Przyszli kandydaci na wetę (2014/2015)

Wybór uczelni medycznej o kierunku weterynarii. Pomoc i opinie przy punktacji i rekrutacji na studia weterynaryjne. Leczyć zwierzęta duże czy małe.
micra
Posty: 998
Rejestracja: 1 lip 2012, o 18:57

Re: Przyszli kandydaci na wetę (2014/2015)

Post autor: micra »

daleko od domu
zmęczona podróżami i wkurzona ciut na PKP
no i ciągnie mnie do dużego miasta a Ol to taka większa wioska
i w sumie uczelnia ma trochę wad
Awatar użytkownika
reveur06x
Posty: 69
Rejestracja: 29 cze 2014, o 15:46

Re: Przyszli kandydaci na wetę (2014/2015)

Post autor: reveur06x »

micra pisze: i w sumie uczelnia ma trochę wad
W sumie to pewnie jak każda, a coś więcej, bo ja raczej spotkałam się z pozytywnymi komentarzami.
"Wyścig szczurów jest?
micra
Posty: 998
Rejestracja: 1 lip 2012, o 18:57

Re: Przyszli kandydaci na wetę (2014/2015)

Post autor: micra »

raczej nie ma, nie zauważyłam żeby był
Awatar użytkownika
iSzymur
Posty: 464
Rejestracja: 15 lip 2012, o 20:28

Re: Przyszli kandydaci na wetę (2014/2015)

Post autor: iSzymur »

A o jakich jeszcze wadach warto wiedzieć?

micra
Posty: 998
Rejestracja: 1 lip 2012, o 18:57

Re: Przyszli kandydaci na wetę (2014/2015)

Post autor: micra »

brak repety na pierwszym roku,no i jednak ludzie wylatują w trakcie semestru (nawet pokaźna grupka), ustne koła z histologii - chyba się nie mylę, ale żadna uczelnia nie ma ustnych tylko testowe!- UWM uszczęśliwia i brak jakiejkolwiek przerwy przed sesją
Kaamilaa
Posty: 88
Rejestracja: 9 lip 2012, o 19:13

Re: Przyszli kandydaci na wetę (2014/2015)

Post autor: Kaamilaa »

W Poznaniu też nie ma przerwy przed sesją. Na SGGW mają praktykę ustną. A testowej teorii nie ma ani w Poznaniu ani w Warszawie. No chyba, ze chodzi z Ci o praktykę testową ale nie wiem jakby to miało wyglądać. W Poznaniu można mieć 1 warunek na 1 roku.

Ines1993
Posty: 89
Rejestracja: 23 maja 2009, o 20:41

Re: Przyszli kandydaci na wetę (2014/2015)

Post autor: Ines1993 »

SGGW tez nie ma przerwy przed sesja. Niby przed zimowa byla, ale to bylo niby na odrabianie zajec i pare razy trzeba bylo pojawic sie na uczelni. Z histologii sa ustne praktyki, gdzie nie tylko rozpoznajesz co to, ale rozmowa na ten temat - jaki nablonek itp, znalezc jakas strukture w preparacie, albo pytajacy znajduje i co to jest, teoria pisemna otwarta na kolach, egzamin testowy. Ludzie po pierwszym semestrze tez wylatuja (na.obecnym 1 roku udalo im sie ze nie, ale u nas wylecialo ze 20 osob po pierwszym semestrze). I dalej i tak tez sa ustne zaliczenia, wrecz jak slysze i widze u nas, im dalej, tym ich wiecej

micra
Posty: 998
Rejestracja: 1 lip 2012, o 18:57

Re: Przyszli kandydaci na wetę (2014/2015)

Post autor: micra »

o teorię testową na kołach
u mnie tylko egzamin teoretyczny był pisemny , praktyka i jeszcze odpytka ustnie
a koła zawsze ustnie (nie ma podziału na część teoretyczną i praktyczną od razu odpytka na miraxie i szkiełko ) a z tego co się pytałam to w Poznaniu i we Wrocku bodajże są posemne

to chociaż tyle że nie jesteśmy jedyni, widocznie to zależy od kierunku czy jest przerwa czy nie, bo ja myślałam że od uczelni
Korczaszko
Posty: 4371
Rejestracja: 9 paź 2007, o 19:58

Re: Przyszli kandydaci na wetę (2014/2015)

Post autor: Korczaszko »

Pisemne, ale nie testowe. Chyba ze cos sie zmienilo. Przy czym histo jest mi tak potrzebna w zyciu. Ze nie obrazilabym sie jesli u nas byla najlatwiejsza

szluwka
Posty: 256
Rejestracja: 5 paź 2012, o 12:19

Re: Przyszli kandydaci na wetę (2014/2015)

Post autor: szluwka »

koła testowe-duże ułatwienie, bo drugoroczaniki wrzucają zdjęcia . Chyba, że trafi się na prof. Ale da się przeżyć. Egz też testowy, ale z tym nie jest łatwo.
przerw przed sesją nie ma osobiście doprowadza mnie to do k*****y.
Kaamilaa
Posty: 88
Rejestracja: 9 lip 2012, o 19:13

Re: Przyszli kandydaci na wetę (2014/2015)

Post autor: Kaamilaa »

To my egzamin tak samo jak koła pisemny i zadania otwarte i nie mamy egzaminu z praktyki

tequila18
Posty: 60
Rejestracja: 29 gru 2011, o 13:30

Re: Przyszli kandydaci na wetę (2014/2015)

Post autor: tequila18 »

Ehhh ja w tym roku znowu zawaliłam maturę z chemii i biologii. Już nie mam pojęcia jak można dobrze ją napisać(mimo ciągłego uczenia się). już myślę o zootechnice tylko na ten kierunek się dostanę.
Piotrr
Posty: 1333
Rejestracja: 9 lip 2012, o 19:11

Re: Przyszli kandydaci na wetę (2014/2015)

Post autor: Piotrr »

Ines1993 pisze: Z histologii sa ustne praktyki, gdzie nie tylko rozpoznajesz co to, ale rozmowa na ten temat - jaki nablonek itp, znalezc jakas strukture w preparacie, albo pytajacy znajduje i co to jest
to akurat chyba nie jest nic niezwykłego i wszędzie tak praktyczne koła z histo wyglądają.
Aczkolwiek ustne koła z histo to już faktycznie nie brzmi za ciekawie
PS micra chyba miała bardziej na myśli to, że nie tyle wszędzie testowe co w formie pisemnej
W końcu lekarz
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości