Re: Książki i zbiory zadań z chemii

Ogólne forum chemiczne poruszające problemy chemii ogólnej, nieorganicznej i organicznej
Fencek
Posty: 137
Rejestracja: 24 kwie 2008, o 17:15

Re: Ksiązki i zbiory zadań z chemii

Post autor: Fencek »

Cześć 3 podręcznika rożaka skupia się na organicznej? Jak ta organiczna w/g Was jest omówiona?
karola101
Posty: 1
Rejestracja: 28 lis 2008, o 15:24

Re: Ksiązki i zbiory zadań z chemii

Post autor: karola101 »

Hej A co myslicie o ksiazce Małgorzaty KrzeczkowskiejNowa matura Chemia Zadania warto ja nabyc?
Awatar użytkownika
Medycyna Lwów
Posty: 5874
Rejestracja: 14 sty 2007, o 20:23

Re: Ksiązki i zbiory zadań z chemii

Post autor: Medycyna Lwów »

Cześć 3 podręcznika rożaka skupia się na organicznej? Jak ta organiczna w/g Was jest omówiona?
godna polecenia.
Hej A co myslicie o ksiazce Małgorzaty KrzeczkowskiejNowa matura Chemia Zadania warto ja nabyc?
b.dobra książka, choc jest całkiem sporo zadań na trochę wyższym poziomie.
niewidzialna022
Posty: 10
Rejestracja: 17 lip 2008, o 23:02

Re: Ksiązki i zbiory zadań z chemii

Post autor: niewidzialna022 »

chcialam tylko napisac ze wielce opiewane slawa testy dla maturzystow operonu sa pelne bledow. zarowno z chemii i z biologii, reszta sie nie interesowalam. na poczatku gdy rozwiazywalam testy myslalam ze to ja jestem taka glupia, ale jezeli dla autorow OKRES II i OKRES III w ukladzie okresowym pierwiastkow to jest to samo to ja jestem w podziwie. to tylko byl taki przyklad.
biolga
Posty: 659
Rejestracja: 7 kwie 2007, o 14:50

Re: Ksiązki i zbiory zadań z chemii

Post autor: biolga »

Odziedziczyłam zbiór Pazdry z . 1992 (!) roku. Opłaca mi się kupować nowy?
Batha
Posty: 2658
Rejestracja: 20 maja 2007, o 16:32

Re: Ksiązki i zbiory zadań z chemii

Post autor: Batha »

radzę Ci porównać sobie z nowszym wydaniem. na pewno ktoś ze znajomych ma
taż miałam stare wydanie (ale trochę młodsze od twojego) i nic prócz nr zadań się nie zmieniło
Awatar użytkownika
Miniaa
Posty: 388
Rejestracja: 7 maja 2009, o 19:05

Re: Ksiązki i zbiory zadań z chemii

Post autor: Miniaa »

Witam! Chciałam się zapytać jakie książki będą dobre, żeby przygotować się do matury rozszerzonej z chemii. W tym roku zdawałam biologię rozsz i bardzo sobie chwalę Operona. Czy z chemii też warto zainwestować w Operona? Muszą to być książki, które poprowadzą mnie od A do Z przez chemię, o której nie mam zielonego pojęcia. Miałam poziom podstawowy z chemii, a nawet nie przerobiliśmy połowy pierwszej książki. Raczej nie planuje mieć korepetycji. Chodzi mi o to, żeby wszystko było jasno napisane, ale pozwalało mi zdać maturę na ok 80%. W liceum specjalnie wybrałam profil z rozszerzoną biologią bez chemii i teraz bardzo tego żałuję
nelia
Posty: 280
Rejestracja: 9 maja 2009, o 10:39

Re: Ksiązki i zbiory zadań z chemii

Post autor: nelia »

Miniaa pisze:W liceum specjalnie wybrałam profil z rozszerzoną biologią bez chemii i teraz bardzo tego żałuję
Ja też tak zrobiłam, idąc drogą negatywnej eliminacji - wykluczyłam historię, fizykę i chemię, została mi rozszerzona biologia z polski i angielskim.
Mnie dobrze czytało się podręczniki z nowej ery, ale chodziłam na korepetycje, więc nie jestem obiektywna w tej kwestii, jak Ty nie zamierzasz na nie chodzić. Moja korepetytorka to bardzo fajna kobieta i wydaje mi się, że uczyła mnie tego wszystkiego tak niby w pigułce, ale podkreślając najważniejsze rzeczy, reakcje, nazwy, sposób zapisywania itp. I dużo zadań! Jak próbowałam zaglądać do książek operonu, to wydawało mi się, że tam jest strasnzie dużo niepotrzebnych rzeczy.
Jak przeczytałam przed maturą vademecum to bardziej mi się wszystko pokomplikowało niż rozjaśniło i są błędy w zadaniach tych przykładowych.
emApricot
Posty: 1
Rejestracja: 28 mar 2009, o 17:09

Re: Ksiązki i zbiory zadań z chemii

Post autor: emApricot »

Witam!
Jakie podręczniki polecacie do nauki chemii na poziomie rozszerzonym? Od Września będę w klasie matematycznej (niestety w naszej szkole zlikwidowali w tym roku profil medyczny) a chciałabym uczyć się chemii i biologii na rozszerzeniu. Chciałabym również zdawać te przedmioty na maturze Do biologii mam w domu materiały, jednak gorzej z chemią. Z chemii mam jedynie brązowy zbiór zadań Pazdry. Moglibyście coś polecić? Z góry dziękuję

Pozdrawiam
iknowsheknows
Posty: 4
Rejestracja: 12 wrz 2008, o 13:11

Re: Ksiązki i zbiory zadań z chemii

Post autor: iknowsheknows »

sprzedam 3 części Hosera
odbiór osobisty w Poznaniu
nikt_ciekawy
Posty: 31
Rejestracja: 6 wrz 2008, o 18:16

Re: Ksiązki i zbiory zadań z chemii

Post autor: nikt_ciekawy »

a co sądzicie o zbiorze Witkowskiego ? jest lepszy od sławnego Pazdry
Awatar użytkownika
butterflyleg
Posty: 291
Rejestracja: 24 sty 2009, o 16:17

Re: Ksiązki i zbiory zadań z chemii

Post autor: butterflyleg »

Ja mam i Pazdrę i Witowskiego. Mi osobiście Pazdro nie odpowiada, wkurza mnie brak odpowiedzi, ale moim zdaniem oba zbiory są godne uwagi -)
Margaretta6941
Posty: 55
Rejestracja: 29 sie 2009, o 12:59

Re: Ksiązki i zbiory zadań z chemii

Post autor: Margaretta6941 »

butterflyleg, mogłabyś mi napisać pełny tytuł i wydawnictwo zbiorku Witowskiego, bo chciałam go sobie zamówić w księgarni.
Z góry dziękuję
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 15 gości