Pytanie o kondensor pankratyczny

Dział dla zaawansowanych - testy aparatów i obiektywów oraz innego sprzętu mikroskopowego, porównania i przeróbki; szczegółowe opinie na temat różnych mikroskopów, aparatów, adapterów; techniki fotografowania; archiwalne instrukcje i materiały producentów; dobry sprzęt na rynku wtórnym - doświadczenia;
Bogus95
Posty: 6
Rejestracja: 22 lis 2011, o 12:24

Pytanie o kondensor pankratyczny

Post autor: Bogus95 »

Mam pytanka czy ktoś miał kiedyś doświadczenie jeśli chodzi o kondensor pankratyczny mam takowy w zaissie Nf. Chodzi mi konkretnie o obiektywy do kontrastu fazowego i ich współpracę z powyższym kondensorem
Awatar użytkownika
Pickul
Posty: 3085
Rejestracja: 23 kwie 2008, o 20:41

Re: Pytanie o kondensor pankratyczny

Post autor: Pickul »

Raczej nie da rady, chociaż nie jestem pewien.

Do KF potrzebujesz kondensora z pierścieniowymi przesłonami, odpowiednio dla konkretnego obiektywu, dla 10, 20 itp. czyli każdy obiektyw musi mieć inny pierścień w kondensorze.
Chyba że Twój kondensor ma miejsce na coś w rodzaju wsuwek, wtedy mając odpowiednie wsuwki z pierścieniami naturalnie zadziała.
Bogus95
Posty: 6
Rejestracja: 22 lis 2011, o 12:24

Re: Pytanie o kondensor pankratyczny

Post autor: Bogus95 »

Dzięki za info. Z tego co się orientuję to ten kondensor ma dwa obiektywy do obserwacji w jasnym polu i jeden do ciemnego
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 15 gości