Pytania i odpowiedzi

Pomoc w przygotowaniu do olimpiady Wiedzy Ekologicznej zwanej też olimpiadą ekologiczną. Wykaz materiałów, testy i rozwiązania.
Awatar użytkownika
boardslides
Posty: 114
Rejestracja: 18 maja 2010, o 18:46

Pytania i odpowiedzi

Post autor: boardslides »

Stwórzmy wątek gdzie można zadawać pytania, na które chcielibyśmy uzyskać odpowiedzi bo ja takiego wątku nie znalazłem.

1. Dlaczego intensywne rolnictwo zmniejsza różnorodność gatunkową? (pytanie 26 z XXVI Olimpiady Wiedzy Ekologicznej)
Kacia1001
Posty: 55
Rejestracja: 24 mar 2012, o 15:48

Re: Pytania i odpowiedzi

Post autor: Kacia1001 »

Nadmiar nawozów sztucznych (jeżeli mówimy o takiej intensywności rolnictwa)) i środków ochrony roślin, chyba nawet bardziej, może doprowadzić do śmierci innych organizmów. Tak myślę.
Awatar użytkownika
pulares
Posty: 94
Rejestracja: 9 sty 2012, o 14:51

Re: Pytania i odpowiedzi

Post autor: pulares »

Rośliny o większej tolerancji wypierają te o mniejszej, wybierane są najwydajniejsze gatunki
Awatar użytkownika
boardslides
Posty: 114
Rejestracja: 18 maja 2010, o 18:46

Re: Pytania i odpowiedzi

Post autor: boardslides »

No właśnie nie było mowy o tym, czy chodzi o stosowanie chemicznych środków czy np. gnojówki bo uznajmy, że ktoś ma świetną glebę, warunki powietrza, otoczenia i ma wielkie plony. Wtedy różnorodność będzie większa?
Awatar użytkownika
pulares
Posty: 94
Rejestracja: 9 sty 2012, o 14:51

Re: Pytania i odpowiedzi

Post autor: pulares »

Intensywne rolnictwo, chodzi o to, że np. w USA masz pola pełne kukurydzy. Specyfiki, gleba, woda - wszystko jest pod kukurydzę przygotowane, dlatego nie uprawia się innych roślin na takim polu.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości