Pytanko do wszystkich znawców węży: co to jest?

Wszystko gadach, tych żyjących na wolności i w naszych terrariach.
alys92
Posty: 3
Rejestracja: 27 maja 2008, o 16:26

Pytanko do wszystkich znawców węży: co to jest?

Post autor: alys92 »

1.jpg
1.jpg (10.08 KiB) Przejrzano 20519 razy
Dzisiaj mój kot przytaszczył to do domu. Przez dłuższy czas byłam pewna, że nie żyje. Lecz po jakiejś godzince po naszym pierwszymspotkaniu zaczęło się ruszać i wystawiać swój ohydny język. Ma to jakieś 30 cm długości i 5 mm średnicy. Małe. Bardzo małe. Ale chciałabym dowiedzieć się co to jest, czy sprawia dla nas jakieś zagrożenie i mniej więcej jak postępować, żeby uniknąć spotkania z tym czymś. bo u nas wszyscy popadli w panikę i z domu wychodzić nie chcą. P

Z góry dziękuję za pomoc. )
Awatar użytkownika
_Marcin_
Posty: 1020
Rejestracja: 4 sty 2008, o 15:47

Re: Pytanko do wszystkich znawców węży: co to jest?

Post autor: _Marcin_ »

Jest to zaskroniec zwyczajny (Natrix natrix ).
Nie jest niebezpieczny .Najlepiej wynieść go z powrotem do lasu lub na łąkę, niech sobie żyje w spokoju.
Awatar użytkownika
badger
Posty: 2075
Rejestracja: 27 sty 2007, o 18:59

Re: Pytanko do wszystkich znawców węży: co to jest?

Post autor: badger »

alys92 pisze:Przez dłuższy czas byłam pewna, że nie żyje
Zaskrońce wykorzystują tanatozę (udawanie trupa) w celu obronnym
Dodam jeszcze tylko że w Polsce są pod ochroną. Jak pisał Mayr E, wypuść go w jakieś bezpieczne miejsce.
alys92
Posty: 3
Rejestracja: 27 maja 2008, o 16:26

Re: Pytanko do wszystkich znawców węży: co to jest?

Post autor: alys92 »

Czyli nie ma żadnego zagrożenia. ? Bo chciałam wziąć go i zanieść trochę dalej od domu ) i wrzucić go do trawy, ale mama mi nie pozwoliła. Powiedziała, że jak go wypuszczę, to mój kot zaraz przyniesie go z powrotem. ja tam w to nie wierzę, ale jednak mama się boi, że może to kogoś zaatakować. Czytałam na Wikipedii, że osobniki dorosłe są dosyć duże. W ogóle dziwię się, że to się znalazło koło mojego domu, z dala od jakichkolwiek rzeczek, jeziorek. i jeszcze teraz tak sucho jest. Chciałabym być pewna, że dobrze robię, wypuszczając go na wolność.
Awatar użytkownika
_Marcin_
Posty: 1020
Rejestracja: 4 sty 2008, o 15:47

Re: Pytanko do wszystkich znawców węży: co to jest?

Post autor: _Marcin_ »

badger pisze:Zaskrońce wykorzystują tanatozę (udawanie trupa) w celu obronnym
Bronią się też chyba wydzielając jakąś cuchnącą wydzielinę, sam doświadczyłem tego
na własnej skórze
Awatar użytkownika
badger
Posty: 2075
Rejestracja: 27 sty 2007, o 18:59

Re: Pytanko do wszystkich znawców węży: co to jest?

Post autor: badger »

alys92 pisze:Czyli nie ma żadnego zagrożenia. ?
nie ma
najlepiej włóż go do np tekturowego pudelka lub owiń ścierką żeby się nie stresował i wynieś jak najdalej na łąkę. On już sobie później poradzi. A kotek jak przynosi Ci takie prezenty to znaczy że Cię kocha
alys92
Posty: 3
Rejestracja: 27 maja 2008, o 16:26

Re: Pytanko do wszystkich znawców węży: co to jest?

Post autor: alys92 »

Aha. jeżeli jest pod ochroną, to nie mam innego wyjścia. I wierzę Wam, że nie jest niebezpieczny. ) Tylko dziwię się mojemu kotu. Jak on mógł przynieść coś takiego w pysku! Bleee!

Ogromnie dziękuję za pomoc. *
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość