Rekrutacja 2011/2012

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
alekskam11
Posty: 50
Rejestracja: 29 maja 2009, o 15:31

Re: Rekrutacja 2011/2012

Post autor: alekskam11 »

witam, czy pamięta ktoś może jaki był próg na fizjoterpaię w zeszłym roku?:) jakoś nigdzie tego nie mogę znaleźć
Awatar użytkownika
Collo
Posty: 1761
Rejestracja: 26 gru 2009, o 08:33

Re: Rekrutacja 2011/2012

Post autor: Collo »

alekskam11 pisze:witam, czy pamięta ktoś może jaki był próg na fizjoterpaię w zeszłym roku?:) jakoś nigdzie tego nie mogę znaleźć
Na CMUJ 75 pkt.
Awatar użytkownika
Sorymina
Posty: 304
Rejestracja: 8 lis 2008, o 14:51

Re: Rekrutacja 2011/2012

Post autor: Sorymina »

Hej
mam kilka pytań i żywię nadzieję, że osoby nie znerwicowane tak jak ja i lepiej zorientowane udzielą mi odpowiedzi.
Chodzi mi o sprawę ze świadectwami, a konkretniej o odpisy i oryginały. Wiem, że niektóre uczelnie chcę oryginał, a innym wystarczy odpis - nie orientujecie się jak to jest w przypadku CMUJ, Zabrza, Lublina i Bydgoszczy?
I druga kwestia która mnie nurtuje. Co, jeśli na przykład dostanę się w Bydgoszczy dajmy na to 11-tego lipca, zawiozę dokumenty (przypuśćmy że oryginał świadectwa), a 20-tego lipca się okaże, że przyjęli mnie w Krakowie, który był moim priorytetem? Czy mogę wziąć moje dokumenty z Bydzi i przewieźć je do Krk bez konsekwencji?
york
Posty: 1902
Rejestracja: 27 gru 2007, o 22:05

Re: Rekrutacja 2011/2012

Post autor: york »

tak, możesz bez konsekwencji zabrać swiadectwo z bydzi do krakowa, duzo osob tak robi, dlatego zmieniaja się listy
Awatar użytkownika
Sorymina
Posty: 304
Rejestracja: 8 lis 2008, o 14:51

Re: Rekrutacja 2011/2012

Post autor: Sorymina »

Dzięki
a jak dostajemy po wynikach matur świadectwa, to one są wydawane w kilku egzemplarzach (czyli 1 oryginał i kilka odpisów)? I ile ich jest?
Awatar użytkownika
Stalowy
Posty: 2447
Rejestracja: 27 lut 2010, o 23:35

Re: Rekrutacja 2011/2012

Post autor: Stalowy »

Sorymina pisze:Hej
mam kilka pytań i żywię nadzieję, że osoby nie znerwicowane tak jak ja i lepiej zorientowane udzielą mi odpowiedzi.
Chodzi mi o sprawę ze świadectwami, a konkretniej o odpisy i oryginały. Wiem, że niektóre uczelnie chcę oryginał, a innym wystarczy odpis - nie orientujecie się jak to jest w przypadku CMUJ, Zabrza, Lublina i Bydgoszczy?
I druga kwestia która mnie nurtuje. Co, jeśli na przykład dostanę się w Bydgoszczy dajmy na to 11-tego lipca, zawiozę dokumenty (przypuśćmy że oryginał świadectwa), a 20-tego lipca się okaże, że przyjęli mnie w Krakowie, który był moim priorytetem? Czy mogę wziąć moje dokumenty z Bydzi i przewieźć je do Krk bez konsekwencji?
Sorymina poczytaj ustawy rekrutacyjne uczelni, to w Twoim jak najlepszym interesie. Tam jest jasno i wyraźnie napisane czego dana uczelnia wymaga - oryginału/odpisu/poświadczenia notarialnego. Prosząc o takie coś zmuszasz kogoś do przeczytania ich za Ciebie, a nie daj Bóg jeszcze się pomyli i co będzie?
Awatar użytkownika
Mihhu
Posty: 1876
Rejestracja: 29 cze 2010, o 20:05

