Przygotowania

Forum dla uczniów przygotowujących się do olimpiady biologicznej. Zadania, testy, przykładowe prace badawcze. Wymiana informacji i wiedzy biologicznej.
kasia2205
Posty: 19
Rejestracja: 10 paź 2015, o 18:17

Re: Przygotowania

Post autor: kasia2205 »

Tomecek pisze:Czyli musisz im dostarczyć w czasie obrony surowe wyniki - zależy od tego jaki temat był to są to np. karty obserwacji gatunków, dzienniki laboratoryjne itd.

Mogę się zapytać kiedy zacząłeś się uczyć? Na przerobienie tylu książek potrzeba wiele czasu

kasia2205
Posty: 19
Rejestracja: 10 paź 2015, o 18:17

Re: Przygotowania

Post autor: kasia2205 »

kasia2205 pisze:
Tomecek pisze:Czyli musisz im dostarczyć w czasie obrony surowe wyniki - zależy od tego jaki temat był to są to np. karty obserwacji gatunków, dzienniki laboratoryjne itd.

Mogę się zapytać kiedy zacząłeś się uczyć? Na przerobienie tylu książek potrzeba wiele czasu

Zacytowałam niewłaściwy post

Tomecek
Posty: 141
Rejestracja: 15 paź 2013, o 15:22

Re: Przygotowania

Post autor: Tomecek »

No bez przesady haha, podałem kilka książek, z których mi się najlepiej uczyło. Przerobienie to jedno, bo można przeczytać kilkadziesiąt książek, ale z każdą kolejną pamięta się mniej z poprzedniej itd.
Od gimnazjum siedzę w biologii, ale tak najintensywniej to w sumie w grudniu zacząłem się przygotowywać. Wcześniej czytałem bardziej dla siebie i większość wiedzy jak szybko wchodziła tak szybko wychodziła .
Zmieniając trochę temat - poleci ktoś jakąś książkę, gdzie jest w sposób przystępny przedstawiona biologia rozwoju/rozwój zarodkowy? Biologia rozwoju z KW to nieporozumienie w liceum, a np. Danowski czy Hoser mi nie odpowiadali w tym temacie.

gruby777
Posty: 29
Rejestracja: 29 mar 2016, o 20:52

Re: Przygotowania

Post autor: gruby777 »

Olaboga, Traczyk Kopcewicz Jura. Podziwiam, moje ambicje to te sławetne 30% a i o to sie boje że spartole Wydaje sie mało ale jak sb przelicze że to 45 punktow to jakoś mi gorzej ^^ Ja skończyłem powtórke Campbella i teraz pewnie wyrywkowo tematy bd do pytań najczęstszych bd starał się powtarzać a tak sie chciałem zapytać,jak u was ze wsparciem nauczycieli jest,bo u mnie biolog sie kompletnie nie zajmuje olimpijczykami,ot taki ja sie trafiłem co sam sie zmobilizowałem
Tomecek
Posty: 141
Rejestracja: 15 paź 2013, o 15:22

Re: Przygotowania

Post autor: Tomecek »

A wie ktoś jak wyglądać będzie test?
No bo wg. regulaminu ma być tak:
-150pkt max
-chyba do 70 pytań tych abcde za 1pkt
-no i zawsze było parenaście zadań za 1-4 pkt bodajże, ale teraz nawet te z kilkoma podpunktami są za 1-0pkt.
Czyli wynika z tego, że będzie 150 zadań, skoro wszystkie są za 1 pkt, a z tego 80 z kilkoma podpunktami?. Troche mnie to niepokoi od dłuższego czasu, może ktoś coś wie.
No i na wszystko 3 godziny, więc to tylko minuta na zadanie + czas na przeniesienie odp
gruby777
Posty: 29
Rejestracja: 29 mar 2016, o 20:52

Re: Przygotowania

Post autor: gruby777 »

Myślę że będzie tak jak w tym roku na okręgu zauważ że czy jednokrotnej czy wielokrotnej odpowiedzi były za 1 punkt czyli faktycznie tak koło 70 abcd kolejnych około 70 tych wielokrotnej odpowiedzi ale jednak za 1 punkt i te 8 za obrazki
Tomecek
Posty: 141
Rejestracja: 15 paź 2013, o 15:22

Re: Przygotowania

Post autor: Tomecek »

Mniej czasu na zadanie = więcej głupich blędów

Qwarrttet
Posty: 72
Rejestracja: 19 maja 2014, o 17:08

Re: Przygotowania

Post autor: Qwarrttet »

A jak wyglądał okrąg rok temu? Miał taką samą formę jak teraz? Bo to by coś mogło powiedzieć

Tomecek
Posty: 141
Rejestracja: 15 paź 2013, o 15:22

Re: Przygotowania

Post autor: Tomecek »

Pytania abcde 0-1pkt, a te z kilkoma podpunktami za kilka punktów, chyba 0-3 jak dobrze pamiętam, więc tych pytań ostatnich było mniej bo było za nie więcej punktów.

Qwarrttet
Posty: 72
Rejestracja: 19 maja 2014, o 17:08

Re: Przygotowania

Post autor: Qwarrttet »

Ugh, to faktycznie może być kłopot z czasem. Może i mniej głupich błędów, ale i pomyśleć się nie da

Qwarrttet
Posty: 72
Rejestracja: 19 maja 2014, o 17:08

Re: Przygotowania

Post autor: Qwarrttet »

gruby777 pisze:Olaboga, Traczyk Kopcewicz Jura. Podziwiam, moje ambicje to te sławetne 30% a i o to sie boje że spartole Wydaje sie mało ale jak sb przelicze że to 45 punktow to jakoś mi gorzej ^^ Ja skończyłem powtórke Campbella i teraz pewnie wyrywkowo tematy bd do pytań najczęstszych bd starał się powtarzać a tak sie chciałem zapytać,jak u was ze wsparciem nauczycieli jest,bo u mnie biolog sie kompletnie nie zajmuje olimpijczykami,ot taki ja sie trafiłem co sam sie zmobilizowałem
U mnie mamy spore wsparcie. A na lekcje biologii chodzicie?

Sapiens
Posty: 109
Rejestracja: 6 lut 2014, o 11:31

Re: Przygotowania

Post autor: Sapiens »

Ja w ogóle do szkoły nie chodzę

Qwarrttet
Posty: 72
Rejestracja: 19 maja 2014, o 17:08

Re: Przygotowania

Post autor: Qwarrttet »

A tak się jeszcze zapytam: jeżeli ktoś w tym mądrym towarzystwie robi Bukałę to zadanka też robicie, jak tak to zapisujecie odpowiedzi?
Bo mnie np choć zapisywanie denerwuje niemiłosiernie, to bez tego nie idzie się czegoś głębszego nauczyć

ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości