Rejestracja: 25 sie 2010, o 06:00

Re: Przygotowania do matury - rok szkolny 2010/2011

Post autor: withi_as »

zax pisze:"Tanga nie czytałam, a z lekcji pamiętam tylko tyle, że koleś X miał się ożenić ze swoją kuzynką, która miała kochanka tego samego, co matka Xa. Dobre i to A, i była jeszcze starsza babka, która grała w karty w trampkach i czapce z daszkiem. Łał, dzieło sztuki, nie ma co!
Zax na moje oko posiadasz wystarczającą wiedzę na temat tej lektury *.*
wantuła
Posty: 67
Rejestracja: 15 sie 2010, o 14:01

Re: Przygotowania do matury - rok szkolny 2010/2011

Post autor: wantuła »

Zax, ale najważniejszego to nie wiesz o Tangu
bo to raczej jest o tym, że ze złem i chamstwem się nie wygra, częściowo też, że prymitywizm (czyt.komunizm) zwycięża siłą mięśni i terrorem.
Kester
Posty: 752
Rejestracja: 7 lut 2010, o 16:00

Re: Przygotowania do matury - rok szkolny 2010/2011

Post autor: Kester »

wantula, 3 razy czytałem twojego posta zanim go zrozumiałem dochodzę do wniosku, że jednak bio + chemia to jedyne do czego się w tym liceum nadaję
wantuła
Posty: 67
Rejestracja: 15 sie 2010, o 14:01

Re: Przygotowania do matury - rok szkolny 2010/2011

Post autor: wantuła »

kester przecież piszę zrozumiale
no o tym właśnie jest Tango.nie trzeba być humanistą żeby zrozumieć
Awatar użytkownika
vahti
Posty: 1110
Rejestracja: 30 kwie 2009, o 19:46

Re: Przygotowania do matury - rok szkolny 2010/2011

Post autor: vahti »

Tango to akurat jedna z przyjemniejszych i ciekawszych lektur.
max_m
Posty: 1074
Rejestracja: 3 gru 2010, o 21:40

Re: Przygotowania do matury - rok szkolny 2010/2011

Post autor: max_m »

dobrze, ze nie musialem tego czytac.
Awatar użytkownika
bananek
Posty: 21
Rejestracja: 30 cze 2010, o 20:02

Re: Przygotowania do matury - rok szkolny 2010/2011

Post autor: bananek »

hej.
Jutro piszę jakąś próbna maturę z biol R.
Wy też macie jakąś marcową próbę (OKE organizuje to?) czy to tylko wymysł mojej szkoły?
karimata
Posty: 286
Rejestracja: 19 cze 2010, o 15:30

Re: Przygotowania do matury - rok szkolny 2010/2011

Post autor: karimata »

bananek pisze:hej.
Jutro piszę jakąś próbna maturę z biol R.
Wy też macie jakąś marcową próbę (OKE organizuje to?) czy to tylko wymysł mojej szkoły?
podejrzewam że chodzi Ci o arkusz diagnostyczny, jeżdżą po szkołach
Awatar użytkownika
bananek
Posty: 21
Rejestracja: 30 cze 2010, o 20:02

Re: Przygotowania do matury - rok szkolny 2010/2011

Post autor: bananek »

tak, z wrażenia aż pojechałem do szkoły i chodzi o jakiś pilotaż OKE. Czyli ja z tego nawet wyniku nie będę znać?
Awatar użytkownika
Lektom
Posty: 1073
Rejestracja: 26 lis 2009, o 15:33

Re: Przygotowania do matury - rok szkolny 2010/2011

Post autor: Lektom »

ja mimo to pozostaje przy swoim.
bo imo jeśli ktoś ma ten ang opanowany to i tak nie musi się do niego dodatkowo przygotowywać. pójdzie napisze i ma z głowy:) straci dodatkowo jakieś 2 godziny (bo od 2012 matura ustna z języka jest uśredniona czyli dodatkowo trzeba napisać tylko arkusz R). no a nie mówcie mi,że przez te 2 godziny nauczycie się czegoś więcej z bio i będziecie mądrzejsi XD
w razie niepowodzenia na lekarski, ma się więcej punktów w rekrutacji na jakiś politechniczny kierunek i jest git
ja tam podejdę do 4 rozszerzeń. może jestem hardcorem, ale dobrze mi z tym
pozdrawiam, D0KT0REK.
Awatar użytkownika
Collo
Posty: 1761
Rejestracja: 26 gru 2009, o 08:33

Re: Przygotowania do matury - rok szkolny 2010/2011

Post autor: Collo »

D0KT0REK pisze:ja mimo to pozostaje przy swoim.
bo imo jeśli ktoś ma ten ang opanowany to i tak nie musi się do niego dodatkowo przygotowywać. pójdzie napisze i ma z głowy:) straci dodatkowo jakieś 2 godziny (bo od 2012 matura ustna z języka jest uśredniona czyli dodatkowo trzeba napisać tylko arkusz R). no a nie mówcie mi,że przez te 2 godziny nauczycie się czegoś więcej z bio i będziecie mądrzejsi XD
w razie niepowodzenia na lekarski, ma się więcej punktów w rekrutacji na jakiś politechniczny kierunek i jest git
Tu nie chodzi o te 2h w trakcie których będziesz pisał maturę, tylko ten czas, który poświęcisz na naukę do tej matury (coś na pewno trzeba powtórzyć)

Jeżeli twoją alternatywą w razie niepowodzenia w dostaniu się na lekarski jest kierunek politechniczny, to ok Nie piszesz w sumie matury dla siebie"
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości