Rekrutacja 2012/2013

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
Awatar użytkownika
BioDan
Posty: 523
Rejestracja: 24 wrz 2007, o 18:00

Re: Rekrutacja 2012/2013

Post autor: BioDan »

A propos, chodzi ktoś z Was na kursy przygotowujące do matury (w linku powyżej - przesłane przez niki939) Ciekawe czy się opłaca, czy to tylko słowa rzucane na wiatr.
szska
Posty: 505
Rejestracja: 6 mar 2011, o 09:22

Re: Rekrutacja 2012/2013

Post autor: szska »

W sumie ja mam zamiar iść na coś takiego, ale do mojego miasta, bo szkoda mi czasu, energii i pieniędzy żeby dojeżdżać np. do Krakowa. Nie wiem jak to wygląda, znajoma mówiła, że całkiem spoko, dobre podsumowanie materiału, który w 3 klasie i tak ciągle się powtarza, powtarza i powtarza. Czemu nie spróbować.
york
Posty: 1902
Rejestracja: 27 gru 2007, o 22:05

Re: Rekrutacja 2012/2013

Post autor: york »

najlepsze powtorki to robi sie w domu, sa najbardziej efektywne, nadajesz im wlasne tempo, gdy masz potzrebe to zatrzymujesz sie w odpowiednim momencie i przede wszystki uczsysz sie jak powtrzac, bo przed sama matura tez bedziesz musiala zrobic sobie przypomnienie, a kursy koncza sie tak kolo kwietnia i moze byc ciezko jak nie bedziesz wiedziec jak
Helianthus annuus
Posty: 40
Rejestracja: 26 lip 2011, o 19:28

Re: Rekrutacja 2012/2013

Post autor: Helianthus annuus »

mimi11 zgadzam się z Tobą w zupełności : ). Ja chodziłam na takie kursy, ale byłam w mat-fizie, kiedy się zorientowałam, że chce spróbować na lekarski , więc mnie się one przydały. Ale w tym roku uczyłam się sama i wiem, że tak przygotuje się najlepiej .
A przed maturą, kwiecień/maj są kursy maturalne polegające na samym robieniu zadań : ) Przynajmniej są w moim mieście
szska
Posty: 505
Rejestracja: 6 mar 2011, o 09:22

Re: Rekrutacja 2012/2013

Post autor: szska »

Mysle ze dla osob ktore nie potrafia sie same zdyscyplinowac do robienia czegokolwiek te kursy to super sprawa DDDDDD
Helianthus annuus
Posty: 40
Rejestracja: 26 lip 2011, o 19:28

Re: Rekrutacja 2012/2013

Post autor: Helianthus annuus »

szanoska zakładałam, że osób nie mogących się do niczego zmobilizować tu nie ma . Ale takim osobom polecam raczej korki niż kursy, chyba, że mają z kim rywalizować na tym kursie D
Awatar użytkownika
Collo
Posty: 1761
Rejestracja: 26 gru 2009, o 08:33

Re: Rekrutacja 2012/2013

Post autor: Collo »

szanoska pisze:Mysle ze dla osob ktore nie potrafia sie same zdyscyplinowac do robienia czegokolwiek te kursy to super sprawa DDDDDD
Przecież nie wystarczy chodzić na takie kursy, by zdać dobrze maturę. Oni ci wiedzy do głowy nie wbiją. Musisz sam zmoblilzować się do tego by się uczyć i coś z tych kursów wynieść. Trzeba też dużo rzeczy w domu ćwiczyć/
Awatar użytkownika
Stalowy
Posty: 2447
Rejestracja: 27 lut 2010, o 23:35

Re: Rekrutacja 2012/2013

Post autor: Stalowy »

Czasem nikt nie musi nakładać do głowy, wystarczy, że powie: to i to masz umieć na poniedziałek. Będę pytać.

Kilka słów, za to jakich magicznych ^^

(Działało na takich leniów jak ja np. )
Awatar użytkownika
delicja
Posty: 81
Rejestracja: 3 lis 2009, o 09:12

Re: Rekrutacja 2012/2013

Post autor: delicja »

Lublin:
kierunek: lekarski i lekarsko-dentystyczny - podstawą kwalifikacji będą wyniki egzaminu maturalnego z dwóch przedmiotów zdawanych na poziomie rozszerzonym: obowiązkowo z biologii i do wyboru z chemii lub z fizyki z astronomią.
Widząc temat przypomniało mi się jak po maturze z chemii ktoś z moich znajomych rzucił hasło, że ponoć od następnego roku (czyt. rekrutacja 2012/2013) do postępowania rekrutacyjnego Lbn wprowadza matematykę P, więc postanowiłam sprawdzić. Ale jak się okazuje to ściema jakaś byłagt
Awatar użytkownika
wojtak
Posty: 795
Rejestracja: 22 lis 2009, o 21:33

Re: Rekrutacja 2012/2013

Post autor: wojtak »

Podobnie jak dużo osób chciało, żeby Wrocław odpuścił fizykę. Ja też miałem taką cichą nadzieję, ale jednak nie. Z tego co dowiedziałem się na dniach otwartych to szybko z niej nie zrezygnują.
MixxedUp
Posty: 2
Rejestracja: 1 paź 2011, o 12:46

Re: Rekrutacja 2012/2013

Post autor: MixxedUp »

mimi11 pisze:nawet nie musicie sprawdzać, wszędzie będzie po staremu
Nieprawda
nie wiem czy ktoś widział,ale CM Bydgoszcz wprowadził przelicznik- biologia 0.55 , chemia/fizyka 0.45
pozdrawiam Wszystkie Cierpiące (z powodu matury) Dusze
Awatar użytkownika
Narkoza
Posty: 53
Rejestracja: 22 mar 2011, o 19:26

Re: Rekrutacja 2012/2013

Post autor: Narkoza »

Ale co to zmienia? Dalej wymagana jest biologia i chemia albo fizyka, tylko przelicznik jest inny.
Awatar użytkownika
wojtak
Posty: 795
Rejestracja: 22 lis 2009, o 21:33

Re: Rekrutacja 2012/2013

Post autor: wojtak »

Właśnie, dla mnie to nie ma żadnego znaczenia, bo i tak na każdą uczelnię medyczną trzeba zdać w okolicach 90% tę maturę.
Zablokowany
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 57 gości