Referat: Gdyby bylo mozliwe stworzenie zwierzat zmodyfikowanych genetycznie...

Zagadnienia etyczne w biologii i medycynie: antykoncepcja, aborcja, klonowanie, inżynieria genetyczna, kriogenika, biopiractwo, eutanazja, wiwisekcja, etyka ekologiczna, sztuczna inteligencja...
potworzbagien
Posty: 4
Rejestracja: 21 gru 2009, o 11:53

Referat: Gdyby bylo mozliwe stworzenie zwierzat zmodyfikowanych genetycznie...

Post autor: potworzbagien »

Witam
Muszę napisać referat na taki temat Gdyby bylo mozliwe stworzenie zwierzat zmodyfikowanych genetycznie tak by byly mniej swiadome w sposob ograniczajacy ich zdolnosc odczuwania cierpienia czy dostarczałoby to etycznego uzasadnienia dla wykorzystywania takich zwierzat zamiast obecnie uzywanych zwierzat niezmodyfikowanych w niektorych bolesnych testach"
Mam problem z samym wstępem, nie wiem czy zaczac od pojecia inzynierii genetycznej, pozniej o zwierzetach zmodyfikowanych genetycznie,pozniej przedstawic za i przecim testowaniu na zwierzętach .
Bardzo proszę o jakies wskazóki. Będe bardzo wdzięczna
Awatar użytkownika
malgosi35
Posty: 3706
Rejestracja: 13 lut 2007, o 13:01

Re: Referat

Post autor: malgosi35 »

Ja zaczęłabym od cierienia zwierzat
potworzbagien
Posty: 4
Rejestracja: 21 gru 2009, o 11:53

Re: Referat

Post autor: potworzbagien »

tak to na pewno jest najwazniejsze w tym temacie, tylko prosze o pomoc od czego zacząc to pisac bo pomysl mam ale ten wstep mnie blokuje i nie moge ruszyc
Awatar użytkownika
Zielona cytryna
Posty: 364
Rejestracja: 20 sie 2009, o 12:05

Re: Referat

Post autor: Zielona cytryna »

Według mnie najlepiej będzie jak najpierw wyjaśnisz co to jest inżynieria genetyczna, organizmy modyfikowane itd., później napiszesz, że w obliczu coraz większych osiągnięć nauki wątpliwości podobne do tematu Twojego referatu będą pojawiać się coraz częściej i że właśnie dlatego warto im po przez ten referat poświęcić trochę uwagi (to wszystko we wstępie).

Takie jest moje zdanie, nie wiem czy słuszne.
rastman
Posty: 10
Rejestracja: 6 maja 2009, o 21:19

Re: Referat

Post autor: rastman »

Malgosi, a co to jest ciernienie?
grzyb_m
Posty: 994
Rejestracja: 3 lut 2007, o 13:50

Re: Referat

Post autor: grzyb_m »

Ograniczenie cierpienia, mniemam, że fizycznego wiąże się z manipulacjami w UN. Tworzenie więc stworzeń upośledzonych w celach naukowych jest moim zdaniem nieetyczne.
Możesz się też odnieść do poglądów Petera Singera.
Poszukaj czegoś na stronie:
diametros.iphils.uj.edu.pl/?l=1&=anr26&m=25&ii=2&ik=19
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości