PUM 2014/2015

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
Sofia
Posty: 585
Rejestracja: 3 sty 2012, o 15:11

Re: PUM 2014/2015

Post autor: Sofia »

Co do pumu, to nie słuchajcie opowieści o krwawym lolu i 14 nerwach
Na szczęście on już nie egzaminuje ludzi. i było 13 par nerwów czaszkowych, a nie 14
Ale faktycznie, tego słynnego nerwu szczecińskiego już nie ma. na szczęście, więc potwierdzam
Dużo też daje to, że nie każdy się łapie, że trzeba wysłać to wcześniej, dlatego później na listach widać samych ziomków ze Szczecina
Akurat sporo osób na I roku jest właśnie spoza Szczecina Głównie dlatego że sie też nie dostali gdzieś indziej. xd.

Dodam jeszcze że jak sie mieszka w akademikach to ma sie na I roku praktycznie wszystko pod nosem. szpital gdzie są zajęcia, supermarkety do wyboru i galerię handlową jakieś 5 minut drogi. jedyne gdzie trzeba dojeżdżać to rektorat i w I semestrze szpital na Unii na biolomolo. Poza tym problemów nie ma.

Starówki brak faktycznie, ale mnie osobiście bardziej niż wały urzekły Jasne Błonia. te drzewa są po prostu prześliczne ^^

PUM faktycznie specyficzna uczelnia, ale chyba każda na swój sposób jest i ja polecam osobiście
Awatar użytkownika
Largix
Posty: 86
Rejestracja: 7 wrz 2012, o 22:30

Re: PUM 2014/2015

Post autor: Largix »

izabela911 pisze:
gamestar pisze:A formularz wysyłamy pod adres uczelni czy trzeba jakoś uwzględnic biuro rekrutacji?
Pomorski Uniwersytet Medyczny
ul. Rybacka 1
70-204 Szczecin
p. 201, II piętro

Będzie jakiś problem jak wysłałem to po prostu na adres:
Pomorski Uniwersytet Medyczny
ul. Rybacka 1
70-204 Szczecin
bez podania konkretnego biura rekrutacji? :d

izabela911
Posty: 474
Rejestracja: 4 lip 2013, o 11:39

Re: PUM 2014/2015

Post autor: izabela911 »

Largix pisze:
izabela911 pisze:
gamestar pisze:A formularz wysyłamy pod adres uczelni czy trzeba jakoś uwzględnic biuro rekrutacji?
Pomorski Uniwersytet Medyczny
ul. Rybacka 1
70-204 Szczecin
p. 201, II piętro

Będzie jakiś problem jak wysłałem to po prostu na adres:
Pomorski Uniwersytet Medyczny
ul. Rybacka 1
70-204 Szczecin
bez podania konkretnego biura rekrutacji? :d


Nie no skąd, na pewno nie Dotrą gdzie trzeba
Awatar użytkownika
larissa90
Posty: 299
Rejestracja: 27 maja 2014, o 20:03

Re: PUM 2014/2015

Post autor: larissa90 »

Hej, pozwolę sobie zadać troche głupie pytanie , ale wolę się upewnić, niż potem wylądować z głową w nocniku.
Czy to potwierdzenie opłaty rekrutacyjnej które razem z formularzem rejestracji należy wysłać na PUM, to , po prostu kwitek, który dostanę, przy załatwianiu przelewu na poczcie, czy chodzi o jakiś dodatkowy druk, który pojawi się na moim koncie rekrutacyjnym, po zaksięgowaniu opłaty na koncie uczelni?
izabela911
Posty: 474
Rejestracja: 4 lip 2013, o 11:39

Re: PUM 2014/2015

Post autor: izabela911 »

larissa90 pisze:Hej, pozwolę sobie zadać troche głupie pytanie , ale wolę się upewnić, niż potem wylądować z głową w nocniku.
Czy to potwierdzenie opłaty rekrutacyjnej które razem z formularzem rejestracji należy wysłać na PUM, to , po prostu kwitek, który dostanę, przy załatwianiu przelewu na poczcie, czy chodzi o jakiś dodatkowy druk, który pojawi się na moim koncie rekrutacyjnym, po zaksięgowaniu opłaty na koncie uczelni?
Oj tam głupie Lepiej się zawsze upewnić Chodzi o ten kwitek z poczty przy załatwianiu przelewu Po prostu chodzi o potwierdzenie wpłaty
Awatar użytkownika
larissa90
Posty: 299
Rejestracja: 27 maja 2014, o 20:03

Re: PUM 2014/2015

Post autor: larissa90 »

Super, dziękuję bardzo
Tak myślałam, że to o to chodzi, ale wolałam się upewnić, niż wysłać nie to co trzeba i potem żałować.
izabela911
Posty: 474
Rejestracja: 4 lip 2013, o 11:39

Re: PUM 2014/2015

Post autor: izabela911 »

larissa90 pisze:Super, dziękuję bardzo
Tak myślałam, że to o to chodzi, ale wolałam się upewnić, niż wysłać nie to co trzeba i potem żałować.
A na co składasz papiery jeśli można wiedzieć?
Awatar użytkownika
larissa90
Posty: 299
Rejestracja: 27 maja 2014, o 20:03

Re: PUM 2014/2015

Post autor: larissa90 »

Na lekarski, ale nie sadzę, że w tym roku się uda, po prostu wydaje mi się ,że w Szczecinie próg może być najniższy, choć pewności co do tego nie ma i postanowiłam złożyć, żeby w razie czego nie żałować.
izabela911
Posty: 474
Rejestracja: 4 lip 2013, o 11:39

Re: PUM 2014/2015

Post autor: izabela911 »

Ajj wszyscy żyjemy tym by te progi pospadały

Ja niestety zawaliłam chemię /
Biologia mniej więcej powinna wyjść tak jak planowałam a chemia to jakaś tragedia Stąd też i pomysł na Szczecin gdzie tak na prawdę mam baardzooo daleko
Awatar użytkownika
larissa90
Posty: 299
Rejestracja: 27 maja 2014, o 20:03

Re: PUM 2014/2015

Post autor: larissa90 »

Ja też mam bardzo daleko do Szczecina z tego co sprawdzałam to ok 800 km , no ale jak bym się dostała to byłabym najszczęśliwsza na swiecie
Ja nie zdawałam biologi w tym roku , czego bardzo załuję, bo wyniku z niej rewelacyjnego nie mam, ogólnie maturę poprawiałam i wcześniej byłam na studiach z których zrezygnowałam kilka miesiecy temu i stwierdziłam, że nie zdąze do maja przypomnieć sobie biol i chem i postawiłam tylko na chemię, nie sprawdzałam z niej wyników, nie chcę sobie odebrać nadzieji, choć wydaje mi się że na 90% nie poczesałam, a tyle bym musiała mieć zeby były jakieś szanse na lek.
W przyszłym roku już na pewno się na biologię zapiszę nie będe taka głupia.
Awatar użytkownika
kuszumai
Posty: 138
Rejestracja: 2 paź 2010, o 15:17

Re: PUM 2014/2015

Post autor: kuszumai »

Mi też z chemii nie poszło - raz policzyłam wg klucza Witka i wyszło mi 80 kilka %, a raz 68%. Nie wiem co mi ten aneks przyniesie, ale nie nastawiam się na wiele, bo w tamtym roku wyliczyłam z witka najmniej 75%, a w czerwcu wyszło. 57% . Nie chciałam iść do Szczecina, ale w sumie skoro tyle tam mieszkałam i mam tylko 80 km z domu do niego to grzechem byłoby nie złożyć papierów.
800km? To ja podobnie zrobiłam, bo poszłam do Lublina, czyli najdalej jak się dało. Ale ja pochodzę z podlasia, więc tereny jako tako ogarniałam.
Jak będę studiować w Szczecinie to chętnie sprawdzę się w roli przewodnika.

Co do kwitu: chciałam zapłacić przelewem internetowym i wysłać im druk z konta. W sumie on nie ma żadnej pieczątki, ale płacę tyle za konto, że przelewy mam za darmo i szkoda mi tych 4 złotych (ale ze mnie żyd).
I w ogóle w tamtym roku wszystko płaciłam przez internet i wszelkie dokumenty chcieli ode mnie w lipcu - z potwierdzeń przelewów tylko ten za legitymację i indeks. Ale to PUM przecież.

