Rafy Koralowe

Problemy zoologii w tym anatomii, fizjologii, morfologii, embriologii, cytologii, również zwierząt domowych
Awatar użytkownika
Timi
Posty: 51
Rejestracja: 11 paź 2005, o 01:00

Rafy Koralowe

Post autor: Timi »

Wiatm, mam takie pytanie, Rafy koralowe żyją jak wiadomo w symbiozie z róznymi glonami które zpewniają im odpowioednią fotosynteze, lecz obecny znmieniający sie klimat pododuje nieraz u pewnej grupoie glonów szok termiczny co prowadzi do wytwarzania substancji trującej przez danego glona, koralowec odrzuca go ale zmienia barwę na białą i to ejst choroba zwan, no wałsnie? co to za chorba? ogladałem ostatnio film i mi wyleciałoz głowy, i nie ejstem pewnienm czy to Bielica, Biel koralowa czy też ma to inną nazwę. A i byłbym wdzieczny gdyby ktoś widział jakie glony żyją w stymbiozie z koralowcami.
Iwus
Posty: 1126
Rejestracja: 30 wrz 2000, o 01:00

Re: Rafy Koralowe

Post autor: Iwus »

Timi pisze: co to za chorba
jest to bielenie korali
więcej na ten temat

Kod: Zaznacz cały

archiwum.wiz.pl/2001/01083100.asp
[ Dodano: Pią Lut 10, 2006 12:39 ]
Timi pisze:A i byłbym wdzieczny gdyby ktoś widział jakie glony żyją w stymbiozie z koralowcami.
są to zooksantelle
Awatar użytkownika
Timi
Posty: 51
Rejestracja: 11 paź 2005, o 01:00

Re: Rafy Koralowe

Post autor: Timi »

OK dzieki wielkie Iwus

[ Dodano: Pon Lut 13, 2006 23:32 ]
Znalazłem dokładnego glona który powoduje bielice, są to Bruzdnice które podczas szoku termicznego wydzielają toksyczne substancje powodujące bielice u koralowców a także ścięcie ryb

[ Dodano: Sob Lut 18, 2006 03:22 ]
Sory nie bielice tylko bielenie
zibi

Re: Rafy Koralowe

Post autor: zibi »

bielica jest choroba :x :(
loras

Re: Rafy Koralowe

Post autor: loras »

siemka wiecie co potrzebyje zdięcia całego świata gdzie są umieszczone rafy koralowe podać strone oki dzięki z góry
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 19 gości