Psie odchody

Awatar użytkownika
dawidw
Posty: 797
Rejestracja: 10 mar 2007, o 17:39

Re: Psie odchody

Post autor: dawidw »

ziabol pisze:2. masz szczęście, że nie spotkałeś osób które potrafiłyby coś takiego zrobić zupełnie świadomie. Ja mam zbyt częsty z nimi kontakt. nie jest to fajne
hehe. Powiem Ci w takim razie, że to jacys psychole, skoro w pełnej świadomości są w stanie takie coś zrobić. Ludzi pijanych nie bierzmy pod uwage, bo sa niepoczytalni.
Iwus
Posty: 1126
Rejestracja: 30 wrz 2000, o 01:00

Re: Psie odchody

Post autor: Iwus »

Pieski załatwiają sie już w ten sposób od wielu lat i do tej pory nikt nie widział w tym problemu,dlatego wielu ludziom trudno jest zrozumieć dlaczego musza sporzątać po swoim pupilu.
A teraz zastanówcie sie ile razy omijacie takie prezenty,ile razy nieświadomie część z nich znalazła sie na waszych butach ,nie mówiąc już o dzieciach które rzadko patrzą pod nogi.
Problem jest i jeszce długo będzie jeśli ludzie nie zmienią przyzwyczajeń,a władsze zamiast działąć będą wystawiały kolejne mandaty.

Dobrze obrazującą tą sytuacje był fragment filmuDzień świra .Kiedy główny bohater szedł do domu zobaczył jak na skwerze obok jego bloku załatwają sie psy w odstępie paru metrów pod okiem swoich właścicieli.Wychodząc na balkon zopbaczył jak sąsiadka przyprowadza psa aby ten załatwił sie pod oknem sąsiada,na zwrócenie uwagi sąsiadka oburzyła sie bo nie widziałą w tym nic złego.W odpowiedzi na to główny bohater załatwił swoją potrzebę w krzakach pod jej oknem mówiąc ,że g. psie obowiązuje takie samo prawo jak i ludzkie.
Ostatnio zmieniony 29 lis 2007, o 20:06 przez Iwus, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
ziabol
Posty: 319
Rejestracja: 22 wrz 2007, o 16:10

Re: Psie odchody

Post autor: ziabol »

niestety obrazek z Dnia Świra choć przejaskrawiony jest obok nas na co dzień. oczywiście w odrobinę innej formie
chciałoby się czasami tego nie widzieć
zuza83
Posty: 1
Rejestracja: 30 mar 2008, o 19:16

Re: Psie odchody

Post autor: zuza83 »

Hej mam pytanie czy ktoś wie do kogo zgłosić się z prośbą o umieszczenie pojemników na psie odchody Dzięki za odpowiedzi.
Iwus
Posty: 1126
Rejestracja: 30 wrz 2000, o 01:00

Re: Psie odchody

Post autor: Iwus »

zuza83 pisze:o kogo zgłosić się z prośbą o umieszczenie pojemników na psie odchody?
Zgłos do gminy ( w formie pisemnej) lub do straży miejskiej
Awatar użytkownika
Azadi
Posty: 100
Rejestracja: 2 wrz 2007, o 16:30

Re: Psie odchody

Post autor: Azadi »

Jak się wdepnie w kupę to można wytrzeć. heh.
Rzeczywiście kupa na chodniku nie jest ładnym widokiem, na trawie lepiej to wygląda- nie zwraca aż taka uwagi.
Można by powiedzieć właścicielom psów, że mogliby ich nauczyć załatwiać się tylko na trawie lub właśnie w takich wyznaczonych miejscach(ale mało pewnie osób posłucha). Zdaję mi się, że psy wolą trawę niż piach.
Co do tych pojemników i torebek. To torebki powinny być jak już papierowe z taką jakby zmiotką no i ten pojemnik.
Według mnie powinny być właśnie bardziej takie wyznaczone miejsca niż torebki itp. Tylko by to miejsce musiało być duże lub musiałoby być wiele takich miejsc. Nie chcę myśleć o co jednym trawniku daleko od siebie i każdy z niewyobrażalną masą kup/.
Korczaszko
Posty: 4371
Rejestracja: 9 paź 2007, o 19:58

Re: Psie odchody

Post autor: Korczaszko »

Korczaszko pisze:też nie sprzątam po psie. z foliówkami to beznadziejny pomysł a nawet jakbym już spakowała tą kupę to nie miałabym gdzie jej wyrzucić (u mnie nie tylko brak koszy na psie kupy, brak zwykłych koszy jak coś jem na dworze to papierki muszę zabierać do domu ) gdy przechodzę z psem koło placu zabaw to mamy taki sprint, żeby nawet mu nie przyszło do głowy żeby się załatwić, na chodniku też jakoś jeszcze nie widziałam żeby mu się zachciało
mnie jeszcze rozwalają właścicele, którzy pozawalają psu sikać na samochody O.o to jest dopiero chamskie
jakiś czas po napisaniu tego postu stwierdziłam, że skoro idę na wetę to w gorszym gównie będę się grzebać. Sprzątam po psie! tia. niesienie kupy przez pół osiedla do jedynego kosza - zwykłego kosza na śmieci nie jest miłe. Ale wyobrażmy sobie jakby wszyscy zaczęli sprzątać. W ciągu jednego dnia zrobiłoby się gnojowisko przy chodniku między ławkami, nocna hołota bez problemu mogłaby taki kosz roznieść to dopiero widok. Już wolę te parę kup na trawniku.
A teraz przeniosłam się do Wrocławia, miasto zielone, ale nie w okolicach starego miasta (a tu mieszkam) to co się dzieje na tych pojedynczych trawnikach to jakaś masakra kupa na kupię (uroczo było jak się śnieg roztapiał ), na chodnikach to samo, w moim rodzinnym mieście tego nie było, więc i tego problemu nie widziałam. Koszy na odchody jest mnóstwo i trudno zrozumieć mi tych właścicieli.
Za 2 tygodnie zamieszka tu ze mną mój pies, ale już nie na Starym Mieście (nie będę się nad nim znać) a bardziej przyjaznej okolicy (Psie Pole ), w czasie spacerów po wałach i łąkach sprzątać nie będę, ale gdy będziemy się zbliżać do cywilizacji, a kosze na odchody będą się znajdować w tym miejscu to nie widzę problemu
Hays 16
Posty: 5
Rejestracja: 14 kwie 2009, o 17:41

Re: Psie odchody

Post autor: Hays 16 »

Beznadziejny film kto taki w ogóle kręci fufufufufu
alek34
Posty: 1
Rejestracja: 28 gru 2014, o 16:23

Re: Psie odchody

Post autor: alek34 »

Odpowiedź na pytanie jest prosta. Każdy właściciel psa jest odpowiedzialny za sprzątanie kup po swoim pupilu. Mam psa i sprzątam po nim używając do tego woreczków na psie kupy Pucek. Są czarne, trwałe, estetyczne i ulegają rozkładowi w ciągu kilkunastu miesięcy, więc są przyjazne dla środowiska.
czesiu88
Posty: 5
Rejestracja: 20 mar 2015, o 20:41

Re: Psie odchody

Post autor: czesiu88 »

Myslę,ze kazdy doskonale wie, że sprzątanie po swoim psie jest obowiązkiem, ale są typy ludzi, którzy tego nidgy i tak nie będą robić
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości