ranking uczelni medycznych

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
scarlett89
Posty: 519
Rejestracja: 1 sie 2007, o 00:42

Re: ranking uczelni medycznych

Post autor: scarlett89 »

Wiem, przegladalam te interaktywne muzeum przy okazji wizyty na Twoim blogu Nie wiedziałam czy się śmiać czy płakać, przeglądając zdjęcia.
Awatar użytkownika
Padre Morf
Posty: 4407
Rejestracja: 26 gru 2007, o 04:03

Re: ranking uczelni medycznych

Post autor: Padre Morf »

aha i jeszcze znieczulenie kurarą. W szpitalu klinicznym AM Warszawa jak najbardziej stosowane
scarlett89
Posty: 519
Rejestracja: 1 sie 2007, o 00:42

Re: ranking uczelni medycznych

Post autor: scarlett89 »

Szpital kliniczny AMG tonie długach, szpital WUMu przypomina XIX-wieczną twierdzę. Gdzie by tu się wybrać?
Korczaszko
Posty: 4371
Rejestracja: 9 paź 2007, o 19:58

Re: ranking uczelni medycznych

Post autor: Korczaszko »

nie wiem czym mnie znieczulali bo już wcześniej sobie przysnęłam (na bloku operacyjnym jest taka poczekalnia i jedna pani sobie coś śpiewała i mnie uśpiła z opowieści innych pacjentów usypialimorskim powietrzem tak to nazywał lekarz) na pewno to coś było mocnego
a jak się tam znalazłam normalnie nikt nie wiedział co mi jest to mnie przerzucali po szpitalch (byłam leczona na serce, na padaczkę, na głowę aż odkryli że to kręgosłup). a w szpitalu AM pracował prawdziwy specjalista w dziedzinie kręgosłupów to i w końcu tam mnie umieścili (łeee i trzeba było znosić obecność studentów. Morfeuszu, studiowałeś 9 lat temu?)

z tego co słyszałam to oddział ortopedii mieści się w jednym z najstarszych budynków może dlatego straszył ogólnie kojarzył mi się ze szpitalem z czasów wojny (wiecie taki jaki można zobaczyć n filmach o powstaniu warszawskim )

[ Dodano: Pią Maj 30, 2008 23:33 ]
kurarą mogli mnie usypiać Oo o fajnie. może ja Cię przestanę czytać hmm w sumie dobudzili mnie po wielu trudach po 30h może postawili mi pod nos po prostu skarpetki dochtora
Awatar użytkownika
Padre Morf
Posty: 4407
Rejestracja: 26 gru 2007, o 04:03

Re: ranking uczelni medycznych

Post autor: Padre Morf »

Szpital kliniczny AMG tonie długach
Wrzuciłem najnowsze niusy - maja restrukturyzować i zwolnić połowe personelu.
Korczaszko pisze:z opowieści innych pacjentów usypialimorskim powietrzem tak to nazywał lekarz
sewofluran albo halotan. Najpewniej halotan bo jest najtańszy (ale też najbardziej szkodliwy z wziewnych). Najfajniejsze jest to, że o lekach jakie masz dostępne do znieczulania albo zwiotczania decyduje apteka szpitalna a nie lekarz. Oni po prostu liczą tak, żeby było taniej. To liczenie im ewidentnie nie szło np. izofluran jest droższy od sewofluranu (jeśli chodzi o koszt flakonu) ale sewofluranu idzie więcej i praktycznie jest tak, że godzina znieczulenia izofluranem wychodzi taniej. Apteka tego już nie liczyła i trzeba było dzwonić i sie kłócić.
z tego co słyszałam to oddział ortopedii mieści się w jednym z najstarszych budynków może dlatego straszył ogólnie kojarzył mi się ze szpitalem z czasów wojny (wiecie taki jaki można zobaczyć n filmach o powstaniu warszawskim )
Mi to przypominało serial MASH Nawet jedna pielęgniarka była podobna do Hotlips (Gorące Wargi).
Korczaszko pisze:kurarą mogli mnie usypiać
kurara jest do zwiotczania (tak jak Pavulon). Dokładnie mówiąc używa sie chlorku d-tubokuraryny. Strasznie go nie cierpiałem bo pacjenci za długo byli zwiotczeni i ciśnienie im skakało. Potem nam dali arduan i było z górki.

[ Dodano: Sob Maj 31, 2008 08:12 ]
w sumie dobudzili mnie po wielu trudach po 30h może postawili mi pod nos po prostu skarpetki dochtora
ciesz sie, że nie obudziłaś sie w trakcie operacji co sie czasami zdarza
Korczaszko
Posty: 4371
Rejestracja: 9 paź 2007, o 19:58

Re: ranking uczelni medycznych

Post autor: Korczaszko »

cieszę się w sumie dla mnie to było bez różnicy kiedy się obudzę i tak nic nie wiedziałam gorzej mieli odwiedzający
Awatar użytkownika
Padre Morf
Posty: 4407
Rejestracja: 26 gru 2007, o 04:03

Re: ranking uczelni medycznych

Post autor: Padre Morf »

cieszę się w sumie dla mnie to było bez różnicy kiedy się obudzę i tak nic nie wiedziałam gorzej mieli odwiedzający
niektórzy budzą sie w trakcie ale są zwiotczeni więc nie mogą otworzyć oczu ani dać znaku, że nie śpią. Jak wlew leku p. bolowego jest za mały to odczuwają ból. Dla wielu pacjentów jest to mega traumatyczne i boją sie potem operacji.

