Przyszli kandydaci na wetę (2014/2015)

Wybór uczelni medycznej o kierunku weterynarii. Pomoc i opinie przy punktacji i rekrutacji na studia weterynaryjne. Leczyć zwierzęta duże czy małe.
Awatar użytkownika
olka951
Posty: 24
Rejestracja: 19 wrz 2013, o 16:08

Re: Przyszli kandydaci na wetę (2014/2015)

Post autor: olka951 »

A do Olsztyna przypadkiem nie liczy się lepiej angielski rozszerzony? Czy coś się zmieniło?

Favorka
Posty: 35
Rejestracja: 11 lip 2013, o 22:00

Re: Przyszli kandydaci na wetę (2014/2015)

Post autor: Favorka »

kokosanka pisze:W lutym próbne maturki i później marzec po październikowej próbnej maturze z Operonem z chemii byłam załamana
Ja również byłam po niej załamana. Poszłam na nią niewyspana, z rozbieganymi myślami (miałam wtedy sporo problemów), straciłam mnóstwo punktów na idiotycznych błędach i niedoczytaniu zadań , np. napisałam dysocjację zamiast dla kwasu siarkowodorowego to dla siarkowego VI, czy nie dopisałam minusa przed wynikiem z entalpii. Takie tam. Jak podliczyłam wszystkie tego typu błędy to okazało się, że miałabym z 80%, a miałam 68%. Ale byłam zła.
Ja sobie obrałam cel przerobienia wszystkich byłych arkuszy z biologii i chemii i te zadania, co źle napiszę poprawiam w oddzielnym zeszycie - taki zeszyt z biologiczno-chemicznymi problemami. Zaczęłam teraz próbować dokładnie przerabiać vademecum z biologii Operonu - 3 kartki dziennie, ale jak najdokładniej. Może się wyrobię, jak będę systematyczna. + Witowski z biologii i z chemii to co mi pani prof. każe.:p
annusza
Posty: 481
Rejestracja: 17 mar 2012, o 10:29

Re: Przyszli kandydaci na wetę (2014/2015)

Post autor: annusza »

Ja też myślę o weterynarii, ale waham się przeogromnie. Pewnie ostateczne decyzje będę podejmować w maju. Pod uwagę biorę Olsztyn i ewentualnie Warszawę.
olka951 pisze:A do Olsztyna przypadkiem nie liczy się lepiej angielski rozszerzony? Czy coś się zmieniło?

Liczy się, nic się nie zmieniło.

Nastawiacie się na pracę ze zwierzętami małymi czy dużymi?
Awatar użytkownika
zoo_
Posty: 2101
Rejestracja: 13 maja 2011, o 15:25

Re: Przyszli kandydaci na wetę (2014/2015)

Post autor: zoo_ »

zaznaczę, co by Was podczytywać i trzymam kciuki za przyszłych wetów
Awatar użytkownika
olka951
Posty: 24
Rejestracja: 19 wrz 2013, o 16:08

Re: Przyszli kandydaci na wetę (2014/2015)

Post autor: olka951 »

Jeśli chodzi o to jakie zwierzęta, to na razie myślę o małych ale wszystko może się pozmieniać. Bardzo interesują mnie duże zwierzęta, bydło ale też myślę jak to połączyć w przyszłości, może weterynarz od dużych zwierząt ma większe szanse się utrzymać? Nie bardzo wiem jak to wygląda, czy tacy weterynarze są bardziej potrzebni?

zuhifor
Posty: 8
Rejestracja: 4 sie 2012, o 20:03

Re: Przyszli kandydaci na wetę (2014/2015)

Post autor: zuhifor »

W małych miejscowościach, na wsi - na pewno jest bardziej potrzebny niż w mieście. Ja mieszkam w takiej mieścinie, w niedużym powiecie i weterynarz, do której chodzę ze swoim psem nie narzeka na brak zajęcia, ale jej praca przy dużych zwierzętach to głównie wyjazdy w teren, więc trzeba być mobilnym.
PS.Czy to czarno rude szczęście w Twoim awatarze to seter szkocki? : D
annusza
Posty: 481
Rejestracja: 17 mar 2012, o 10:29

Re: Przyszli kandydaci na wetę (2014/2015)

Post autor: annusza »

W dzisiejszych czasach wizyta weterynarza w prosperującym gospodarstwie jest na porządku dziennym. Mam znajomego, który zajmuje się właśnie zwierzętami gospodarskimi, zarabia bardzo dobrze, a na brak pracy też nie narzeka - od dłuższego czasu ma swoich stałych klientów, gdy dzwoni ktoś inny, zwykle odmawia, bo zwyczajnie się nie wyrabia. Także praca z dużymi zwierzętami jest, ale. trzeba to lubić? olka951, myślę, że jeśli Cię to interesuje, to nie masz o co się martwić - tylko jak już zostało powiedziane - raczej w mniejszych miastach .
Korczaszko
Posty: 4371
Rejestracja: 9 paź 2007, o 19:58

