Rekrutacja 2014/2015

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
MariantheBarbarian
Posty: 9
Rejestracja: 9 lip 2013, o 14:49

Re: Rekrutacja 2014/2015

Post autor: MariantheBarbarian »

Z różnych dyscyplin na teście sprawnościowym są wymagane minima, które trzeba osiągnąć, żeby zaliczyć test.
Awatar użytkownika
Anarionn
Posty: 326
Rejestracja: 27 mar 2013, o 10:14

Re: Rekrutacja 2014/2015

Post autor: Anarionn »

Dołączam do grona chętnych ale tylko zwykły lek, ew woj-lek cywilny nie wiem dokładnie jak wygląda na MONie ale współpraca z armią mi się nie widzi zbytnio.
italico
Posty: 129
Rejestracja: 12 lip 2013, o 13:59

Re: Rekrutacja 2014/2015

Post autor: italico »

W tamtym roku dla kobiet były następujące wymagania: bieg po kopercie, basen (50m?) bieg na 800 m (trzeba się zmieścić w 3min 43s no chyba, że ktoś szybciej przybiegnie tym lepiej dla niego), i ugięcia ramion na ławeczce. Drążka nie ma. Ale jak jest w tym roku nie wiem, najlepiej sprawdzić sobie w regulaminie wsowl we Wrocławiu

MON to duże zobowiązanie, ale ludzie są zadowoleni Ja jestem na cywilu i też jest super, różnic w kształceniu nie ma, tylko nie chodzimy w mundurach, nie jesteśmy skoszarowani i nie podlegamy pod Ministerstwo Obrony
Karol676
Posty: 29
Rejestracja: 14 kwie 2013, o 19:29

Re: Rekrutacja 2014/2015

Post autor: Karol676 »

Wie ktoś jak wygląda harmonogram w tym roku? Kiedy będą pierwsze progi na lekarski? Słyszałem, że mają być 15 lipca, ale w zeszłym roku był dużo wcześniej.
italico
Posty: 129
Rejestracja: 12 lip 2013, o 13:59

Re: Rekrutacja 2014/2015

Post autor: italico »

W zeszłym roku były 9 lipca, przy czym w Łodzi 12. Także, czy aż tak dużo wcześniej, to nie wiem. 3 dni różnicy nie robi, 6 może już tak. Informacje na temat pierwszych progów zawsze znajdują się na stronie Uniwersytetu, albo jak się rejestrujecie. Nie zawsze wszystko wiadomo od razu. Ludzie napiszcie najpierw tą maturą a potem myślcie o tym, kiedy bedą progi Spokojnie, nie tak szybko, bo się zgubicie.
Mi dużo pomogła, autor zbiera wszystko do kupy. Wymagania, kiedy należy się zarejestrować, do kiedy wpłacić kasę, kiedy są pierwsze prgoi, kiedy kolejne, jak sie mają do tych z poprzednich lat. Naprawdę super
Karol676
Posty: 29
Rejestracja: 14 kwie 2013, o 19:29

Re: Rekrutacja 2014/2015

Post autor: Karol676 »

Nie w tym rzecz. Poprawiam tylko maturę z chemii (cały rok tylko do niej się uczę), matmę R mam już zdaną na wysoki procent i myślę, że nie powinienem mieć problemu z zakwalifikowaniem się, ale chciałbym za to wakacje już sobie zaplanować
misiak19
Posty: 9
Rejestracja: 23 sty 2011, o 11:25

Re: Rekrutacja 2014/2015

Post autor: misiak19 »

Mam moze i glupie pytanie, ale super byloby jakby mi ktos odpowiedzial. Jak dokladnie wygladaja pompki na tescie sprawnosciowym u dziewczyn? Wiem, ze jest napisane w regulaminie, ale nie bardzo rozumiem. Nogi na laweczce, a rece na ziemi? Czy moze i nogi i rece na laweczce?

italico
Posty: 129
Rejestracja: 12 lip 2013, o 13:59

Re: Rekrutacja 2014/2015

Post autor: italico »

Karol676, ok rozumiem. Wiesz, nie zawsze wiadomo, czy ktoś kto się pyta podchodzi do matury 1 czy 2 raz. I stąd to nieporozumienie Jeśli chodzi o terminy to one zawsze były ogłaszane chyba w czerwcu, kiedy będą pierwsze listy, albo w regulaminie o ile się nie mylę.

misiak19, Poszukaj w regulaminie, powinno tam być wyjasnione jak wykonywać dane ćwiczenie.
Awatar użytkownika
Anarionn
Posty: 326
Rejestracja: 27 mar 2013, o 10:14

Re: Rekrutacja 2014/2015

Post autor: Anarionn »

Orientuje się ktoś w różnicach kształcenia między lek a woj-lek cywilny? Z ciekawości looknałem na wyniki lepu i regularnie woj-lek plasuje się na końcowych pozycjach (choć wiadomo, różnice nie są jakieś niebotycznie duże), ale ciekawi mnie z czego to wynika czy z tego ze idą ludzie hmm mniej ambitni, zdolni (nie bijcie) czy jednak jest różnica dość znacząca w kadrze, poświęcania mniejszej liczby godzin na nauki istotne, bardziej dba się o lek niż woj-lek (tu strzał, słyszałem ze czasem tak jest - uczelnia dużo większy nacisk kładzie na jeden kierunek kosztem któregoś jak np. na PKltinfo od znajomego).
Z góry dziękuje : )
Kacperek
Posty: 274
Rejestracja: 23 mar 2013, o 18:05

Re: Rekrutacja 2014/2015

Post autor: Kacperek »

Lek i woj-lek ma dwie oddzielne kadry.
Awatar użytkownika
Anarionn
Posty: 326
Rejestracja: 27 mar 2013, o 10:14

Re: Rekrutacja 2014/2015

Post autor: Anarionn »

To wiem, chodziło mi jak jedna ma się do drugiej.
edit: Pytanie nieaktualne.
Brzytwa
Posty: 59
Rejestracja: 19 paź 2011, o 15:45

Re: Rekrutacja 2014/2015

Post autor: Brzytwa »

O ja pierdziele, po co zmieniać coś co było dobre. Chyba tylko przez to, że idzie niż demograficzny o walczą o każdego studenta. Co do MON. jest całe forum ludzi po MONie którzy tylko tam siedzą i narzekają
Olii
Posty: 13
Rejestracja: 27 lip 2013, o 00:39

Re: Rekrutacja 2014/2015

Post autor: Olii »

Hej, ostatni próg na MON w tamtym roku 390 coś, czy testy sprawnościowe też się do tego jakoś wliczają ? Jak to jest ?
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 23 gości