Rekrutacja - badania lekarskie

Matura 2019 - Forum maturzystów i kandydatów na studia. Nie wiesz jaki wybrać kierunek? Nie wiesz jak wygląda rekrutacja? Masz pytanie dotyczące toku studiów?
paul

Re: Rekrutacja - badania lekarskie

Post autor: paul »

Słuchajcie mam problem nie wiem co to są badania z zakresu medycyny pracy na ¦LAM , trzeba przejsć te badania ? slam.katowice.pl/news.php?item.701.12 dzięk iza jakiekolwiek info
Awatar użytkownika
tin
Posty: 1491
Rejestracja: 18 lip 2006, o 15:29

Re: Rekrutacja - badania lekarskie

Post autor: tin »

Standardowe badania przeprowadzane w ośrodku medycyny pracy- Wzrok , słuch, ciśnienie, ew. badania skórne(na oddziaływania środków chemicznych). Musza byc wystawione przez lekarza z 10-ką minimum(stopień upranień). Ze skierowania są darmowe w okreslonych palcówkach. Prywatnie 50-100zł. Druk do pobrania na uczeli, skierownie też.
Awatar użytkownika
Anielica88
Posty: 247
Rejestracja: 20 maja 2006, o 18:42

Re: Rekrutacja - badania lekarskie

Post autor: Anielica88 »

Tez tak mialam , na uczleniach daja adres to daromowej przychodni i w niej mozna od razu zrobic wszytskie padania, wypisuja zaswiadczenie i na tym koniec roboty:)

[ Dodano: Wto Cze 12, 2007 21:55 ]
paul pisze: trzeba przejsć te badania ? slam.katowice.pl/news.php?item.701.12 dzięk iza jakiekolwiek info
tak musisz przejsc te badania bo inaczej zostaniesz zdyskfalikowany do dalszej rekrutacji i pozegnasz sie z kierunkiem:) Pozegnasz sie z kierunkiem jelsi lekarz medycyny pracy stwierdzi ze twoj stan zdrowia nie pozwala ci podjac w przyszlosci pracy w tym kierunku:) Ale to tylko rutynowe badania:)
Awatar użytkownika
Savok
Posty: 2903
Rejestracja: 15 gru 2006, o 21:46

Re: Rekrutacja - badania lekarskie

Post autor: Savok »

Zazwyczaj dowolny lekarz z uprawnieniami lekrza medycyny pracy moze wystawic takie zaswiadczenie, na ktorym napiszeBrak przeciwwskazan do podjecia nauki w zawodzie i tyle. W przychodniach tez sobie siana daja z badaniami i poprostu wypisuja zaswadczenie. No chyba ze sobie wymyslisz kierunek wysilkowy, np AWF, wtedy to co innego.
Awatar użytkownika
tin
Posty: 1491
Rejestracja: 18 lip 2006, o 15:29

Re: Rekrutacja - badania lekarskie

Post autor: tin »

Nawet wtedy(tak jak na medycynie), kieruja Cie na dodatkowe badania dopiero w październiku(oczywiście jak się dostaniesz). Po to na AWF są testy sprawnościowe, żeby odrzucić ewentualnych kandydatów ze zbyt niską sprawnościa organizmu.
O uprawnieniach lekarza juz pisałem- musi być dycha(.10)
Mnie np. robili wszystkie badania, choc miałem ze soba wyniki z ostatnich badań kompleksowych ze zwiazku pływackiego(robione przez specjalistów). Dla mnie to niepotrzebna strata czasu, ale widac kmuś się nudziło.
Nawet jak zrobią wszystkie badania, to nie zajmie wam to wiecej niz 2 godziny. (bo np. w Lublinie jest tylko 2 przychodnie i straszne kolejki).
Awatar użytkownika
MiRACiDiUM
Posty: 892
Rejestracja: 20 wrz 2005, o 01:00

