Psy rasy shiba inu - pytania

rkarolek
Posty: 1
Rejestracja: 17 mar 2009, o 06:12

Psy rasy shiba inu - pytania

Post autor: rkarolek »

Witam wszystkich
To mój pierwszy post na tym forum, ale mam nadzieję że nie ostatni
Poszukuje informacji o pieskach rasy shiba inu, interesuje mnie właściwie wszystko (bardzo nam się w domu ten piesek spoobał)

Przedewszystkim interesuje mnie:
1. Zachowanie w stosunku do dzieci (mam 2,5 letniego synka który jest raczej dosyć żywym dzieckiem)
2. Zachowanie w stsunku do innych psów (sytuacja zastana, w domu jest drugi pies, raczej dosyć głośny kundelek rodziców)
3. Czy powierzchnia mieszkania ~50m2 + podwórka ~500m2 to nie za mało jakna takiego pieska?

I podstawowe pytanie, czy 2,5 letnie dziecko waszym zdaniem nie jest za małe na wprowadzenie do domu szczeniaczka?

No i jeszcze jedno pytanie tym razem do hodowców piesków tej rasy, jaka jest cena szczeniaka (nie musi być z rodowodem)

Pozdrawiam wszystkich i z góry dziękuja za wszelkie informacje
Awatar użytkownika
dragonka
Posty: 648
Rejestracja: 17 cze 2008, o 22:23

Re: Psy rasy shiba inu - pytania

Post autor: dragonka »

rkarolek pisze:Czy powierzchnia mieszkania ~50m2 + podwórka ~500m2 to nie za mało jakna takiego pieska?
Pies oprócz bezpośredniej przestrzeni życiowej wymaga spacerów, wielkość podwórka, bez znaczenia czy duże czy małe, nie gra aż takiej roli.
rkarolek pisze:I podstawowe pytanie, czy 2,5 letnie dziecko waszym zdaniem nie jest za małe na wprowadzenie do domu szczeniaczka?
No, to już raczej wy powinniście wiedzieć jak radzicie sobie z dzieckiem i czy nie zamęczy szczeniaka na śmierć. Osobiście jestem zdecydowanie przeciw połączeniu: małe dziecko+szczeniak. Ale jeśli będziecie uważać to chyba nie powinno być problemu.
szymszym214
Posty: 2
Rejestracja: 13 kwie 2009, o 19:26

KUPIE PIESKA

Post autor: szymszym214 »

CZEŚĆ

POSZUKUJĘ SZCZENIAKA RASY SHIBA INU
SZUKAM PIESKA O ZŁOTAWYM LUB RUDYM UMASZCZENIU
NIE CHCE ŻEBY BYŁ ON ZA DROGI BO RODZICE MOGĄ WYDAC NA TEGO PSA OKOŁO 800 ZŁOTY
PROSZE WAS POMÓŻCIE MI
SERDECZNIE POZDRAWIAM
Saint
Posty: 181
Rejestracja: 21 sty 2008, o 19:12

Re: Psy rasy shiba inu - pytania

Post autor: Saint »

Nie znajdziesz shiba inu w tej cenie
szymszym214
Posty: 2
Rejestracja: 13 kwie 2009, o 19:26

Re: Psy rasy shiba inu - pytania

Post autor: szymszym214 »

to za ile moge kupić szczeniaka tej rasy ?
anja-marina
Posty: 1
Rejestracja: 17 lut 2011, o 11:55

Re: Psy rasy shiba inu - pytania

Post autor: anja-marina »

Shiby mimo swojego niewielkiego rozmiaru są raczej dominujące i skore do bójek. Wszystko zależy od tego na ile człowiek kontroluje relacje miedzy psami. Moja shiba jest z reguły spokojna, ale kiedy jakiś pies zechce walczyć shiba bez wahania podejmie wyzwanie.

Shiba jest bardzo cierpliwym towarzyszem zabaw, ale do czasu- jeśli shiba nie będzie chciała się bawić na pewno o tym poinformuje. Nie są to pieski typu Labrador- małe dziecko nie będzie mogło go tarmosić za ogon czy uszy- jeśli shibie się to nie spodoba może nawet ugryźć.

SHIBĘ można zakupić już od 2 tys. W sieci można znaleźć pieska za 1.500, ale są to pieski zazwyczaj niesocjalizowane i z kiepskiego źródła. Znam ten temat a autopsji, gdyż sama pokusiłam się na shibę po 1,500 a na leczenie pieska wydałam drugie tyle.

Za 800 zł i tak nie kupisz zdrowego czysto rasowego psa, więc radzę rozejrzeć się po schroniskach. Jest tam wiele piesków, które czekają na dom i wiele miłośći.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość