ptasia grypa

Problemy medyczne, obejmujące wiedzę o zdrowiu i chorobach człowieka, o sposobach zapobiegania chorobom oraz ich leczeniu
Awatar użytkownika
Guru
Posty: 1025
Rejestracja: 30 wrz 2000, o 01:00

Re: ptasia grypa

Post autor: Guru »

Mawr pisze:
"Podczas niedzielnej konferencji w toruńskim sztabie kryzysowym dziennikarz Telawizji Trwam dramatycznym głosem zapytał: -Dlaczego Toruń?"
wczoraj bylem na wieczorze kabaretowym w rzeszowie, i Piotr Baltroczyk mowil o tym pytaniu dziennikarza tv trwam, i stwierdzil ze minister rolnictwa powinien odpowiedziec: Cud Cud
Aga

Re: ptasia grypa

Post autor: Aga »

A ja się zastanawiam co z wodą rzek i innych zbiorników, czy jeśli na działce
wodę do podlewania mam z rzeki, to co nie powinnam jej uŻywać?., warzyw nie
jeść?., dziecku piaskownicy i baseniku zabronić?., a kąpiel latem tylko na basenie krytym?
przesada, czy środki ostroŻności?
karolcia

Re: ptasia grypa

Post autor: karolcia »

przecierz narazie w polsce mie ma zagrozenia wirusem niebezpiecznym dla ludzi wiec nie rozumiem czemu ludzie przestaja kupowac drob.przecierz on byl badany dobry kawalek czasu temu. Wczesniej niz w polsce pojawil sie ten wirus. :| :| :|
Pati

Re: ptasia grypa

Post autor: Pati »

Uwazam ze jak tysiace ludzi umierało z powodu zwyklej grypy nikt tego nie oglosil,nie pokazal a teraz gdy umarlo zaledwie
60 osob na swiecie
to odrazu zrobila sie wielka afera!=)=)=)=)=)
bagatha

Re: ptasia grypa

Post autor: bagatha »

Rzeczywiscie nie kupowanie drobiu jest malo madre ( chwili obecnej), wirus ptasiej grypy ginie przy ponad 70C.

Ludzie maja byc ostrozni, bardziej niz zwykle ale nie mozna tego traktowac w tej sposob, ze nie wyjde z domu bo mi cegła na łeb spadnie.

Zbiorniki wodne to najlepszy miejsce dla wirusa, jego ulubione miejsce- centrum dowodzenia.

£amanie barier gatunkowych to mały problem dla wirusa, duzy dla czlowieka.

I to jest w tym momencie najwazniejsza sprawa. Stad ta afera. Moim zdaniem sluszna, ale zle przedstawiona.
Agata

Re: ptasia grypa

Post autor: Agata »

Witam. Chciałam zpytać jak naleŻałoby chronic psa przed ewentualnym zaraŻeniem się ptasią grypą.
Chodzi o to Że mój pies to 5 miesięczny golden. ¯ywiony jest według zasad diety BARF czyli surowym mięsem i mielonymi kośćmi przede wszystkim drobiowymi. Boję się równieŻ o spacery, bo mój pies je na nich wszystko i wystarczy chwila nieuwagi a juŻ coś targa w pysku. PowaŻnie zaniepokoiła mnie informacja nt. śmiertelnych przypadków wśród kotów. Czy to oznacza Że niepowinnam wyprowadzac psa na spacer I powinnam całkowicie wykluczyć drób z jego diety? Czy kupno kurczaków w sklepie nie daje gwarancji Że mięso jest przebadane?
Awatar użytkownika
Twincast
Posty: 151
Rejestracja: 9 mar 2006, o 19:40

Re: ptasia grypa

Post autor: Twincast »

Agata pisze:Witam. Chciałam zpytać jak należałoby chronic psa przed ewentualnym zarażeniem się ptasią grypą.
Chodzi o to że mój pies to 5 miesięczny golden. Żywiony jest według zasad diety BARF czyli surowym mięsem i mielonymi kośćmi przede wszystkim drobiowymi. Boję się również o spacery, bo mój pies je na nich wszystko i wystarczy chwila nieuwagi a już coś targa w pysku. Poważnie zaniepokoiła mnie informacja nt. śmiertelnych przypadków wśród kotów. Czy to oznacza że niepowinnam wyprowadzac psa na spacer I powinnam całkowicie wykluczyć drób z jego diety? Czy kupno kurczaków w sklepie nie daje gwarancji że mięso jest przebadane?
Muszisz tylko uważać na to aby Twój pies nie zjadł surowego mięsa. Nie kupuj na razie tego sklepowego, lepiej kup suchą karmę z dodatkiem drobiu.
Awatar użytkownika
Mawr
Posty: 542
Rejestracja: 26 sie 2005, o 01:00

Re: ptasia grypa

Post autor: Mawr »

bagatha pisze:Zbiorniki wodne to najlepszy miejsce dla wirusa, jego ulubione miejsce- centrum dowodzenia.
Bagatho co masz na mysli? Mi jakos trudno wyobrazić sobie by cząski wirusowe które dostają sie do wody mogły stanowic jeszcze jakies zagrożenie.
Adzia

Re: ptasia grypa

Post autor: Adzia »

Twincast pisze:Muszisz tylko uwaŻać na to aby Twój pies nie zjadł surowego mięsa. Nie kupuj na razie tego sklepowego, lepiej kup suchą karmę z dodatkiem drobiu.
Jest tylko malutki problem - on nie je suchej karmy, poprostu nie lubi. Mielismy nadzieję, Że tak jak w hodowli bedzie karmiony tylko sucha karmą, ale po niej mam uczulenie.
A jak myślicie ile ta ptasio grypowa paranoja moŻe jeszcze potrwać? Choroba wsciekłych krów była i rozeszła się jakos po kościach. Czy teraz będzie podobnie
Adzia

Re: ptasia grypa

Post autor: Adzia »

Adzia pisze:ale po niej mam uczulenie
OCZYWI¦CIE NIE MAM TYLKOMA"- taki chochlik :yahoo:
Awatar użytkownika
Twincast
Posty: 151
Rejestracja: 9 mar 2006, o 19:40

Re: ptasia grypa

Post autor: Twincast »

No to masz problem skoro nie je suchej karmy.


Nie obawiaj się spacerów, sam mam psa i będąc z nim na spacerze nie chodzę w miejsca, gdzie jest dużo ptaków, zresztą nie wiadomo do końca ,czy ptasia grypa zaraża również psy
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości