Rekrutacja 2013

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
randomlogin
Posty: 3779
Rejestracja: 24 kwie 2010, o 12:11

Re: Rekrutacja 2013

Post autor: randomlogin »

policjantka pisze:Po waszych 5-letnich studiach(.)
Nope.
policjantka pisze:Nie tak jak jest teraz, że na staż przydziela was wojewoda
Nope.
policjantka pisze:Egzamin zdaje się po ukończeniu 5 roku (my po 6) albo po stażu, jak kto woli.
Nope.
Awatar użytkownika
policjantka
Posty: 173
Rejestracja: 8 lip 2009, o 19:01

Re: Rekrutacja 2013

Post autor: policjantka »

To że jak? Na jakimś zebraniu jakiś mądry pan mówił, że po reformie staż mają zamiast 6 roku czy jakoś tak. W ramach studiów niby. I bezpłatnie

Ok, tu się zgadzam, że OIL kieruje na staż, ale przecież do wojewody (marszałka?) też trzeba biegać z papierkami (bo to chyba województwo opłaca? coś w tym stylu).
§ 4.
1. Kierując lekarza, lekarza dentystę do odbycia stażu, okręgowa rada lekarska uwzględnia w kolejności lekarzy i lekarzy dentystów, którzy mają stałe miejsce zamieszkania na obszarze działania okręgowej rady lekarskiej i ukończyli studia z kolejno najwyższą średnią oceną, a także bierze pod uwagę maksymalną liczbę lekarzy mogących jednocześnie odbywać staż w danym podmiocie uprawnionym do prowadzenia stażu.

§ 7.

Osoba przystępująca odpowiednio do LEK albo LDEK przedstawia bezpośrednio przed egzaminem Zespołowi Egzaminacyjnemu, o którym mowa w art. 14b ust. 5 ustawy:
1) dokument potwierdzający tożsamość
2) w przypadku studenta – zaświadczenie o stanie studiów studenta 6. roku kierunku lekarskiego, którego wzór stanowi załącznik nr 4 do rozporządzenia, albo zaświadczenie o stanie studiów studenta 5. roku kierunku lekarsko–dentystycznego, którego wzór stanowi załącznik nr 5 do rozporządzenia

A więc, aby złożyć wniosek wniosek by pisać LEK, możesz być studentem 6 roku. Ci, którzy będą mieć krótsze studia, będą mogli być studentami 5 roku.

Nie znam się, to się wypowiem
Ale przez te parę lat i tak się mnóstwo pozmienia.
randomlogin
Posty: 3779
Rejestracja: 24 kwie 2010, o 12:11

Re: Rekrutacja 2013

Post autor: randomlogin »

To nie bedzie staz. To bedzie 6. rok studiow. Tak, studia nadal sa 6-letnie.
I tutaj od razu punkt ostatni - teraz nie mozna na 6 roku pisac LEKu. Skladac wniosek mozna, ot chocby teraz, nie majac jeszcze wszystkich wpisow - ale przed wejsciem na sale musisz miec dyplom w lapie. Natomiast faktycznie - co z kolei dla mnie jest sporym zaskoczeniem - beda go mogli zdawac nowoprogramowi na 6-tym roku -
Do egzaminu tego mogą również przystąpić studenci 6 roku kierunku lekarskiego oraz studenci 5 roku kierunku lekarsko-dentystycznego, którzy rozpoczęli studia w roku akademickim 2012/2013.
a zaskoczeniem jest dlatego, ze czesc przepisow jest jeszcze niedostosowana do takiej opcji i dlatego mi to umknelo - bede musial dokladniej sie wczytac jak to ma wygladac. Bo na przyklad glupie troche jest to, ze w a nie w lub pozniej. Chyba ze to ma po prostu wyrownac szanse tylko w tym roku, kiedy dwa roczniki beda sie bily o miejsca rezydenckie. Tak czy inaczej, nawet jak juz wszystkie prawne kwestie uda sie dograc, bedzie to na 6 roku, a nie na 5. I dopiero wtedy, nie teraz.

A kto placi za staz nie chce wnikac, w kazdym razie to ze kieruje OIL ma o tyle znaczenie, ze zakresy dzialalnosci OILi nie pokrywaja sie z wojewodztwami.
Awatar użytkownika
policjantka
Posty: 173
Rejestracja: 8 lip 2009, o 19:01

Re: Rekrutacja 2013

Post autor: policjantka »

No to tak jak pisałam na początku - LEK jest po 5 albo 6 roku, zależnie od programu (ja należę do tych starych") Widać mam problemy z sensownym wysławianiem się
randomlogin
Posty: 3779
Rejestracja: 24 kwie 2010, o 12:11

Re: Rekrutacja 2013

Post autor: randomlogin »

Ok, sorry - zmylilo mnie to po 5-letnich studiach, bo to brzmialo jakbys nie dopuszczala istnienia 6. roku - a wiec tym bardziej pisania czegos na 6. roku.

W kazdym strona MZ sie nie popisala - raz ze pierwotnie w tym komunikacie w ogole o tej opcji nie bylo mowy, ale to pominmy, natomiast, teraz kiedy juz jest. Coz, wg wyzszych zrodel to nie dotyczy tylko roku 2012/13. Wiec gratuluje nowoprogramowi, bo zdaje sie faktycznie bedziecie mieli cywilizowane 3 podejscia przed isciem na specke, a nie jak wynikaloby z dotychczasowych przepisow jedno.
nikt
Posty: 117
Rejestracja: 16 mar 2013, o 11:17

Re: Rekrutacja 2013

Post autor: nikt »

Czy ktoś wie może która osoba w tamtym roku z listy rezerwowej dostała się jako ostatnia na lek-dent? Bardzo proszę o info i z góry dziękuję
Mikolai
Posty: 337
Rejestracja: 26 kwie 2011, o 10:35

Re: Rekrutacja 2013

Post autor: Mikolai »

Jakby ktoś pamiętał też na lek, też byłoby miło, gdyby się podzielił.
jangrzelec
Posty: 33
Rejestracja: 1 lip 2013, o 09:20

Re: Rekrutacja 2013

Post autor: jangrzelec »

możecie zalogować się na swoje konta?
Awatar użytkownika
wajdka
Posty: 41
Rejestracja: 10 lip 2012, o 07:39

Re: Rekrutacja 2013

Post autor: wajdka »

Hej! Jak tam II lista, lekarski?

Ja bardzo liczę na Białystok, mając 170 i 82% z biologii.
Awatar użytkownika
Somatoliberyna
Posty: 72
Rejestracja: 17 cze 2013, o 22:11

Re: Rekrutacja 2013

Post autor: Somatoliberyna »

wajdka skąd jesteś?
II lista próg 175 z warunkiem z bio 83%, więc myślę, że masz duże szanse na III listę powodzenia!
Awatar użytkownika
wajdka
Posty: 41
Rejestracja: 10 lip 2012, o 07:39

Re: Rekrutacja 2013

Post autor: wajdka »

Somatoliberyna, Śląsk, Tychy -) Oj, trzecia lista wątpię, może raczej III lista na SUMie na Zabrze. Białystok bym strzelała coś 4/5 lista, bo tam próg tak szybko nie spadnie
Awatar użytkownika
Somatoliberyna
Posty: 72
Rejestracja: 17 cze 2013, o 22:11

Re: Rekrutacja 2013

Post autor: Somatoliberyna »

wajdka a co jest Twoim priorytetem?
Awatar użytkownika
wajdka
Posty: 41
Rejestracja: 10 lip 2012, o 07:39

Re: Rekrutacja 2013

Post autor: wajdka »

Zdecydowanie Białystok
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości