Reformy Kudryckiej

Forum studenckie dla przyszłych, obecnych i byłych studentów kierunków przyrodniczych i pozostałych. Podziel się swoimi doświadczeniami, radościami i smutkami
Grace
Posty: 255
Rejestracja: 23 lip 2007, o 23:21

Re: Reformy Kudryckiej

Post autor: Grace »

Tylko tyle, że żeby znaleźć oszczędności należałoby najpierw pomyśleć, zamiast wdrażać nowe reformy. To drugie okazuje się jednak łatwiejsze.
amalgamat11
Posty: 24
Rejestracja: 20 lip 2009, o 16:20

Re: Reformy Kudryckiej

Post autor: amalgamat11 »

Ale to wszystko jest bez sensutak na prawdę nic nie wiadomo.ja studiuję
inżynierie chemiczną ale moim celem była farmacjagdybym wiedziała,że sytuacja tak będzie wyglądać to nie poszłabym na ten kierunek.A teraz już ponad 1000 zł wydałam na korki i nie wiem czy to się mi przyda,bo 14000 za rok nie zapłacę bo to kwota nierealna.Ta reforma jest po to aby podzielić ludzi,kto będzie miał dużo kasy to i dobrze wykształcony będzie.
Awatar użytkownika
Sephora
Posty: 403
Rejestracja: 13 lut 2009, o 17:26

Re: Reformy Kudryckiej

Post autor: Sephora »

miejmy nadzieję że nie wejdzie w życie.nie załamuj się to wszystko jest jeszcze w powijakach. Ja liczę na organizacje studenckie, że w porę się sprzeciwią, pozatym PO mi zbrzydło
amalgamat11
Posty: 24
Rejestracja: 20 lip 2009, o 16:20

Re: Reformy Kudryckiej

Post autor: amalgamat11 »

Mi również,pasuje jakąś nową założyć
Awatar użytkownika
Litawor
Posty: 340
Rejestracja: 12 wrz 2008, o 12:05

Re: Reformy Kudryckiej

Post autor: Litawor »

Grace pisze:zdarzać się będą coraz częściej.
O, fajnie. Wybierasz się, Grace? Ja chyba pójdę, chociaż nie mam niczego do robienia hałasu.
Grace
Posty: 255
Rejestracja: 23 lip 2007, o 23:21

Re: Reformy Kudryckiej

Post autor: Grace »

Mam wtedy ćwiczenia z biologii komórki. Niestety.
Awatar użytkownika
justaaa
Posty: 245
Rejestracja: 13 sty 2008, o 14:54

Re: Reformy Kudryckiej

Post autor: justaaa »

I co był ktoś z Was protestować
Awatar użytkownika
Mark
Posty: 41
Rejestracja: 25 lip 2007, o 22:51

Re: Reformy Kudryckiej

Post autor: Mark »

Tak czy inaczej reforma jest potrzebna, bo poziom nauczania akademickiego nie jest dobry, a dokonania naukowe polskich ośrodków plasują nas na dalekich miejscach, nie mówiąc o wskaźniku wynalazczości, który jest chyba najniższy w Europie.
Dużo się ludzi uczy, ma dobre wykształcenie, a jakoś polskiej supermyśli naukowej i technicznej nie widać
Co do płatnego drugiego kierunku to raczej powinna być taka opcja ułatwiana, a nie karana dodatkową opłatą. W niektórych krajach jest tak, że można studiować dodatkowe kierunki, ale w formie trochę okrojonej, jako poszerzenie głównej specjalizacji, że wybiera się wybrane przedmioty, a nie jak u nas to jest całkowicie odrębny tok. Może trochę osób by z takiej opcji skorzystało.
Awatar użytkownika
justaaa
Posty: 245
Rejestracja: 13 sty 2008, o 14:54

Re: Reformy Kudryckiej

Post autor: justaaa »

Myślę, że dokonania naukowe są mocno okrojone nie przez naszą nie wiedzę, lecz brak możliwości. Aby prowadzić jakiekolwiek badania naukowego trzeba się mocno zaprzeć i walczyć o każdy najmniejszy szczegół. Innymi słowy, chętnych do pracy jest sporo, ale brakuje funduszy i możliwości. Każdy chce wykwalifikowanych pracowników do pracy, jednak nie ma gdzie tych świetnych kwalifikacji zdobywać.
Awatar użytkownika
Gekon
Posty: 563
Rejestracja: 27 maja 2008, o 15:18

Re: Reformy Kudryckiej

Post autor: Gekon »

najlepiej być młodym,wykształconym,prosto po studiach i mieć z 5 lat doświadczenia . Wymagania stawiane przez pracodawców obecnie są bardzo duże, a jak narazie to państwo utrudnia chęć rozwoju.
Grace
Posty: 255
Rejestracja: 23 lip 2007, o 23:21

Re: Reformy Kudryckiej

Post autor: Grace »

Jest jeszcze druga strona medalu. Wielu po studiach miałoby już jako takie doświadczenie kosztem czasu jaki poświęcają na drugi kierunek Patrząc po moim roku mogę śmiało powiedzieć, że na drugi kierunek najchętniej wybrałaby się połowa, ale gdy mowa o praktykach, wszyscy są oburzeni że trzeba coś takiego zrobić, a najlepiej to odbębnić byle jak i byle gdzie.
Awatar użytkownika
Litawor
Posty: 340
Rejestracja: 12 wrz 2008, o 12:05

Re: Reformy Kudryckiej

Post autor: Litawor »

Ale czemu kosztem tego czasu? Przecież praktyki najczęściej odbywa się w wakacje.
Awatar użytkownika
justaaa
Posty: 245
Rejestracja: 13 sty 2008, o 14:54

Re: Reformy Kudryckiej

Post autor: justaaa »

Ja słyszałam w radiu, że chcą wprowadzić w ciągu najbliższych 5 lat obowiązek opłaty 1/4 ceny za studia, dla wszystkich. Słyszeliście o tym ?
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość