Przyzwoity mikroskop do 1000 zł

Dział dla początkujących - porady na temat mikroskopów; rodzaje i ceny mikroskopów nowych/używanych i opinie o nich; problemy z obsługą i podstawowe wskazówki;
Inside
Posty: 10
Rejestracja: 10 wrz 2012, o 16:44

Przyzwoity mikroskop do 1000 zł

Post autor: Inside »

Witam
Wiem, że już podobnych wątków było kilka, ale już się pogubiłem trochę. W zasadzie wszystkie mikroskopy w moim przedziale cenowym mają podobne parametry i wszystkie to chińszczyzna (co mi akurat nie przeszkadza, bo dobra chińszczyzna nie jest zła). Ale do rzeczy.
Szukam przyzwoitego mikroskopu dla pasjonata biologii, do tego kamera 1,3 mpx. Wszytsko razem w cenie nie przekraczającej 1000 zł.
Oto co mam na oku:
allegro
2610741905
2611581578
2582551503
Co sądzicie o nich? Który wybrać? A może macie jakieś inne propozycje w podanym przedziale cenowym?
Z góry dzięki za wszelkie sugestie i podpowiedzi.
1.jpg
1.jpg (8.47 KiB) Przejrzano 2045 razy
Awatar użytkownika
sebba28
Posty: 597
Rejestracja: 11 sty 2010, o 23:11

Re: Przyzwoity mikroskop do 1000 zł

Post autor: sebba28 »

1.jpg
1.jpg (9.2 KiB) Przejrzano 2046 razy
Witaj Inside.
Wielokrotnie pisalismy juz,ze zamiast nowej chinszczyzny bardziej opłaca sie kupic uzywany sprzet renomowanej marki.Ale skoro zdecydowales sie na chinszczyzne to twoja sprawa.Z podanych przez ciebie mikroskopow napewno zrezygnuj z tego Bressera (nie ma kondensora,rewolwer tylko na 3 obiektywy) ten Optek jest troche lepszy.
Kierowal bym sie bardziej w kierunku tych modeli:
allegro
2561422477
2611581595
2611581574
Ta kamere bym sobie odpuscil,lepiej poprobowac z aparatami kompaktowymi.
Mimo wszystko uwazam ze lepszym wyjsciem bylby zakup uzywanego Biolara PZO.
Pzdro.
JohnyM

Re: Przyzwoity mikroskop do 1000 zł

Post autor: JohnyM »

To jest chyba jedyny sensowny chińczyk na allegro:
allegro 2618807505
Choć mając świadomość, że ostatnio na allegro biolar poszedł za 100zł, to bardzo bym się nad nim nie zastanawiał.
Awatar użytkownika
planapo
Posty: 5403
Rejestracja: 30 gru 2010, o 15:20

Re: Przyzwoity mikroskop do 1000 zł

Post autor: planapo »

jesli chodzi o nowe to nie ma dobrego mikroskopu w cenie do 1000 zl.

jesli chcesz miec duze mozliwosci rozbudowy, dostepnosc czesci za male pieniadze to zostaje tylko PZO Biolar i potem dlugo, dlugo nic.

chinczyka (jesli Ci sie znudzi) w cenie 1000 zl nie sprzedasz potem na rynku wtornym za wiecej niz 150-200 zl.
Inside
Posty: 10
Rejestracja: 10 wrz 2012, o 16:44

Re: Przyzwoity mikroskop do 1000 zł

Post autor: Inside »

Rozglądałem się za Biolarem na polskich i zagranicznych serwisach aukcyjnych, ale chyba większość ludzi się wycwaniła i wiedzą że to pożądany i porządny sprzęt, więc oferują niemałe kwoty. Poza tym cięzko go nawet upolować. Tego Biolara którego widział JohnnyM, który rzekomo poszedł za 100zł nie zauważyłem, bo bym brał bez zastanowienia. Zostaje więc chińczyk i tą opcję biorę obecnie pod uwagę.
JohnyM

Re: Przyzwoity mikroskop do 1000 zł

Post autor: JohnyM »

