rekrutacja 2010/2011-matematyka

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
Awatar użytkownika
prezesowaaa
Posty: 234
Rejestracja: 18 cze 2009, o 22:58

Re: rekrutacja 2010/2011-matematyka

Post autor: prezesowaaa »

wie ktos moze gdzie moge znalesc informacje odnosnie tego jaki jest limit osob ktore moga przyjąc z lat poprzednich/wszystkich poprawaijących.
cenzor
Posty: 69
Rejestracja: 17 sty 2009, o 14:22

Re: rekrutacja 2010/2011-matematyka

Post autor: cenzor »

Ciekaw jestem jakie grono wykształciuchów układa zasady rekrutacji na studia zastępując rozszerzoną fizykę matematyką podstawową i stawia te matury równym sobie. Ofiarami tych chorych roszad zostają maturzyści 08/09.

PS Kandydaci na medycynę zacznijcie oswajać się z myślą, że po otrzymaniu wymarzonych indeksów na akademię medyczną w pierwsze dwa tygodnie października br. czeka Was więcej pracy niż przez ostatnie dwa lata nauki.
A na: Otia post negotia ignavis semper ferie nie liczcie.

Errare humanum est.
Awatar użytkownika
oszka
Posty: 622
Rejestracja: 19 lip 2009, o 13:10

Re: rekrutacja 2010/2011-matematyka

Post autor: oszka »

mysle ze kazdy zdjae sobie z tego sprawe i straszeniem nikogo nie zniechecisz
cenzor
Posty: 69
Rejestracja: 17 sty 2009, o 14:22

Re: rekrutacja 2010/2011-matematyka

Post autor: cenzor »

Nie mam zamiaru nikogo zniechęcać, dzielę się własnymi odczuciami. Pierwsze tygodnie tych studiów to przepaść czasowa i ilościowa materiału do przyswojenia w porównaniu do ogólniaka. Jak do wszystkiego z czasem idzie się przyzwyczaić.
Awatar użytkownika
ponka
Posty: 423
Rejestracja: 1 sty 2008, o 20:30

Re: rekrutacja 2010/2011-matematyka

Post autor: ponka »

ja się osobiście cieszę, że znieśli fiz na rzecz matematyki, bo mata jest łatwiejsza jakby nie patrzeć. Matmy uczymy się przez całe życie, a fiz raptem 3 lata w liceum (nie licząc gim). Na większości uczelni znieśli fiz rozsz na fiz podst, ale matma na podst to idealne rozwiązanie wręcz . Jeszcze nie spotkałam osoby, która by się nie cieszyła z tej zmiany.
Mandarynka
Posty: 357
Rejestracja: 23 cze 2009, o 13:33

Re: rekrutacja 2010/2011-matematyka

Post autor: Mandarynka »

ponka pisze:ja się osobiście cieszę, że znieśli fiz na rzecz matematyki, bo mata jest łatwiejsza jakby nie patrzeć. Matmy uczymy się przez całe życie, a fiz raptem 3 lata w liceum (nie licząc gim). Na większości uczelni znieśli fiz rozsz na fiz podst, ale matma na podst to idealne rozwiązanie wręcz . Jeszcze nie spotkałam osoby, która by się nie cieszyła z tej zmiany.
Wejdź na stronę Wydziału Lekarskiego CMUJ dział rekrutacja, czeka tam na Ciebie niespodzianka
Awatar użytkownika
ciocia
Posty: 522
Rejestracja: 11 sty 2010, o 17:56

Re: rekrutacja 2010/2011-matematyka

Post autor: ciocia »

Ja tam się cieszę, że na niektórych uczelniach wprowadzono matematykę zamiast fizyki, ale.to może zwiększyć liczbę kandydatów niestety.
Awatar użytkownika
dagmara_sz
Posty: 1
Rejestracja: 26 sty 2010, o 22:06

Re: rekrutacja 2010/2011-matematyka

Post autor: dagmara_sz »

Witam was. Ja również wybieram się na kierunek lekarski. Właśnie przeczytałam na stronie CMUJ nową fantastyczną wiadomość odnośnie fizyki. Co o tym sądzicie?
Kandydaci legitymujący się „nową maturą 2002-2010”, maturą międzynarodową (IB), maturą europejską (EB), którzy w ramach egzaminu maturalnego zdawali pisemny egzamin z zakresu biologii i chemii na poziomie rozszerzonym oraz matematyki co najmniej na poziomie podstawowym albo fizyki i astronomii na poziomie rozszerzonym
Kitty Kat
Posty: 32
Rejestracja: 6 paź 2009, o 17:16

Re: rekrutacja 2010/2011-matematyka

Post autor: Kitty Kat »

Ja myslę że lekko przesadzili i ta informacja została zmieniona troche za pozno. we wrzesniu mozna bylo miec tylko fizyke rozszerzona mysle ze jest to niesprawiedliwe. wiele osob moglo zrezygnowac ze zdawania matematyki R we wrzesniu a teraz jest juz raczej za pozno na jakiekolwiek zmiany. i czasu do matury coraz mniej.!
Mandarynka
Posty: 357
Rejestracja: 23 cze 2009, o 13:33

Re: rekrutacja 2010/2011-matematyka

Post autor: Mandarynka »

Dzisiaj dzwoniłam do dziekanatu i matura podstawowa=matura rozszerzona także nie ma nad czym płakać
omykowa
Posty: 398
Rejestracja: 15 maja 2009, o 21:03

Re: rekrutacja 2010/2011-matematyka

Post autor: omykowa »

Co to znaczy podstawowa = rozszerzona?
Kitty Kat
Posty: 32
Rejestracja: 6 paź 2009, o 17:16

Re: rekrutacja 2010/2011-matematyka

Post autor: Kitty Kat »

Wiadomo ze nie ma zadnego przelicznika, rzecz w tym ze matma jest banalna w porownaniu do fizyki i z dobrze zdaną na poziomie rozszerzonym mozna konkurowac z podstawa, ot co cały problem. Niestety ustawe poprawili na przelomie listopada/grudnia.
Awatar użytkownika
oszka
Posty: 622
Rejestracja: 19 lip 2009, o 13:10

Re: rekrutacja 2010/2011-matematyka

Post autor: oszka »

dla mnie to lepiej ze podstawa chociaz zgadzam sie z Toba ze to jest niesprawiedliwe.
bo dla mnie matma w porownaniu z fizyka to niebo a ziemia.
no i ten brak przelicznika.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 29 gości