Re: Przyszli kandydaci na wetę (2014/2015)

Post autor: Korczaszko »

Z dużymi pracy jest sporo, bo jest mało chętnych. Gdy pojawiają się ogłoszenia do dużych to zawsze o pracę, nie o staż. Sporo osób znalazło pracę przy bydle po 1 rozmowie, natomiast małe o staż jest raczej łatwo, a z pracą jest różnie.
aguja
Posty: 9
Rejestracja: 14 lut 2014, o 15:58

Re: Przyszli kandydaci na wetę (2014/2015)

Post autor: aguja »

Hej wszystkim
Ja mam nadzieje dostać się do Olsztyna. Choć innym miastem też nie pogardzę. Byle być na wecie:) Chemii się nie boje, ale gorzej z biologią.
Liczę, że w tym roku nie będzie jakiegoś udziwnionego klucza.
Awatar użytkownika
iSzymur
Posty: 464
Rejestracja: 15 lip 2012, o 20:28

Re: Przyszli kandydaci na wetę (2014/2015)

Post autor: iSzymur »

kokosanka pisze:słuchajcie mam do was pytanie czy warto zdawać angielski rozszerzony czy nie? z próbnej matury (ale podstawowej) miałam 85% i zastanawiam się czy nie spróbować podejść do rozszerzonego angielskiego przyda się w rekrutacji?
do Krakowa się przyda.


odnośnie Lublina- można BYŁO zdobyć 600punktów, a dostawało się przy około 400, czyli jakieś 66% wyniku maksymalnego. W związku z wypadnięciem angielskiego- maks zostaje 400, a ~70% z 400 to 280 punktów. Jeśli biologia i chemia są równocennie punktowane, to wystarczy mieć maturę na 70 z obu przedmiotów? Jakoś mi się to wydaje mało, co sądzicie o moim toku myślenia?
Katx2
Posty: 122
Rejestracja: 27 sty 2013, o 12:46

Re: Przyszli kandydaci na wetę (2014/2015)

Post autor: Katx2 »

Czy na weterynarii jest obowiązkowy staż?
Awatar użytkownika
ryniofit8000
Posty: 1264
Rejestracja: 29 paź 2013, o 20:32

Re: Przyszli kandydaci na wetę (2014/2015)

Post autor: ryniofit8000 »

szymur pisze:
kokosanka pisze:słuchajcie mam do was pytanie czy warto zdawać angielski rozszerzony czy nie? z próbnej matury (ale podstawowej) miałam 85% i zastanawiam się czy nie spróbować podejść do rozszerzonego angielskiego przyda się w rekrutacji?
do Krakowa się przyda.


odnośnie Lublina- można BYŁO zdobyć 600punktów, a dostawało się przy około 400, czyli jakieś 66% wyniku maksymalnego. W związku z wypadnięciem angielskiego- maks zostaje 400, a ~70% z 400 to 280 punktów. Jeśli biologia i chemia są równocennie punktowane, to wystarczy mieć maturę na 70 z obu przedmiotów? Jakoś mi się to wydaje mało, co sądzicie o moim toku myślenia?
Wydaje mi się, że to nie będzie tak jak napisałeś, tylko progi będą trochę wyższe. Do Lublina dostawały się osoby z angielskim podstawowym i takie, które miały słabo zdane rozszerzenie. Niektórych właśnie angielski ratował.
Wydaje mi się, że progi będą koło 290-300. Jednak to tylko przypuszczenia, co będzie to się okaże.
Awatar użytkownika
zoo_
Posty: 2101
Rejestracja: 13 maja 2011, o 15:25

Re: Przyszli kandydaci na wetę (2014/2015)

Post autor: zoo_ »

Dokładnie, jak punkty będą się rozkładać tylko na 2 przedmioty, to próg będzie ciut wyższy. Ale w sumie niedużo, we Wrocku 145 ostateczny, co daje średnią z przedmiotu 72,5
Katx2 pisze:Czy na weterynarii jest obowiązkowy staż?
Nie, nie jest* Zdajesz ostatnią sesję, składasz wniosek o przyjęcie do izby i możesz pracować lub odbyć dobrowolny staż.
Jedynie przed specjalizacją trzeba - zdaje się - 2 lata pracować w zawodzie żeby móc się dostać na nią.

* albo inaczej - jeżeli na innych uczelniach plan studiów jest zbliżony do olsztyńskiego to staż po prostu wchodzi w te 11 semestrów studiów.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 15 gości