Re: Rekrutacja 2011/2012

Post autor: Mihhu »

Sorymina pisze:Hej
mam kilka pytań i żywię nadzieję, że osoby nie znerwicowane tak jak ja i lepiej zorientowane udzielą mi odpowiedzi.
Chodzi mi o sprawę ze świadectwami, a konkretniej o odpisy i oryginały. Wiem, że niektóre uczelnie chcę oryginał, a innym wystarczy odpis - nie orientujecie się jak to jest w przypadku CMUJ, Zabrza, Lublina i Bydgoszczy?
I druga kwestia która mnie nurtuje. Co, jeśli na przykład dostanę się w Bydgoszczy dajmy na to 11-tego lipca, zawiozę dokumenty (przypuśćmy że oryginał świadectwa), a 20-tego lipca się okaże, że przyjęli mnie w Krakowie, który był moim priorytetem? Czy mogę wziąć moje dokumenty z Bydzi i przewieźć je do Krk bez konsekwencji?
Proste.

Bydzia honoruje odpisy. (przynajmniej rok temu honorowała).
Jak jest teraz? poczytaj albo zadzwoń do biura rekrutacji.

Jeśli dostaniesz się do bydzi 11tego lipca to składasz odpis. I masz w ręku oryginał, który możesz zanieść gdzie tylko chcesz.

Możesz zabrać dokumenty z bydzi bez konsekwencji, jeśli za brak konsekwencji możesz uznać wykreślenie z listy studentów.

miłego
Awatar użytkownika
Sorymina
Posty: 304
Rejestracja: 8 lis 2008, o 14:51

Re: Rekrutacja 2011/2012

Post autor: Sorymina »

Stalowy, wiem wiem, już przeczytałam, po pierwszym przypływie adrenaliny
Ale pytanie z poprzedniego postu wciąż aktualne, może jakiś zeszłoroczny maturzysta się wypowie

Dzięki Mihhu z tego co czytałam, to oryginały tylko.
BTW, lubię Twój styl blogowania
wantuła
Posty: 67
Rejestracja: 15 sie 2010, o 14:01

Re: Rekrutacja 2011/2012

Post autor: wantuła »

Dokonałem rekrutacji na UJ i wybrałem w takiej kolejności: lek, lek-dent, biotech, farmacja, analityka med.

i moje pytanie co do rekrutacji, czy UJ stosuje taką samą filozofię co do rekrutacji jak AGH Kraków? :
W pierwszej kolejności na dany kierunek kwalifikowani są kandydaci, którzy wskazali go jako kierunek główny. Jeżeli limit miejsc nie zostanie wypełniony, na dany kierunek kwalifikowani są kandydaci, którzy wskazali go jako alternatywny i nie zostali zakwalifikowani na kierunek główny ani kierunek umieszczony wyżej na swojej liście kierunków alternatywnych. Są kierunki, które mają tak dużo kandydatów, że wszystkie miejsca zostają obsadzone przez osoby, które wskazały ten kierunek jako główny. W takim przypadku na ten kierunek nie są kwalifikowani kandydaci, którzy wskazali go jako alternatywny.

Na kierunek alternatywny kandydat zostanie zakwalifikowany, jeżeli będzie spełnionych łącznie kilka warunków:

a) na kierunku alternatywnym pozostaną nieobsadzone miejsca,

b) kandydat nie został zakwalifikowany na kierunek główny, ani kierunek umieszczony wyżej na swojej liście kierunków alternatywnych,

c) wartość wskaźnika rekrutacji W kandydata będzie wyższa, niż próg wyznaczony na tym kierunku,

d) nie będzie innych kandydatów który spełniają warunki a), b) i c) oraz maja wyższą wartość wskaźnika rekrutacji.

Z powyższych zasad wynika, że wartość wskaźnika rekrutacji dla ostatniej osoby zakwalifikowanej w przypadku wskazania tego kierunku jako alternatywny może być wyższa lub znacznie wyższa niż próg wyznaczony przez WKR.
Czyli załóżmy przelicze się z maturą i będzie gorzej niż zakladałem itpnie dostane się na lek i lek-dent, a powiedzmy, że będę miał spore szanse na biotech, ale z racji tego że zaznaczyłem dopiero jako 3 pozycję więc już braknie do mnie miejsc ponieważ przyjmą tych, którzy wybrali biotech jako priorytet. Dobrze rozumuję?
Lobo
Posty: 90
Rejestracja: 2 cze 2010, o 10:25

Re: Rekrutacja 2011/2012

Post autor: Lobo »

Ale jaką wykładnią - matematyczną, czy formalną?
Awatar użytkownika
patoska3
Posty: 124
Rejestracja: 12 lip 2010, o 22:05

Re: Rekrutacja 2011/2012

Post autor: patoska3 »

wantula, , jak sie przeliczysz to od razu wskoczysz na farmację, a poźniej, jeżeli kolejny prog bedzie nizszy mozesz wskoczyc na kierunki o wyzszym priorytecie. ja to tak rozumiem.
Awatar użytkownika
patoska3
Posty: 124
Rejestracja: 12 lip 2010, o 22:05

Re: Rekrutacja 2011/2012

Post autor: patoska3 »

wantula, , jak sie przeliczysz to od razu wskoczysz na farmację, a poźniej, jeżeli kolejny prog bedzie nizszy mozesz wskoczyc na kierunki o wyzszym priorytecie. ja to tak rozumiem.
Awatar użytkownika
Jaenelle
Posty: 142
Rejestracja: 24 maja 2011, o 16:01

Re: Rekrutacja 2011/2012

Post autor: Jaenelle »

wantula pisze:Dokonałem rekrutacji na UJ i wybrałem w takiej kolejności: lek, lek-dent, biotech, farmacja, analityka med.

i moje pytanie co do rekrutacji, czy UJ stosuje taką samą filozofię co do rekrutacji jak AGH Kraków? :
W pierwszej kolejności na dany kierunek kwalifikowani są kandydaci, którzy wskazali go jako kierunek główny. Jeżeli limit miejsc nie zostanie wypełniony, na dany kierunek kwalifikowani są kandydaci, którzy wskazali go jako alternatywny i nie zostali zakwalifikowani na kierunek główny ani kierunek umieszczony wyżej na swojej liście kierunków alternatywnych. Są kierunki, które mają tak dużo kandydatów, że wszystkie miejsca zostają obsadzone przez osoby, które wskazały ten kierunek jako główny. W takim przypadku na ten kierunek nie są kwalifikowani kandydaci, którzy wskazali go jako alternatywny.

Na kierunek alternatywny kandydat zostanie zakwalifikowany, jeżeli będzie spełnionych łącznie kilka warunków:

a) na kierunku alternatywnym pozostaną nieobsadzone miejsca,

b) kandydat nie został zakwalifikowany na kierunek główny, ani kierunek umieszczony wyżej na swojej liście kierunków alternatywnych,

c) wartość wskaźnika rekrutacji W kandydata będzie wyższa, niż próg wyznaczony na tym kierunku,

d) nie będzie innych kandydatów który spełniają warunki a), b) i c) oraz maja wyższą wartość wskaźnika rekrutacji.

Z powyższych zasad wynika, że wartość wskaźnika rekrutacji dla ostatniej osoby zakwalifikowanej w przypadku wskazania tego kierunku jako alternatywny może być wyższa lub znacznie wyższa niż próg wyznaczony przez WKR.
Czyli załóżmy przelicze się z maturą i będzie gorzej niż zakladałem itpnie dostane się na lek i lek-dent, a powiedzmy, że będę miał spore szanse na biotech, ale z racji tego że zaznaczyłem dopiero jako 3 pozycję więc już braknie do mnie miejsc ponieważ przyjmą tych, którzy wybrali biotech jako priorytet. Dobrze rozumuję?
Czy to jest odpis regulaminu UJ? W tamtym roku tak nie było. Jeżeli starczyło ci punktów powiedzmy na stomę i lek, to dostałeś się na stome i lek i musiałeś jedynie zanieść papierzyska. W tym roku to nie wiem jak jest.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 62 gości