Ogólnie mówiąc szpital AM to tragedia
zimas
Posty: 25
Rejestracja: 17 maja 2008, o 13:06

Re: ranking uczelni medycznych

Post autor: zimas »

nad czym tu dyskutowac? kazdy student po 6 latach studiów niezaleznie od uczelni otrzymuje takie samo wykształcenie. Nie ma różnicy czy się studiuje w Warszawie, Lublinie,Łodz, Krakowie czy w Białymstoku.A żeby zrobić dobrą specjalizację to trzeaba mieć wtyki tak samo jak po prawie żeby zrobic aplikację. Wiem za to jedno, ze niektórzy z mojego miasta chca na sile iść do Warszawy bo myślą, ze wszedzie indziej jest zadupie, a tutaj sobie pójdą do Arkadii, do złotych tarasów ,pójdą do H&M lub innego sklepu ktorego nie ma u nich w mieście i miło spędzą czas. Nie sa jednak świadomi co na prawde oznacza pójście na studia.Jestem przekonany, ze wielu ludzi idzie na studia kierując się takim tokiem rozumowania.
Dam
Posty: 6
Rejestracja: 25 maja 2008, o 11:42

Re: ranking uczelni medycznych

Post autor: Dam »

zimas pisze:A żeby zrobić dobrą specjalizację to trzeaba mieć wtyki tak samo jak po prawie żeby zrobic aplikację.
Nie zgodze się z tą opinią. Na prawie, żeby dostac sie na aplikacje wystarczy napisac egzamin na daną aplikacje i zdobyc 190 pkt. na 250 pkt.

A na medycynie przecież też liczą się punkty z LEP-u/LDEP-u i z rozmowy.

Także nie wiem gdzie tu potrzebne plecy.

Tak zwane plecy, moim zdaniem, mogą się jedynie przydac podczas szukania pracy.
miswiyayo
Posty: 60
Rejestracja: 16 maja 2008, o 13:19

Re: ranking uczelni medycznych

Post autor: miswiyayo »

zimas pisze:Nie sa jednak świadomi co na prawde oznacza pójście na studia.Jestem przekonany, ze wielu ludzi idzie na studia kierując się takim tokiem rozumowania.
dokładnie tez tak myślę. wiekszosc chce isc do Wawy bo stolica bo duza itd , co nie jest złe, ale płytkie. bo wydaje im się, że taki Białystok czy Lublin to własnie dziury. a co nie jest prawdą. Białystok ma bardzo ładna uczelnie, zabytkowa i dlatego fajna. Lublin jako miasto tez jest ładne. a Wawa jest fajna, ale nie mozna krytykowac innych miast dlatego ze to nie stolica. gdybym mógł z podstawą składac do Gdanska to bym tam poszedl o wiele predzej niz do Wawy, jak sie do Wawy nie dostane to do Lublina i płakac nie bede, składam tam bo chcą podstawe i jest w miare blisko, a rankingi nie oddają rzeczywistosci. nie wiem czy wawa i kraków są duużo lepsze niz inne uczelnie. i denerwuje mnie to ze wszyscy myslą ze w wawie i kraku studiują tylko i wyłacznie najlepsi co jest guzik prawda.
Awatar użytkownika
Padre Morf
Posty: 4407
Rejestracja: 26 gru 2007, o 04:03

Re: ranking uczelni medycznych

Post autor: Padre Morf »

Dam pisze:A na medycynie przecież też liczą się punkty z LEP-u/LDEP-u i z rozmowy.

Także nie wiem gdzie tu potrzebne plecy.
No na tej rozmowie właśnie Jak masz znajomości albo sie spodobasz na rozmowie możesz dostać sie na specjalizacje mimo, że masz słabiej napisany LEP. Jak ktoś sie nie dostanie może złożyć odwołanie, które musi być podpisane przez konsultanta wojewódzkiego. Tutaj też ważne są znajomości.
konturek

Re: ranking uczelni medycznych

Post autor: konturek »

Morfeusz pisze:Tutaj też ważne są znajomości
A gdzie w dzisiejszych czasach nie są ważne znajmości? Nawet sklepikarka nie odłoży ci chleba bez znajomości.
Awatar użytkownika
Padre Morf
Posty: 4407
Rejestracja: 26 gru 2007, o 04:03

Re: ranking uczelni medycznych

Post autor: Padre Morf »

zielony666 pisze:A gdzie w dzisiejszych czasach nie są ważne znajmości? Nawet sklepikarka nie odłoży ci chleba bez znajomości.
to pójdziesz do drugiego i kupisz. W przypadku specki musisz rok czekać.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 26 gości