region kontrolny mitochondrailnego DNA

Specjalistyczne forum biotechnologiczne. Metody biotechnologiczne: real-time PCR, western-blot, dot-blot, barwienie, chromatografia, dializa. Zakup, stosowanie odczynników: enzymy restrykcyjne, polimerazy DNA, drabinki i markery białkowe, kwasy nukleinowe, primery do sekwencjonowania, pożywki bakteryjne... Aparatura laboratoryjna, badawcza.
mysia1626
Posty: 34
Rejestracja: 26 lut 2012, o 22:59

region kontrolny mitochondrailnego DNA

Post autor: mysia1626 »

czy ktoś moze wie gdzie mogę znaleźć dużo informacji na temat regionu kontrolnego DNA? Ewentualnie jakies publikacje czy cos.bo ja szukam i szukam a nie jestem w tym za dobra.
Awatar użytkownika
Wendigo
Posty: 1213
Rejestracja: 9 mar 2012, o 11:37

Re: region kontrolny mitochondrailnego DNA

Post autor: Wendigo »

Zależy co jest rozumiane przez region kontrolny DNA"? Może chodzi o sekwencje promotorowe?
randomlogin
Posty: 3779
Rejestracja: 24 kwie 2010, o 12:11

Re: region kontrolny mitochondrailnego DNA

Post autor: randomlogin »

Region kontrolny to region kontrolny, w sensie D-loop, przynajmniej ja to tak rozumiem i nie wiem jak mozna to interpretowac inaczej. Natomiast pytanie o duzo informacji jest tak niespecyficzne, ze i tak trudno cokolwiek doradzic.
Awatar użytkownika
Wendigo
Posty: 1213
Rejestracja: 9 mar 2012, o 11:37

Re: region kontrolny mitochondrailnego DNA

Post autor: Wendigo »

Mógłbym przysiąc, że jak pisałem posta, nie było wzmianki o mtDNA. Uwzględniając ten bardzo istotny szczegół można z pewnością stwierdzić, ze chodzi petlę D.

Materiały, str. 6
Załączniki
Zastosowanie-mitochondrialnego-dna-w-badaniach-kryminalistycznych.pdf
(151.99 KiB) Pobrany 17 razy
mysia1626
Posty: 34
Rejestracja: 26 lut 2012, o 22:59

Re: region kontrolny mitochondrailnego DNA

Post autor: mysia1626 »

Dziękuje tą strone juz znalazłam. I chodzi o region kontrolny mitochondrialnego dna a dokładniej o jego udział w badaniu pokrewienstw organizmów.
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość