Rekrutacja 2010

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
Galaxia
Posty: 533
Rejestracja: 8 cze 2009, o 19:21

Re: Rekrutacja 2010

Post autor: Galaxia »

"P.S studenci nie wiedza, ktorzy z nich sa na stacjo a ktorzy na niestacjo."

chyba, ?e sobie sprawdz? w USOS-ie. wystarczy nazwisko wpisa? i ju? wiesz.
Awatar użytkownika
Ipekakuana
Posty: 793
Rejestracja: 1 sie 2010, o 22:26

Re: Rekrutacja 2010

Post autor: Ipekakuana »

Ja tez jak kazdy lubie pospa?, ale wstawanie rano nie stanowi dla mnie ?adnego problemu, ju? w LO czasami zdarza?o sie uczy? do 1-2 i wstawa? o 4

A czy jest jaka? ró?nica pod k?tem zdawania egzaminów, kolokwiów ect na lekarskim stacjo i n-stacjo? Mi kolega z farmacji na WUMie mówi?, ze ró?nica jest OGROMNA. na stacjonarnych nie zalicza 3,4 osoby,a na p?atnych tyle zalicza w pierwszym terminie.
mikoo
Posty: 18
Rejestracja: 6 lip 2010, o 20:19

Re: Rekrutacja 2010

Post autor: mikoo »

Pewnie mozna. Ale w praktyce chyba niewielu to intesuje. Ja sam doznalem lekkiego zdziwienia jak okazalo sie, ze az 10 osob z mojego kierunku placi za studia. Studentom niestacjonarnym jakos szczegolnie nie zalezy na tym, zeby wszyscy wiedzieli, ze nie udalo im sie dostac na dzienne i musza placic.

P.S NIE MA roznicy miedzy egzaminami na stacjonarnych/niestacjonarnych
Awatar użytkownika
Ipekakuana
Posty: 793
Rejestracja: 1 sie 2010, o 22:26

Re: Rekrutacja 2010

Post autor: Ipekakuana »

mikoo, studiowanie medycyny niestacjonarnie nie jest wg mnie powodem do dumy, tak jak i dostanie si? w ostatniej liscie we wrze?niu. Zreszt? pó?niej i tak nikt na to nie patrzy.
Je?li zdawalno egzaminów na stacjonarnych i niestacjonarnych jest taka sama to dobrze
mikoo
Posty: 18
Rejestracja: 6 lip 2010, o 20:19

Re: Rekrutacja 2010

Post autor: mikoo »

No tak, powodem do dumy sa kolejne zaliczane egzaminy. Mam kumpla na niestacjo i jest jednym z najlepszych studentow na roku. A to, ze nie moze sobie poradzic z bzdurna i denna matura to inna bajka. Glowa do gory, jak dostaniecie sie z ostatniej listy to jedynym problemem jest to skromne pare dni na swietowanie:) Nawet szukanie mieszkania nie powinno zespsuc humoru. Wybor jest przeogromny.
Awatar użytkownika
Mihhu
Posty: 1876
Rejestracja: 29 cze 2010, o 20:05

Re: Rekrutacja 2010

Post autor: Mihhu »

mikoo, mo?e jakie? rady gdzie szuka? mieszkania?
Najlepiej ?eby by?o w miar? tanio, niedaleko uczelni , w ?adnej okolicy i mo?e jeszcze frytki do tego

Czy jest jaki? szczególnie wymagaj?cy przedmiot na pierwszym roku poza anatomi
Awatar użytkownika
Ipekakuana
Posty: 793
Rejestracja: 1 sie 2010, o 22:26

Re: Rekrutacja 2010

Post autor: Ipekakuana »

Albo gdzie nie szuka
Mihhu, my?l? ?e jak sie dostaniemy w ostatnim tygodniu wrze?nia to mieszka? b?dzie du?o, ale czasu na decyzj? niewiele
mikoo
Posty: 18
Rejestracja: 6 lip 2010, o 20:19

Re: Rekrutacja 2010

Post autor: mikoo »

Szukajcie tam, gdzie dociera tramwaj. Tram to obecnie jedyny sensowny srodek transportu w zakorkowanej Bydgoszczy. Okolice ulicy Jagiellonskiej, Sklodowskiej, Ronda Wielkopolskiego, Bartodzieje(tam tramu brak ale akurat te linie autobusowe w strone centrum nie stoja w korkach) najlepsze, bo wiekszosc zajec jest na Karlowicza, Jagiellonskiej, w Juraszu. Tramwaj dochodzi tez m.in na osiedle Wy?yny, Kapusciska, tam jest troche dalej od centrum, ale przez to taniej. No i dzieki tramwajowi nie ma tragedii, 15 minut i jestescie na Karlowicza. Wybijcie sobie z glowy Fordon, Osowa Góre, Czy?kówko. W godzinach szczytu nawet do 1.5 godziny dojazdu. Co do przedmiotow to nie wiem, sam dopiero zaczynam I rok.
Awatar użytkownika
Ipekakuana
Posty: 793
Rejestracja: 1 sie 2010, o 22:26

Re: Rekrutacja 2010

Post autor: Ipekakuana »

mikoo, dzi?ki za wskazówki s? bardzo cenne miejmy nadziej? ?e si? spotkamy w pa?dzierniku
Galaxia
Posty: 533
Rejestracja: 8 cze 2009, o 19:21

Re: Rekrutacja 2010

Post autor: Galaxia »

Dostanie si? z ostatniej listy nie jest wstydem. Przecie? to nadal jest dostanie si? na studia w zwyk?ym toku post?powania kwalifikacyjnego, bez ?adnych specjalnych wzgl?dów i udogodnie?. I nie ponosi za sob? ?adnych strat, w przeciwie?stwie do n-stacjo.
mikoo
Posty: 18
Rejestracja: 6 lip 2010, o 20:19

Re: Rekrutacja 2010

Post autor: mikoo »

Wydaje mi sie, ze szanse sa dosc duze. Trzymam kciuki.
Awatar użytkownika
Mihhu
Posty: 1876
Rejestracja: 29 cze 2010, o 20:05

Re: Rekrutacja 2010

Post autor: Mihhu »

Jedyne straty, to nerwówka przez ca?e wakacje i mniejszy wybór mieszka?.
Awatar użytkownika
91red91
Posty: 271
Rejestracja: 18 kwie 2008, o 21:58

Re: Rekrutacja 2010

Post autor: 91red91 »

wie ktos konkretnie ile osob jest juz przyjetych i ile osob na rezerwie?
bo czas ocenic realnie szanse/
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 81 gości