przykry koci problem

olenstwo

przykry koci problem

Post autor: olenstwo »

słuchajcie nie wiem co robic. mam w domu kicię już ponad 2 lata. mam też psa. kicia pojawiła się w domu mniej więcej 3 miesiące po psie, więc można powiedzieć, że praktycznie razem się wychowywali. od kilku miesięcy u kici pojawił się nieprzyjemny problem. mianowicie pozostawiona sama w pomieszczeniu sika na różne niepożądane rzeczy typu kanapa czy dywan. nawet kiedy była mała załatwiała się do kuwety i nie było problemu, a teraz sama nie wiem co się dzieje. zastanawiałam się czy przypadkiem ona nie chce zwrócić na siebie uwagi, bo jest zazdrosna o psa, ale czy to możliwe? czy wybrać się z nią do weterynarza? czy macie może jakieśdomowe sposoby jak sobie z tym radzić?
Awatar użytkownika
Aniaww
Posty: 1241
Rejestracja: 24 mar 2006, o 13:47

Re: przykry koci problem

Post autor: Aniaww »

Czy nie ma rui? Moja tak zareagowała na próby pozostawienia jej w domu w czasie rui.

Oczywiście warto sprawdzić sprawę u weterynarza, ale skoro sika tylko kiedy zostaje sama, nie częściej niż kiedy jesteście z nią, nie zmieniła się częstotliwość oddawania moczu, ani jego wygląd, to sądzę że chodzi o jakieś kwestie emocjonalne. Kot też główkuje, jak wymusić coś na właścicielu, mojej przeszło jak ręką odjął kiedy wymknęła się z domu i wróciła już nie jako panienka.

Jeżeli to kwestia rui, to polecam wizytę u weterynarza, bo są możliwości na złagodzenie objawów.
olenstwo

Re: przykry koci problem

Post autor: olenstwo »

kicia jest wysterylizowana. czyli to chyba raczej nie ruja, prawda? chyba pozostaje tylko wizyta u lekarza.
fugashe
Posty: 4
Rejestracja: 29 mar 2009, o 15:42

Re: przykry koci problem

Post autor: fugashe »

Koty tak potrafią zareagować na jakies zmiany. Np. dłużej nie ma nikogo w domu, przemeblowanie, remont. Ogólnie stres. miałam kiedyś kocura, który tak reagował na zmiany. generalnie trzeba znaleźć powód samemu. wet nie wiele tu pomoże. a i skutkuje bardzo! takie cuś jak: FELIWEY dyfuzor. Są to syntetyczne fermony kocie, czyli tzw. hormony szczęścia.
yeast
Posty: 2248
Rejestracja: 5 lip 2007, o 16:36

Re: przykry koci problem

Post autor: yeast »

Sikanie na różne rzeczy u kota może mieć powód psychiczny (kotka jest za długo sama w domu, coś ją stresuje) albo fizyczny (choroba układu moczowego, zapalenie pęcherza - kot kojarzy ból z kuwetą i próbuje załatwiać się w innych miejscach). Polacem przejść się do weta, czy z kotką wszystko w porządku. Jeśli tak i nie uda ci się ustalić innych przyczyn to można próbować rozkładać kotce smakołyki w miejscach, które najczęściej wybiera - kot nigdy nie siusia tam gdzie je:P.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości