REKRUTACJA 2013

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
sygilaria
Posty: 319
Rejestracja: 13 maja 2013, o 12:45

Re: REKRUTACJA 2013

Post autor: sygilaria »

liliana - dokładnie tak

a gdzie to się pisze?
liliana
Posty: 105
Rejestracja: 1 cze 2013, o 22:16

Re: REKRUTACJA 2013

Post autor: liliana »

Spróbuj do biura rekrutacji, z tego, co pamiętam, szybko odpisują
Awatar użytkownika
Lektom
Posty: 1073
Rejestracja: 26 lis 2009, o 15:33

Re: REKRUTACJA 2013

Post autor: Lektom »

Kod: Zaznacz cały

rekrutacja.umed.lodz.pl/statystyki/
tu są wszelkie progi.
Awatar użytkownika
kokardka
Posty: 1964
Rejestracja: 3 kwie 2013, o 17:10

Re: REKRUTACJA 2013

Post autor: kokardka »

A jak jest z tą wadą wzroku? Ja nie noszę okularów, ale już po maturze poczułam, że coś mi się popsuło od komputera i telewizji. Mam nadzieję, że nie mam jakiejś wielkiej wady
gooner92
Posty: 193
Rejestracja: 9 lis 2011, o 22:50

Re: REKRUTACJA 2013

Post autor: gooner92 »

kokardka, przed złożeniem wszystkich dokumentów musisz zrobić badania - jak nie zrobisz ich u siebie to dają ci skierowanie i idziesz do przychodni. Tam jak polecisz w kulki to wypełnisz, że jesteś w pełni zdrowa, lekarze ci to podbiją i z głowy. Ja np. nie mogłem tak zrobić, bo noszę okulary, więc badał mnie okulista - czy nie mam problemów z odróżnianiem barw i czy nie cierpię na astygmatyzm, po czym i tak wszystko podbił i po sprawie. Poza tym myślę, że każdy ze studentów po 5/6 latach studiów ma większe bądź mniejsze problemy z kręgosłupem, oczami, układem krwionośnym, pewnie niektórzy też z nerwowym.
Awatar użytkownika
Buniaaaa
Posty: 493
Rejestracja: 12 paź 2009, o 16:52

Re: REKRUTACJA 2013

Post autor: Buniaaaa »

liliana pisze:ostateczny woj-lek-420
lek-bodajże 436

Osobiście obawiam się, że wzrosną
Liliana,czemu mialyby nagle wzrosnac, skoro od trzech lat byla tendencja spadkowa? Malo osob decyduje sie na trzy rozszerzenia, a dla osob nie decydujacych sie na trzecie rozszerzenie nie jest latwo uzyskacgt460 pkt w rekrutacji. Poziom trudnosci tegorocznych matur jakos diametralnie sie nie rozni od zeszlego roku

EDIT: woj-lek na przestrzeni ostatnich lat: 460, 430, 420, lek tez duze spadki

liliana
Posty: 105
Rejestracja: 1 cze 2013, o 22:16

Re: REKRUTACJA 2013

Post autor: liliana »

Oby Twoje przewidywania się sprawdziły. Choć wydaje mi się, że Szczecin z podstawową fizyką w tym roku może mieć tutaj jakiś wpływ na próg.I z mojej perspektywy tegoroczne matury były jednak łatwiejsze(chemia,fizyka) od zeszłorocznych- obym się myliła
Lunette
Posty: 421
Rejestracja: 30 lip 2011, o 19:41

Re: REKRUTACJA 2013

Post autor: Lunette »

gooner92 pisze:czy nie cierpię na astygmatyzm,.
Ja mam astygmatyzm + krótkowzroczność, jednak to jest wada w okolicy 0,75-1. Na badania zamierzam pójść do lekarza, który jakoś specjalnie tego nie sprawdza, więc problemów z podbiciem, że jestem zdrowa nie będzie.
Natomiast teraz się zastanawiam - będę miała podbite, że nie mam wady, to będę mogła założyć okulary na ćwiczenia/wykłady?
nikt
Posty: 117
Rejestracja: 16 mar 2013, o 11:17

Re: REKRUTACJA 2013

Post autor: nikt »

Czy ktoś wie co mam zrobić jeśli wgrałam zdjęcie o nieodpowiednich wymiarach? Można je jakoś wymienić teraz albo przed ewentualnym wydaniem legitymacji? Pisałam maila do uczelni ale nie odpowiedzieli.
liliana
Posty: 105
Rejestracja: 1 cze 2013, o 22:16

Re: REKRUTACJA 2013

Post autor: liliana »

Skoro się wgrało, to raczej jest dobre
Awatar użytkownika
Buniaaaa
Posty: 493
Rejestracja: 12 paź 2009, o 16:52

Re: REKRUTACJA 2013

Post autor: Buniaaaa »

stokrotka1244 pisze:Czy ktoś wie co mam zrobić jeśli wgrałam zdjęcie o nieodpowiednich wymiarach? Można je jakoś wymienić teraz albo przed ewentualnym wydaniem legitymacji? Pisałam maila do uczelni ale nie odpowiedzieli.
Z tego dokumentu wynika, że będzie można sobie wymienić. Ale jakbyś dostała odpowiedź z uczelni, to proszę odezwij się, bo ja z kolei zarejestrowałam się zanim pojawiły się wymogi odnośnie rozmiaru zdjęcia i mam nie takie jak chcą
Lunette pisze:
gooner92 pisze:czy nie cierpię na astygmatyzm,.
Ja mam astygmatyzm + krótkowzroczność, jednak to jest wada w okolicy 0,75-1. Na badania zamierzam pójść do lekarza, który jakoś specjalnie tego nie sprawdza, więc problemów z podbiciem, że jestem zdrowa nie będzie.
Natomiast teraz się zastanawiam - będę miała podbite, że nie mam wady, to będę mogła założyć okulary na ćwiczenia/wykłady?
Ja mam lekki astygmatyzm + niewielką dalekowzroczność (+1, chociaż wydaje mi się, że już mniejsza jest ta wada) i zastanawia mnie, co z tym badaniem u lekarza medycyny pracy? Zapewne podbije mi, że jestem zdrowa, ale czy warto sugerować taką wadę wzroku, żeby potem nie mieć problemów?
nikt
Posty: 117
Rejestracja: 16 mar 2013, o 11:17

Re: REKRUTACJA 2013

Post autor: nikt »

No właśnie też wgrałam to zdjęcie zanim pojawiła się informacja o wymogach.
gooner92
Posty: 193
Rejestracja: 9 lis 2011, o 22:50

Re: REKRUTACJA 2013

Post autor: gooner92 »

To tylko okulary, nie będziecie pilotami F16, że musicie mieć idealny wzrok. Połowa studentów ma wady wzroku, np. u mnie w grupie chłopak ma -8 D, ale nosi szkła kontaktowe, także dowiedziałem się o tym dopiero wtedy, gdy mu powiedziałem, że przez te studia to już całkiem ślepnę, bo nie widzę naprawdę dużych napisów z dużej odległości
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 34 gości