Pytanie do osób studiujących medycynę

Matura 2019 - Forum maturzystów i kandydatów na studia. Nie wiesz jaki wybrać kierunek? Nie wiesz jak wygląda rekrutacja? Masz pytanie dotyczące toku studiów?
tentyp4444
Posty: 9
Rejestracja: 31 paź 2017, o 20:23

Pytanie do osób studiujących medycynę

Post autor: tentyp4444 »

Witam. Jestem obecnie w 2. klasie liceum na biol-chemie z rozszerzonym angielskim. Przy wybieraniu profilu i szkoły na koniec gimnazjum zdecydowałem, że nie chcę mieć matematyki w rozszerzeniu. Teraz zewsząd słyszę, że nie ma szans dostać się na WUM bez matmy rozszerzonej. Chciałbym się zapytać, jak to naprawdę jest? Zastanawia mnie to, że matematyka jet naprawdę trudnym rozszerzeniem i zadziwia mnie, że ludzie nie wolą poświęcić więcej czasu na biologię i chemię, a zamiast tego uczą się 3 rozszerzeń. Moje pytania brzmią: Co wy o tym sądzicie? Czy według was można się dostać na WUM z biologią i chemią rozszerzoną i matematyką podstawową? Czy uważacie, że matematyka rozszerzona nadal nie będzie konieczna przy rekrutacji w kolejnych latach?
Cappy
Posty: 459
Rejestracja: 8 cze 2014, o 18:51

Re: Pytanie do osób studiujących medycynę

Post autor: Cappy »

Oczywiście, można się dostać z matmą podstawową, ale w takim wypadku ta matma musi być napisana na 100% i do tego biol i chem muszą być naprawdę dobrze napisane.
tentyp4444
Posty: 9
Rejestracja: 31 paź 2017, o 20:23

Re: Pytanie do osób studiujących medycynę

Post autor: tentyp4444 »

Ooo, to super. A czy około 90% z chemii, biologii i matmy podstawowej wystarczy? I czy znasz jakieś osoby, którym udało się tak dostać albo może sam jesteś kimś takim?
Cappy
Posty: 459
Rejestracja: 8 cze 2014, o 18:51

Re: Pytanie do osób studiujących medycynę

Post autor: Cappy »

Parę osób znam, ale żeby spokojnie się dostać to raczej powinno być 90 chem 90 bio i 100 matma P. Chociaż to zależy od roku i progów. Wiesz poza tym to nawet nie jest kwestia znania kogoś takiego tylko po prostu wystarczy spojrzeć na progi.
boffin13
Posty: 57
Rejestracja: 28 lip 2014, o 22:13

Re: Pytanie do osób studiujących medycynę

Post autor: boffin13 »

Moja koleżanka z liceum studiuje lekarski na WUMie, dostała się z matmą podstawową (100%) chemią (100%) i biologią coś koło 73%. Pisała też wprawdzie rozszerzoną, ale przygotowywała się do niej sama i poszło jej tak sobie - w każdym razie bardziej się opłacało wziąć podstawę z niższym przelicznikiem niż rozszerzenie z wyższym.
rubisco
Posty: 35
Rejestracja: 18 maja 2017, o 12:13

Re: Pytanie do osób studiujących medycynę

Post autor: rubisco »

można zamiast rozszerzonej matmy zdawać rozszerzoną fizykę. łatwiej
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 18 gości