Rekrutacja - badania lekarskie

Matura 2019 - Forum maturzystów i kandydatów na studia. Nie wiesz jaki wybrać kierunek? Nie wiesz jak wygląda rekrutacja? Masz pytanie dotyczące toku studiów?
Gosiaczek
Posty: 351
Rejestracja: 29 sty 2006, o 15:57

Re: Rekrutacja - badania lekarskie

Post autor: Gosiaczek »

tin pisze:jesli jakis kierunek szczególnie naraza zdrowie to nawet tam badabnia robi się ZAZWYCZAJ po dostaniu się.
czy chemia nalezy do takich kierunków?
cos mi sie wydaje ze tak ale nie jestem pewna moze ktos studiuje chemie i wie jak to jest z tymi badaniami
Awatar użytkownika
MiRACiDiUM
Posty: 892
Rejestracja: 20 wrz 2005, o 01:00

Re: Rekrutacja - badania lekarskie

Post autor: MiRACiDiUM »

Na Uniwersytecie Łódzkim na chemię, biologię, biotechnologię i ochronę środowiska przeprowadza się badania przed przyjęciem na studia.
Awatar użytkownika
tin
Posty: 1491
Rejestracja: 18 lip 2006, o 15:29

Re: Rekrutacja - badania lekarskie

Post autor: tin »

Ale słyszałem, że tam wszytsko na miejscu robią.

Gosiaczek niestety chemia nalezy do takich kierunków. Głównie robi się badania skórne, uczuleniowe i jakieś na astme( spirometria i coś jeszcze).
DMchemik powienien wiedzieć dokładniej. Zapytam go jak będzie.
Awatar użytkownika
MiRACiDiUM
Posty: 892
Rejestracja: 20 wrz 2005, o 01:00

Re: Rekrutacja - badania lekarskie

Post autor: MiRACiDiUM »

tin pisze:Głównie robi się badania skórne, uczuleniowe i jakieś na astme( spirometria i coś jeszcze).
Ja się właśnie takich badań spodziewałem, ale miałem robione zupełnie inne. A na skierowaniu mam napisanebędzie narażony na działanie następujących czynników szkodliwych, uciążliwych lub niebezpiecznych dla zdrowia: stężone kwasy nieorganiczne, kwasy organiczne, zasady, rozpuszczalniki organiczne (ksylen, toluen), pochodne fenoli, formaldehyd, aceton".
beata

Re: Rekrutacja - badania lekarskie

Post autor: beata »

z czy wzrost i waga teŻ sa sprawdzane i kręgosłup np
Awatar użytkownika
MiRACiDiUM
Posty: 892
Rejestracja: 20 wrz 2005, o 01:00

Re: Rekrutacja - badania lekarskie

Post autor: MiRACiDiUM »

W moim przypadku tak, jak byłem pierwszy raz w ośrodku medycyny pracy to pielęgniarka wypełniała przy mnie jakiś formularz, pytała o jakieś choroby w rodzinie itd. i wpisała też moje ciśnienie, wzrost, wagę. ale nie sądzę, żeby to miało jakieś większe znaczenie.
Awatar użytkownika
Anielica88
Posty: 247
Rejestracja: 20 maja 2006, o 18:42

Re: Rekrutacja - badania lekarskie

Post autor: Anielica88 »

MiRACiDiUM pisze:W moim przypadku tak, jak byłem pierwszy raz w ośrodku medycyny pracy to pielęgniarka wypełniała przy mnie jakiś formularz, pytała o jakieś choroby w rodzinie itd. i wpisała też moje ciśnienie, wzrost, wagę. ale nie sądzę, żeby to miało jakieś większe znaczenie.
tak wypelniala takich formularz ale ma to duza wage co do kierunkow w ktorych jest konieczna wieksza masa ciala typu ratownik medyczny czy masazysta. wiaodmo ze nie przyjma ososby ktora nie spelnia ich norm Ja np nie mam szanas na te kierunki
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 38 gości