Ale się rozpisałam! Jednak chciałam nawiązać jeszcze do progów. Skoro w tym roku Łódź jest 2-przedmiotowa, a miejsc zawsze mają około 500, to myślę, że progi trochę spadną. Bo przecież ŚUM też ma ponad 500 miejsc, Wrocław zamienił fizykę na matmę (w ogóle byłam przekonana, że zrobi to dopiero za rok, inaczej bym ją poprawiła), więc to będzie ciekawy rok. Nie chciałabym poprawiać jeszcze raz matury, bo nic nie można przewidzieć - jeśli nowe matury będą łatwe, to my będziemy musieli napisać matury na poziomie 90% z dwóch, żeby dostać się na równi z nowymi maturzystami. Z kolei jak będą mieli trudne to będziemy mieli łatwiej, ale zaczną pewnie na nas nagonkę jak w tym roku na rocznik `94.
izabela911
Posty: 474
Rejestracja: 4 lip 2013, o 11:39

Re: PUM 2014/2015

Post autor: izabela911 »

kuszumai pisze:Mi też z chemii nie poszło - raz policzyłam wg klucza Witka i wyszło mi 80 kilka %, a raz 68%. Nie wiem co mi ten aneks przyniesie, ale nie nastawiam się na wiele, bo w tamtym roku wyliczyłam z witka najmniej 75%, a w czerwcu wyszło. 57% . Nie chciałam iść do Szczecina, ale w sumie skoro tyle tam mieszkałam i mam tylko 80 km z domu do niego to grzechem byłoby nie złożyć papierów.
800km? To ja podobnie zrobiłam, bo poszłam do Lublina, czyli najdalej jak się dało. Ale ja pochodzę z podlasia, więc tereny jako tako ogarniałam.
Jak będę studiować w Szczecinie to chętnie sprawdzę się w roli przewodnika.

Co do kwitu: chciałam zapłacić przelewem internetowym i wysłać im druk z konta. W sumie on nie ma żadnej pieczątki, ale płacę tyle za konto, że przelewy mam za darmo i szkoda mi tych 4 złotych (ale ze mnie żyd).
I w ogóle w tamtym roku wszystko płaciłam przez internet i wszelkie dokumenty chcieli ode mnie w lipcu - z potwierdzeń przelewów tylko ten za legitymację i indeks. Ale to PUM przecież.

Ale się rozpisałam! Jednak chciałam nawiązać jeszcze do progów. Skoro w tym roku Łódź jest 2-przedmiotowa, a miejsc zawsze mają około 500, to myślę, że progi trochę spadną. Bo przecież ŚUM też ma ponad 500 miejsc, Wrocław zamienił fizykę na matmę (w ogóle byłam przekonana, że zrobi to dopiero za rok, inaczej bym ją poprawiła), więc to będzie ciekawy rok. Nie chciałabym poprawiać jeszcze raz matury, bo nic nie można przewidzieć - jeśli nowe matury będą łatwe, to my będziemy musieli napisać matury na poziomie 90% z dwóch, żeby dostać się na równi z nowymi maturzystami. Z kolei jak będą mieli trudne to będziemy mieli łatwiej, ale zaczną pewnie na nas nagonkę jak w tym roku na rocznik `94.
No w tym roku PUM w ogóle jakoś szaleje z zmianą wszelakich zasad
Z jakim skutkiem ? Zobaczymy
ŚUM to ponoć deklarował że nawet i do 1000 jest w stanie przyjąć ( gdzies mi się to przed oczy rzuciło na forum )
Oj no i + mniejsza liczba zdających, nie typowa ( lekko mówiąc ) matura z chemii i może coś te progi polecą

Mówisz Lublin - a co studiujesz obecnie?
Awatar użytkownika
kuszumai
Posty: 138
Rejestracja: 2 paź 2010, o 15:17

Re: PUM 2014/2015

Post autor: kuszumai »

Studiowałam weterynarię, ale rzuciłam z powodu choroby.
Mam nadzieję, że moje tegoroczne wyniki w razie czego pozwolą mi wrócić na wetę. To fajny kierunek, jeśli ktoś chce czuje w sobie medyczne powołanie. Szkoda, że najbliższa weterynaria jest w Poznaniu.

Będę się cieszyć jeśli w tym roku powiększą chociaż o 100 osób liczbę przyjętych na lek w skali kraju. Co roku są ogłaszane limity przyjęć, ale w tym roku coś nie mogę ich znaleźć. Widziałaś je może?
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] i 24 gości