Sugeruję cierpliwość, i rozwagę innych starych mikroskopów zeiss, pzo, olympus, nikon, leica (chyba raz na allegro widziałem). Linka do aukcji dam jutro, bo jest w zakładce na drugim komputerze. Regularnie coś się pojawia (może nie w aż tak atrakcyjnych cenach) a zdecydowanie warto. Chińczyki są całkiem fajne, podobne na poziomie do starego PZO, ale zazwyczaj brak w nich koehlera (do dorobienia) brak możliwości rozbudowy i porównując do wyżej wspomnianych - stanowczo za drogie.
Inside
Posty: 10
Rejestracja: 10 wrz 2012, o 16:44

Re: Przyzwoity mikroskop do 1000 zł

Post autor: Inside »

A jak to jest z instalacją kamery w mikroskopach binokularowych? Po prostu montuje kamerę w jednym tubusie a przez drugi mogę normalnie patrzeć?
szperu
Posty: 81
Rejestracja: 7 mar 2011, o 23:00

Re: Przyzwoity mikroskop do 1000 zł

Post autor: szperu »

planapo pisze: chinczyka (jesli Ci sie znudzi) w cenie 1000 zl nie sprzedasz potem na rynku wtornym za wiecej niz 150-200 zl.
Nie przeginajmy, ostatnio poszedł Optek Bino za 550 zł.
JohnyM

Re: Przyzwoity mikroskop do 1000 zł

Post autor: JohnyM »

Tak.
Inside
Posty: 10
Rejestracja: 10 wrz 2012, o 16:44

Re: Przyzwoity mikroskop do 1000 zł

Post autor: Inside »

Miałem ochotę na ten model, ze względu na wbudowaną kamerę
allegro 2611581574
ale napisałem do producenta i okazało się że kamera nie współpracuje z systemami 64-bitowymi, a ja na takim właśnie pracuje, więc odpada.
Zgodnie z sugestiami aktualnie myślę o:
allegro
2618807505
2561422477
2611581595
2611581578

no i kamera pewnie zostanie ta:
allegro 2582551503 bo inne albo drogie albo 0,3mpx
marcin93
Posty: 449
Rejestracja: 15 cze 2012, o 14:17

Re: Przyzwoity mikroskop do 1000 zł

Post autor: marcin93 »

Znaczną lepszą jakość zdjęć czy też filmów uzyskasz za pomocą aparatu z telefonu czy też zwykłej cyfrówki. Tak się składa, że na wszystkich wymienionych przez ciebie mikroskopach (oprócz tego ostatniego) zdarza mi się pracować w szkole. Ta nowość sprzętu niczym nie zachwyca, może i mają opływowe kształty (jak to przeczytałem w opisie aukcji jednego chińskiego mikroskopu ), ale ich możliwości są znacznie ograniczone. Praktycznie żadne możliwości rozbudowy to wg. mnie największa bolączka.
Osobiście polecam Biolara. Nie ma na polskim rynku lepszego mikroskopu w tej cenie. Jeśli uda Ci się kupić Biolara po uczciwej cenie to i na dalszą rozbudowę zostanie (tu w grę wchodzi możliwy to zdobycia kontrast fazowy)
Ja nie śpieszył bym się z zakupem.
Inside
Posty: 10
Rejestracja: 10 wrz 2012, o 16:44

Re: Przyzwoity mikroskop do 1000 zł

Post autor: Inside »

misiek_w94
Zastanawiam się czy kamera do mikroskopu w ogóle mi potrzebna. Posiadam lustrzankę EOS 350D Canona. Czy jak zakupie poniższe elementy to bez problemu będzie funkcjonował jako kamera do mikroskopu? Bez żadnych skomplikowanych ustawień?
Pierscien-T-2-Ring-Canon-EOS
Bresser-Fotoadapter-mikroskop-23-krotki-aparat-cyfrowy
JohnyM

Re: Przyzwoity mikroskop do 1000 zł

Post autor: JohnyM »

Zależy od tego jaką będziesz miał głowicę okularową i czy chcesz robić zdjęcia przez obiektyw czy bezpośrednio na matrycę.
Będziesz potrzebował okularu projekcyjnego i mnóstwa adapterów i przejściówek, lub znajomego tokarza lub wrodzonego genu majsterkowicza.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości