REKRUTACJA 2010/2011 KATOWICE/ZABRZE STACJONARNE I NIESTACJO

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
agnika
Posty: 317
Rejestracja: 26 lip 2008, o 19:02

Re: REKRUTACJA 2010/2011 KATOWICE/ZABRZE STACJONARNE I NIESTACJO

Post autor: agnika »

na medycyne mozesz zlozyc albo do katowic albo do zabrza, potem jak twora listy i np w zabrzu jest zbyt duzo osob przerzucaja czesc do katowic albo odwrotnie
Awatar użytkownika
paramylon
Posty: 42
Rejestracja: 25 sty 2009, o 13:00

Re: REKRUTACJA 2010/2011 KATOWICE/ZABRZE STACJONARNE I NIESTACJO

Post autor: paramylon »

czyli teoretycznie nie składając do kato i tak mogą mnie tam przerzucić jeśli w Zabrzu będzie za dużo chętnych, trochę bez sensu
Dees
Posty: 101
Rejestracja: 17 kwie 2010, o 13:31

Re: REKRUTACJA 2010/2011 KATOWICE/ZABRZE STACJONARNE I NIESTACJO

Post autor: Dees »

a nie ma możliwości nawet zaznaczenia preferowanego miejsca. bo jeśli mam mieszkanie w Zabrzu i przerzucą mnie do Katowic, to będzie mało sympatycznie
Usagi_Tsukino
Posty: 550
Rejestracja: 20 lut 2008, o 14:31

Re: REKRUTACJA 2010/2011 KATOWICE/ZABRZE STACJONARNE I NIESTACJO

Post autor: Usagi_Tsukino »

Tak jest właśnie Ostatnie listy już chyba lądują w Katowicach niestety. Znam kilka osób które dostały się tam z ostatnich list i zostali przerzuceni do Katowic mimo iż składali do Zabrza.
Awatar użytkownika
lexie
Posty: 217
Rejestracja: 11 lip 2008, o 19:01

Re: REKRUTACJA 2010/2011 KATOWICE/ZABRZE STACJONARNE I NIESTACJO

Post autor: lexie »

Dees pisze:a nie ma możliwości nawet zaznaczenia preferowanego miejsca. bo jeśli mam mieszkanie w Zabrzu i przerzucą mnie do Katowic, to będzie mało sympatycznie
Preferowany wydział to ten na który złożysz podanie. Ale na to czy ostatecznie wylądujesz w Katowicach już nie masz wpływu.
Wiem że część przerzuconych osób próbowała się wymieniać (aczkolwiek jako że rzadko osoby które chciały być w Katowicach przerzucano do Zabrze to mało jest chętnych na taką wymianę) albo przenosić, ale jak to jest w praktyce to nie wiem. Ja dostałam się z ostatniej listy i mnie nie przerzucili, na szczęście.
dzoners
Posty: 640
Rejestracja: 29 kwie 2009, o 20:57

Re: REKRUTACJA 2010/2011 KATOWICE/ZABRZE STACJONARNE I NIESTACJO

Post autor: dzoners »

Myślę, że oni patrzą na miejsce zamieszkania podczas przerzucania.
Wychodzą z założenia, że to nie powinien być problem dla osoby z 2 końca Polski, a ciężko kogoś z Gliwic jak Ciebie Lexie wrzucić do kato, bo byś zwariowała z dojazdami.

Przeniesienie się po rozpoczęciu roku jest możliwe, do grupy z którą mamy zajęcia przeniosła się 1 dziewczyna.
Sądzę, ze jesli nawet Cię wrzucą do kato, to jak napiszesz podanie z wyjaśnieniem, że masz mieszkanie w Zabrzu, to nie będą robić wielkich cyrków z przenosinami.
Awatar użytkownika
PalmaKokosowa
Posty: 1116
Rejestracja: 21 lis 2008, o 13:29

Re: REKRUTACJA 2010/2011 KATOWICE/ZABRZE STACJONARNE I NIESTACJO

Post autor: PalmaKokosowa »

a dajmy na to mam 170pktów, próg w Kato to 171, a w Zabrzu 169, a w rejestracji napiszę, że wolę to Kato, to przydzielą mnie do Zabrza czy nigdzie? xdd
Arnold
Posty: 1093
Rejestracja: 5 lut 2009, o 19:44

Re: REKRUTACJA 2010/2011 KATOWICE/ZABRZE STACJONARNE I NIESTACJO

Post autor: Arnold »

do Zabrza w tym przypadku lista jest jedna dla obu wydziałów
Awatar użytkownika
lexie
Posty: 217
Rejestracja: 11 lip 2008, o 19:01

Re: REKRUTACJA 2010/2011 KATOWICE/ZABRZE STACJONARNE I NIESTACJO

Post autor: lexie »

Jest jeden próg dla obu wydziałów i właśnie stąd te przenoszenie - jeśli w Zabrzu zrezygnowało za mało osób żeby obniżyć próg o np jeden punkt a w Katowicach już można by było to wtedy przerzucają cześć osób z Zabrza do Katowic. Dlatego taka sytuacja o jakiej piszesz nie jest możliwa. A jeśli miałabyś tyle punktów ile wynosi aktualny próg to najprawdopodobniej trafisz na wybrany wydział, ale to nigdy nie jest pewne.
Awatar użytkownika
kravehill
Posty: 29
Rejestracja: 14 mar 2010, o 21:30

Re: REKRUTACJA 2010/2011 KATOWICE/ZABRZE STACJONARNE I NIESTACJO

Post autor: kravehill »

ale jak dzoners napisal jest mozliwosc przeniesienia sie na poczatku i to jest najwazniejsze
Arnold
Posty: 1093
Rejestracja: 5 lut 2009, o 19:44

Re: REKRUTACJA 2010/2011 KATOWICE/ZABRZE STACJONARNE I NIESTACJO

Post autor: Arnold »

Osobiście też znam taki przypadek ale nie wszystkim pozwolą się przenieść przecież kogoś muszą z Kato wyrzucić. Jednak sytuacja w Zabrzu też się zmieniła - pierwszy raz od kilku lat wyrzucono ludzi z powodu biologii. Nawet Pan Profesor z biologii wspomniał nam że Dziekan zlecił co najmniej 10% odsiew
Awatar użytkownika
PalmaKokosowa
Posty: 1116
Rejestracja: 21 lis 2008, o 13:29

Re: REKRUTACJA 2010/2011 KATOWICE/ZABRZE STACJONARNE I NIESTACJO

Post autor: PalmaKokosowa »

a jak mam ok. 500km do Kato, to lepiej pisać, że się woli do Zabrza czy właśnie do Katowic? jak to jest z akademikami w tych rejonach?
dzoners
Posty: 640
Rejestracja: 29 kwie 2009, o 20:57

Re: REKRUTACJA 2010/2011 KATOWICE/ZABRZE STACJONARNE I NIESTACJO

Post autor: dzoners »

PalmaKokosowa, ZAWSZE lepiej pisać, że się chce do Zabrza ]
Arnold,
no bo u nas są 4 grupy za dużo przyjęte. Troche mnie to martwi ze względu na egzamin z biofizyki, bo na tym zrobić odsiew ciężko nie będzie /
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 57 gości