Pytanie na egzamin- proszę o pomoc

Genetyka w życiu człowieka, zwierząt, roślin i innych organizmów to najczęściej poruszane tematy na forum genetyki
StudenkaBiologii89
Posty: 3
Rejestracja: 5 lut 2011, o 19:03

Pytanie na egzamin- proszę o pomoc

Post autor: StudenkaBiologii89 »

1. co najbardziej jest ważne w badaniach fenetycznych (sekwencje nukeotydowe, aminokwasowe cDNA, introny) Wybór uzasadnić i napisać którko dlaczego innych się nie wybrało

Na poczatku przeczytałam: badaniach genetycznych wiec wydawało mi sie ze to cDNA a to chodzi o fenetyczne, więc juz sama nie wiem co wybrać i jak uzasadnić dlaczego nie wybralam reszty:(

Bardzo proszę o pomoc:)
StudenkaBiologii89
Posty: 3
Rejestracja: 5 lut 2011, o 19:03

Re: Pytanie na egzamin- proszę o pomoc

Post autor: StudenkaBiologii89 »

chyba że tam jest błąd i ma być genetyczneltzgłupiałam do reszty
Awatar użytkownika
szama
Posty: 193
Rejestracja: 24 lis 2010, o 22:56

Re: Pytanie na egzamin- proszę o pomoc

Post autor: szama »

Jest co prawda taka dziedzina jak fenetyka, ale tam liczy się wygląd, podobieństwo wizualne między organizmami, w związku z tym pomyłka jest raczej pewna.
Awatar użytkownika
malgosi35
Posty: 3706
Rejestracja: 13 lut 2007, o 13:01

Re: Pytanie na egzamin- proszę o pomoc

Post autor: malgosi35 »

Wszystkie są ważne. Bierze się pod uwagę wszystkie cechy nie przypisując którejś z nich większej wagi.
StudenkaBiologii89
Posty: 3
Rejestracja: 5 lut 2011, o 19:03

Re: Pytanie na egzamin- proszę o pomoc

Post autor: StudenkaBiologii89 »

Ból w tym że trzeba wybrać jedno i uzasadnic za pewne chodzi o samo uzasadnienie obojetnie co sie wybierze byle by było wytłumaczone akurat dlaczego to tylko jak uzasadnić ze czegoś sie nie wybrało jak wiadomo że cała reszta tez jest potrzebna<sciana eh te nasze zadania na myslenie na egzaminie:P
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości