Przygotowania

Forum dla uczniów przygotowujących się do olimpiady biologicznej. Zadania, testy, przykładowe prace badawcze. Wymiana informacji i wiedzy biologicznej.
kabiologia
Posty: 112
Rejestracja: 6 wrz 2014, o 14:05

Re: Przygotowania

Post autor: kabiologia »

Tomecek pisze:Czyli musisz im dostarczyć w czasie obrony surowe wyniki - zależy od tego jaki temat był to są to np. karty obserwacji gatunków, dzienniki laboratoryjne itd.

Zdjęcia dodatkowe też trzeba dostarczyć czy nie?

Qwarrttet
Posty: 72
Rejestracja: 19 maja 2014, o 17:08

Re: Przygotowania

Post autor: Qwarrttet »

Czy to znaczy, że jeżeli ja nie mam tego pola zaznaczonego, to wgl nie muszę brać swojego zeszytu laboratoryjnego?

kabiologia
Posty: 112
Rejestracja: 6 wrz 2014, o 14:05

Re: Przygotowania

Post autor: kabiologia »

zapewne nie musisz Tak w ogóle ktoś poza mną ma zaznaczone w tych obu rubrykach Tak?
Tomecek
Posty: 141
Rejestracja: 15 paź 2013, o 15:22

Re: Przygotowania

Post autor: Tomecek »

Jeśli nie chcesz to nie.
Nie ma nic w regulaminie o tym sprawdzaniu samodzielności, ale kolega mówił mi kiedyś, że on musiał mieć wszystkie wyniki pomiarów, wszystkie wyniki jakie uzyskał, wszystko co opisywał w pracy i przedstawiał na wykresach. Ale to zależy od tematu pracy. Ogólnie to pomyśl, co by mogło jednoznacznie pokazać, że to Twoja praca. Ja na wszelki wypadek robiłem zdjęcia w czasie obserwacji, jakby się przyczepili.
Tak btw. - uczycie się nazw systematycznych po łacinie? Bo ja niby umiem typy i gromady mimochodem, ale jak patrze na test z 2014 bodajże i to zadanie z dopasowaniem rycin owadów do nazw rzędów po łacinie to tak średnio.

kabiologia
Posty: 112
Rejestracja: 6 wrz 2014, o 14:05

Re: Przygotowania

Post autor: kabiologia »

W sumie ja się nie ucze żadnych nazw po łacinie,ale jednak niektóre same wchodzą do głowy jak kilka razy się je przeczyta. Trochę ciężko będzie zebrać wszystkie moje materiały do kupy,szczególnie że było ich bardzo dużo
Tak w ogóle jakie książki przerabiacie przed finałem?
Qwarrttet
Posty: 72
Rejestracja: 19 maja 2014, o 17:08

Re: Przygotowania

Post autor: Qwarrttet »

Bukała all day all night. I Lewiński. Krótkie wykłady wziąłem do ręki i tej samej chwili odłożyłem

kabiologia
Posty: 112
Rejestracja: 6 wrz 2014, o 14:05

Re: Przygotowania

Post autor: kabiologia »

Hmmm ja bukałe przerabialam na bieżącą równo z tematami w szkole, a teraz właśnie od soboty wzięłam się za krótkie wykłady i w sumie bardzo mi się spodobały

Tomecek
Posty: 141
Rejestracja: 15 paź 2013, o 15:22

Re: Przygotowania

Post autor: Tomecek »

Ja KW wszystkie miałem do okręgowego przerobione, teraz jeszcze z nich sobie powtarzam. Ogólnie mi bardzo odpowiada ta seria. Poza tym robiłem fizjologie zwierząt Krzymowakiego, potem Traczyka, część tematów z fizjologii roślin Kopcewicza, Jure no i Notatki z lekcji i Danowski. Chociaż jak patrzę na niektóre testy z poprzednich lat to o wiele za mało.
Ogólnie co obstawiacie na finale? Na okręgu dużo było botaniki w sumie, mało genetyki, więc ja coś czuje, że będzie nacisk na molekularną, genetykę i pewnie człowieka.

Qwarrttet
Posty: 72
Rejestracja: 19 maja 2014, o 17:08

Re: Przygotowania

Post autor: Qwarrttet »

Może dadzą więcej zwierzątek. Dla mnie cudownie by było. Ale co do Waszej listy lektur to ja jeszcze Szarskiego ofc, ale jak patrzę co tam przerabiacie. ktoś do Hanoi musi lecieć

Qwarrttet
Posty: 72
Rejestracja: 19 maja 2014, o 17:08

Re: Przygotowania

Post autor: Qwarrttet »

A ktoś z was miał tego maxa na okręgu może?

Qwarrttet
Posty: 72
Rejestracja: 19 maja 2014, o 17:08

Re: Przygotowania

Post autor: Qwarrttet »

Tfu, najwyższy wynik

Tomecek
Posty: 141
Rejestracja: 15 paź 2013, o 15:22

Re: Przygotowania

Post autor: Tomecek »

Ja miałem, chociaż nie ukrywam, że wolałbym w 3 etapie mieć 1 miejsce
Szarski świetny, wypożyczyłem i przeczytałem w jeden dzień, świetna książka, bardzo fajnie napisana, dzięki za podsunięcie książki parę dni temu . Po olimpiadzie muszę sobie przeczytać jego Anatomię porównawczą, bo przeglądałem i też się dobrze zapowiada.

kabiologia
Posty: 112
Rejestracja: 6 wrz 2014, o 14:05

Re: Przygotowania

Post autor: kabiologia »

Nie dziwię się że miałes pierwsze miejsce jak przerobiles tyle książek

ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 14 gości