Ptasie ciekawostki - czy wiesz, że...?

WojtekB
Posty: 2241
Rejestracja: 31 sie 2007, o 08:17

Re: skowronki

Post autor: WojtekB »

W moich rejonach skowronków jest bardzo wiele i wydaje mnie się, że z roku na rok ich jest więcej choć w skali globalnej liczebność gatunku jest spadkowa.
Detektyw Monk

Re: skowronki

Post autor: Detektyw Monk »

w sumie jest 92 gatunki skowronków .
WojtekB
Posty: 2241
Rejestracja: 31 sie 2007, o 08:17

Syjamskie wróble ze Szczecina same się rozdzieliły

Post autor: WojtekB »

Kilkunastodniowe syjamskie wróblice, które przyszły na świat w Szczecinie, same się rozdzieliły. Podczas szamotaniny między ptaszkami pękł fałd skórny którym były złączone, od nogi przez pachwinę aż do pleców.

Jedna z wróblic wyszła z tego bez szwanku. Druga ma natomiast naderwaną nogę. Najpewniej nie odzyska pełnej sprawności.

Wróble pozostaną na stałe w ptasim azylu.

Kod: Zaznacz cały

rmf24.pl/fakty/polska/news-syjamskie-wroble-ze-szczecina-same-sie-rozdzielily,nId,342957
Detektyw Monk

Re: W Szczecinie przyszły na świat syjamskie wróble

Post autor: Detektyw Monk »

Też je widziałem .
WojtekB
Posty: 2241
Rejestracja: 31 sie 2007, o 08:17

Ogrzewanie w meksykańskiej fali

Post autor: WojtekB »

Pingwiny cesarskie (Aptenodytes forsteri) są w stanie przetrwać trudną antarktyczną zimę, ponieważ zbijają się w ciasne grupy. Naukowców od lat zastanawiało jednak, co z osobnikami pozostającymi na flankach: przecież nie może im być równie ciepło jak ptakom stojącym w samym centrum. Nagranie poklatkowe ujawniło jednak, że pingwiny niepostrzeżenie się przemieszczają i w związku z tym struktura grupy stale się przebudowuje. Naukowcy porównali to zjawisko do fali meksykańskiej.
Więcej na

Kod: Zaznacz cały

kopalniawiedzy.pl/pingwiny-cesarskie-ogrzewanie-zima-Ziema-Krolowej-Maud-ruch-struktura-grupa-kolonia-dr-Daniel-Zitterbart-13189.html
Awatar użytkownika
AlexisA
Posty: 61
Rejestracja: 11 lip 2011, o 11:37

[Film] Goshawk Flies Through Tiny Spaces in Slo-Mo

Post autor: AlexisA »

Jastrząb nie bez powodu ma długi ogon i zaokrąglone krótkie skrzydła. Wszystko po to, aby móc doskonale manewrować między drzewami w pogoni za ofiarą. Jak on to robi? Pokazuje to ten filmik :

Detektyw Monk

Re: Niesamowity jastrząb

Post autor: Detektyw Monk »

Kiedyś w lesie łosickim widziałem jastrzębia w locie . A film na Oskara zasługuje , widać jaki to cudowny drapieżnik .
Awatar użytkownika
AlexisA
Posty: 61
Rejestracja: 11 lip 2011, o 11:37

Re: Niesamowity jastrząb

Post autor: AlexisA »

Widziałeś jastrzębia to fajnie Dobrze, że się widuje ptaki, które jakiś czas temu były znacznie rzadsze.

Bez tych zwolnień na filmiku to trudno byłoby uwierzyć, że przelatuje o tak o- prawie w ogóle nie musnął krawędzi dziury.
WojtekB
Posty: 2241
Rejestracja: 31 sie 2007, o 08:17

Re: Niesamowity jastrząb

Post autor: WojtekB »

Miałem okazję widzieć pogoń krogulca za sikorką, a także łowy jastrzębia na gołębie. Ośmielę się napisać, że to jest perfekcyjnie zaprojektowana maszyneria natury
Detektyw Monk

Re: Niesamowity jastrząb

Post autor: Detektyw Monk »

Potem , widziałem resztki gawrona . Ślady wskazywały właśnie na tego łowcę .
Awatar użytkownika
AlexisA
Posty: 61
Rejestracja: 11 lip 2011, o 11:37

[Film] Sperber ertränkt Elster / sparrow hawk drowns magpie

Post autor: AlexisA »

WojtekB pisze:Miałem okazję widzieć pogoń krogulca za sikorką, a także łowy jastrzębia na gołębie. Ośmielę się napisać, że to jest perfekcyjnie zaprojektowana maszyneria natury
Jastrzębiowate to ogólnie maszyny do polowania- jak ty miałeś okazję zobaczyć pogoń za sikorką, to ja widziałam jak samczyk upolował mazurka. Choć zobaczyć to za duże słowo- po prostu zdążyłam zauważyć, że wpadł w stado mazurków, pochwycił któregoś i zniknął za drzewami.

Do tego są inteligentne- nie wiem czy ktoś już widział ten filmik:



Uprościła sobie sprawę, od czego jest oczko wodne w ogrodzie?
dziki_chwast
Posty: 63
Rejestracja: 28 sie 2007, o 12:35

Bocianie przekąski.

Post autor: dziki_chwast »

Czy bocian (jak jest głodny) to może zaatakować małe kaczki i je zjeść?
Słyszałem takie plotki i proszę o potwierdzenie lub zaprzeczenie.
Awatar użytkownika
adgj
Posty: 261
Rejestracja: 6 maja 2011, o 15:46

Re: Bocianie przekąski.

Post autor: adgj »

Musze to powiedzieć- bociany nie jedzą żab kiedy mają mnóstwo lepszego pożywienia do wyboru(nie dotyczy okresu legowego)-. No a teraz do rzeczy . Bociany jedzą głównie chrząszcze, pasikoniki, ale także: jaszczurki, węże, PISKLĘTA i małe zające, myszy i nornice.
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość