Przygotowanie do medycyny w rok ?

Dodatkowe materiały przygotowujące do nauki celem poprawy matury z biologii. Pomoc w zrozumieniu zagadnień biologicznych.
Awatar użytkownika
violet6
Posty: 11
Rejestracja: 2 paź 2011, o 15:10

Przygotowanie do medycyny w rok ?

Post autor: violet6 »

Jak myślicie , czy jest to możliwe żeby sie dostać na medycynę po roku nauki ? troche straciłam 2 lata liceum ale teraz jestem naprawdę zmotywowana i bardzo mi zależy
Awatar użytkownika
asia_asia
Posty: 201
Rejestracja: 29 cze 2013, o 13:01

Re: Przygotowanie do medycyny w rok ?

Post autor: asia_asia »

wszystko zależy jak szybko się uczysz, tzn czy łapiesz w lot czy jednak musisz dłużej posiedzieć. myśle że to jest realne, jak faktycznie przysiądziesz przez ten rok. a i korki by nie zaszkodziły, jeśli możesz sobie pozwolić.
młody technik
Posty: 625
Rejestracja: 11 kwie 2012, o 18:21

Re: Przygotowanie do medycyny w rok ?

Post autor: młody technik »

Oczywiście, ze się da.
Awatar użytkownika
Medycyna Lwów
Posty: 5874
Rejestracja: 14 sty 2007, o 20:23

Re: Przygotowanie do medycyny w rok ?

Post autor: Medycyna Lwów »

da się, choć nie jest to proste. Motywacja sama nie wystarczy, trzeba mieć jeszcze predyspozycje do nauki i zdolności, no i szczęście, twierdzenie tak - każdy jak tylko chce może się dostać na medycynę można wstawić między bajki.
ymk

Re: Przygotowanie do medycyny w rok ?

Post autor: ymk »

Predyspozycje czyli głównie systematyczność i nie owalanie się, raczej (chyba ?) nie chodzi o zdolności intelektualne, przynajmniej obecnie tak to wygląda, nie wiem jak to było kiedyś.
Awatar użytkownika
Medycyna Lwów
Posty: 5874
Rejestracja: 14 sty 2007, o 20:23

Re: Przygotowanie do medycyny w rok ?

Post autor: Medycyna Lwów »

chodzi o zdolności intelektualne jak najbardziej i pewne jednak predyspozycje, które jedni mają wrodzone, inni trochę nabyte (ale ci zawsze mają trudniej) - udzielałem przeszło 5 lat korepetycji b. różnym uczniom, więc się sam o tym przekonałem.
młody technik
Posty: 625
Rejestracja: 11 kwie 2012, o 18:21

Re: Przygotowanie do medycyny w rok ?

Post autor: młody technik »

W samodzielnej nauce najtrudniejsze są początki, często godzinami nie potrafisz zrozumieć prostej rzeczy, wściekasz się. Ale stopniowo takich sytuacji ubywa, codzienne uczenie się wchodzi w krew.
ymk

Re: Przygotowanie do medycyny w rok ?

Post autor: ymk »

Nie no, pewnie osobom które mają lepszą pamięć łatwiej zdać maturę na dobry wynik. Chodziło mi o to, że nasza matura nie wymaga jakiś za bardzo zdolności analitycznych, a tym bardziej takich które ciężko by było nabyć. Watpie aby jej wyniki korelowały nawet z takimi zdolnościami. Nie jest to w najmniejszym stopniu typ testu zwany aptitude test więc wygrywa najczęściej ten kto najwięcej się uczył.
Awatar użytkownika
violet6
Posty: 11
Rejestracja: 2 paź 2011, o 15:10

Re: Przygotowanie do medycyny w rok ?

Post autor: violet6 »

to weźmy taką zdolną osobę (dobra pamięć) która będzie się codziennie uczyć , naprawde solidnie 10 miesięcy, dzień w dzień + korki, obiektywnie jest w stanie się dostać na medycyne ? może znacie kogoś takiego ?
młody technik
Posty: 625
Rejestracja: 11 kwie 2012, o 18:21

Re: Przygotowanie do medycyny w rok ?

Post autor: młody technik »

Jest w stanie, jeśli nie zostanie pokonana przez stres podczas pisania matury.
ymk

Re: Przygotowanie do medycyny w rok ?

Post autor: ymk »

Boże, wyluzuj, zdawałem więcej przedmiotów i to bez korków, w tym 3 przedmioty zaczynałem od początku bo nie były zgodne z profilem w lo, a dziś nie umiałem sobie poskładać mebli bo nie jestem rozgarnięty. Musisz przede wszystkim wybrać mądrze podręczniki ( tak, mogę Ci je sprzedać, więcej na priv)
________

Re: Przygotowanie do medycyny w rok ?

Post autor: ________ »

I arkusze przerob wszystkie jakie znajdziesz z biologii i chemii.
Awatar użytkownika
zoo_
Posty: 2101
Rejestracja: 13 maja 2011, o 15:25

Re: Przygotowanie do medycyny w rok ?

Post autor: zoo_ »

m&#x142ody technik pisze:Jest w stanie, jeśli nie zostanie pokonana przez stres podczas pisania matury.
ejmen


Nie zakładaj sobie, że będziesz się przez 10 miesięcy uczyć dzień w dzień, bo Ci potem sumienie żyć nie da
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość