Rekrutacja 2011/2012

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
Awatar użytkownika
Jovita18
Posty: 18
Rejestracja: 26 mar 2010, o 17:06

Re: Rekrutacja 2011/2012

Post autor: Jovita18 »

przejmujecie sie ze podstawe licza a nie rozsz x2.?
Ja sobie nie wyobrażam że ktoś się zabiera za rozszerzenie osiągajac wynik z podstawy ponizej 90paru procent. i liczy na cuda.
wooojt1
Posty: 355
Rejestracja: 12 mar 2009, o 09:59

Re: Rekrutacja 2011/2012

Post autor: wooojt1 »

Czyli mogę być na 100% pewny, że nie będzie żadnych przeliczników skoro teraz nic o nich na stronie nie ma Jest to istotna informacja, bowiem jeśli miałbym pisać rozszerzenie z matematyki to jest ostatni dzwonek by wziąć się do roboty.
Awatar użytkownika
Mihhu
Posty: 1876
Rejestracja: 29 cze 2010, o 20:05

Re: Rekrutacja 2011/2012

Post autor: Mihhu »

Na 99%.
Zadzwoń do Komisji Rekrutacyjnej Colegium Medicum i się wypytaj o wszystko.
aureliano
Posty: 163
Rejestracja: 14 cze 2010, o 10:03

Re: Rekrutacja 2011/2012

Post autor: aureliano »

Proszę bardzo, tu są zasady na 2011/2012:

wyraźnie mówią, że:
"W przypadku posiadania przez kandydata wyników z matematyki i fizyki, lub z matematyki na poziomie podstawowym i rozszerzonym, brany pod uwagę jest wynik korzystniejszy dla kandydata.
Czyli bez zmian, rekrutacja na identycznych zasadach jak w tym roku.
hyaq
Posty: 39
Rejestracja: 2 maja 2011, o 18:19

Re: Rekrutacja 2011/2012

Post autor: hyaq »

brakuje na stronie jednoznacznej informacji, niby rzeczywiście są zasady rekrutacji ale wg mnie nie do końca jasno obrazują sytuację, gdyż na podstronie do ogólnych zasad rekrutacji dla obywateli polskich z matura 2002-2011 widnieje informacja:
Polska nowa matura (2002-2011)



Wynik przedmiotowy (pi) liczony jest w oparciu o wyniki pisemnych części egzaminów uzyskane przez kandydata na maturze.

Wynik przedmiotowy obliczany jest według wzoru:



gdzie P, R, D to wyniki zewnętrznego pisemnego egzaminu maturalnego uzyskane z wybranego przedmiotu i na poziomie odpowiednio podstawowym, rozszerzonym lub dwujęzycznym (poziom dwujęzyczny dotyczy wyłącznie nowożytnych języków obcych).

Oznacza to, że wyniki na poziomie podstawowym mnożone są razy 1/2, wyniki na poziomie rozszerzonym są brane pod uwagę bez zmiany, wyniki z nowożytnych języków obcych na poziomie dwujęzycznym są mnożone razy 4/3 – jeżeli tak uzyskana liczba jest większa od 100, wówczas wynik z tego języka ustala się jako 100.

Wynik przedmiotowy obliczany na podstawie podanych przez kandydata wyników egzaminów maturalnych liczony jest zawsze w sposób dla niego najkorzystniejszy. Oznacza to, że jeżeli kandydat zdawał egzamin maturalny z danego przedmiotu zarówno na poziomie podstawowym jak i rozszerzonym, wówczas wynik przedmiotowy obliczany jest w oparciu o wyniki z tego poziomu, który gwarantuje wyższy wynik przedmiotowy.

Przy ustalaniu wyników przedmiotowych pi nie są brane pod uwagę wyniki egzaminów maturalnych innych niż podane wyżej, w tym m. in. wyniki egzaminów ustnych oraz egzaminów pisemnych zdawanych w językach obcych z przedmiotów innych niż nowożytne języki obce.

a w podstawie prawnej pisze, że są wyniki ustalane jednakowo w obrębie całej uczelni, wprawdzie CM UJ zawsze charakteryzował się pewną autonomią od innych kolegiatów, ale z tego co pamiętam, zawsze była adnotacja że na medycznej zasady są odmienne a teraz tego nie ma. albo informacje na stronie są sprzeczne, albo korzystniejszy wynik co do zdawania na obu poziomach matematyki odnosi się do sytuacji w której wynik P podzielony przez dwa jest wyższy niż wynik R pozostawiony bez zmian, albo brak gwiazdki, że na CM jest inaczej.
Awatar użytkownika
Collo
Posty: 1761
Rejestracja: 26 gru 2009, o 08:33

Re: Rekrutacja 2011/2012

Post autor: Collo »

hyaq pisze:
a w podstawie prawnej pisze, że są wyniki ustalane jednakowo w obrębie całej uczelni, wprawdzie CM UJ zawsze charakteryzował się pewną autonomią od innych kolegiatów, ale z tego co pamiętam, zawsze była adnotacja że na medycznej zasady są odmienne a teraz tego nie ma. albo informacje na stronie są sprzeczne, albo korzystniejszy wynik co do zdawania na obu poziomach matematyki odnosi się do sytuacji w której wynik P podzielony przez dwa jest wyższy niż wynik R pozostawiony bez zmian, albo brak gwiazdki, że na CM jest inaczej.
Na CMUJ na medycynę liczona jest biola i chemia R oraz do wyboru matma P/matma R/fizyka R. I do tej pory nie ma żadnego przelicznika między tymi ostatnimi przedmiotami (matma P = matma R = fizyka R)
michaldance
Posty: 150
Rejestracja: 18 maja 2010, o 12:37

Re: Rekrutacja 2011/2012

Post autor: michaldance »

CMUJ to CMUJ jest tak jak napisane na ERK
Awatar użytkownika
Sorymina
Posty: 304
Rejestracja: 8 lis 2008, o 14:51

Re: Rekrutacja 2011/2012

Post autor: Sorymina »

Witajcie!
jak Wam poszła matematyka podstawowa? Pasuje się trochę zorientować w sytuacji, żebyśmy mieli pojęcie ogólne o wysokości progów w tym roku.
Ja liczę na 86%, niestety.
wooojt1
Posty: 355
Rejestracja: 12 mar 2009, o 09:59

Re: Rekrutacja 2011/2012

Post autor: wooojt1 »

Ja na 95-98
Ziomek123
Posty: 323
Rejestracja: 11 kwie 2011, o 09:07

Re: Rekrutacja 2011/2012

Post autor: Ziomek123 »

100%, matma była banalna
makowiec12
Posty: 1
Rejestracja: 22 maja 2011, o 10:34

Re: Rekrutacja 2011/2012

Post autor: makowiec12 »

czy mógłby mi ktoś udzielić informacji na takie pytanie. wątpię żeby staczyło mi punktów na lekarski do krakowa, gdzie indziej ciężko stwierdzić na dwoje babka wróżyła.
ale jeśli się nigdzie nie dostanę chce iść na płatne do krakowa i tu pojawia się problem. bo w krakowie jako chyba jedynym mieście rekrutacja na stacjonarne i niestacjinarne jest w tym samym czasie. wyniki na te i na te są 11 lipca. i zaużmy na stacjonarne się nie dostałem, a na niestacjonarne się dostałem. a rekrutacja na stacjonarne w innych miastach jeszcze trwa. nie wiem czy się dostanę do innych miast na dzienne wiec potwierdzam niestacjonarne w krakowie. i co jesli np. ok. 20 lipca dostane sie z jakiejs ostatniej listy rankingowej dajmy na to w lublinie. moge zrezygnowac bez konsekwencji z krakowa płatnego? bo jaka jest forma platnosci za studia ? 10 tys. za semestr z góry czy jakos w ratach?

i jeszcze jedno pytanie startowanie na niestacjonarne w krakowie nie wyklucza składania na stacjonarne prawda? tylko trzeba wniesc 2 razy opłate rekrutacyjna
Awatar użytkownika
eMdzeJ
Posty: 124
Rejestracja: 21 lip 2010, o 12:39

Re: Rekrutacja 2011/2012

Post autor: eMdzeJ »

Witam, nieco przeskakuję rok, wybaczcie, ale czy wiadomo już co trzeba zadawać aby ubiegać się o przyjęcie na 2012/13? Szukałem na stronie wydziału, ale jakoś nie znalazłem, co jednak nie musi oznaczać że już nie podali, lub może chociaż jakieś nieoficjalne informacje krążą?
york
Posty: 1902
Rejestracja: 27 gru 2007, o 22:05

Re: Rekrutacja 2011/2012

Post autor: york »

pewnie to samo co w tym roku, poczekaj aż podadzą wymagania
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 23 gości