Re: Rekrutacja - badania lekarskie

Post autor: MiRACiDiUM »

tin pisze:Standardowe badania przeprowadzane w ośrodku medycyny pracy- Wzrok , słuch, ciśnienie, ew. badania skórne
tin pisze:Nawet jak zrobią wszystkie badania, to nie zajmie wam to wiecej niz 2 godziny.
W moim przypadku obie kwestie wyglądały zupełnie inaczej i jest tak co roku. Kiedy idę do poradni medycyny pracy dostaję stek skierowań na badania (RTG płuc co 2 lata, morfologia krwi, próby wątrobowe, cukier, badanie ogólne moczu, audiometria, laryngolog, okulista), jak zdobędę wszystkie badania to mogę iść dopiero do lekarza medycyny pracy i dostaję zaświadczenie na uczelnię. Strasznie dużo czasu mi to zabiera, a nie lubię stać pół dnia w kolejkach. w tym roku też mnie to czeka.
Awatar użytkownika
Medycyna Lwów
Posty: 5874
Rejestracja: 14 sty 2007, o 20:23

Re: Rekrutacja - badania lekarskie

Post autor: Medycyna Lwów »

Savok pisze:. W przychodniach tez sobie siana daja z badaniami i poprostu wypisuja zaswadczenie.
ciekawe gdzie tak jest nie spotkałem sie, zeby cos takiego gdzikolwiek było, chyba że sie pąłci prywatni to sie różne wówczas rzeczy dziją - badania są kompleksowe zazwyczaj stad takie strsznie długie kolejki. Lekarzy z uprawnieniami tez jest stosunkwowo niewielu. Nie wiem po co wiele uczelni (mam na myśli medyczne) każe robić badania wszytskim kadnydatom, w wawie jest najnormalniej bo badania robi sie dopeiro po dostaniu sie do szkoły.
paol
Posty: 101
Rejestracja: 23 mar 2007, o 21:29

Re: Rekrutacja - badania lekarskie

Post autor: paol »

Oj nie tylko w Warszawie, w Gdańsku też obowiązują takie zasady, orzeczenia donoszą tylko osoby, które się dostały.
Awatar użytkownika
Medycyna Lwów
Posty: 5874
Rejestracja: 14 sty 2007, o 20:23

Re: Rekrutacja - badania lekarskie

Post autor: Medycyna Lwów »

Oj nie tylko w Warszawie, w Gdańsku też obowiązują takie zasady, orzeczenia donoszą tylko osoby, które się dostały.
no i to ejst własnie logcizne a nie robienei sobie baąłganu, zmaieszania i zawracanie głowy kandydatów.
Awatar użytkownika
tin
Posty: 1491
Rejestracja: 18 lip 2006, o 15:29

Re: Rekrutacja - badania lekarskie

Post autor: tin »

na wiekszości uczelni robi sie kompleksowe dopiero po dostaniu się. normalnie masz tylko badania wstepne-te które wymienilem. Jesli jakis kierunek szczególnie naraza zdrowie to nawet tam badabnia robi się ZAZWYCZAJ po dostaniu się. A potem powtarza co rok, czy dwa lata.
Awatar użytkownika
Anielica88
Posty: 247
Rejestracja: 20 maja 2006, o 18:42

Re: Rekrutacja - badania lekarskie

Post autor: Anielica88 »

tin ma racje w wiekszosci przychodniach daja sobie z zaswiadczeniami siana i wypisuja je od reki. W moim przypadku bylo tak ze poszlam najpierw do lekarza medycyny pracy i od tego miejsca zostalam skierowana na badania, dlugo one nie trwaly, gdy przyszlam znowu do lekarza medycyny pracy zbadal mnie zadal kilka pytan i wypisal co trzeba:)
ktos_x

Re: Rekrutacja - badania lekarskie

Post autor: ktos_x »

czy sa jakies przeciwwskazania do wzroku? bo mam duza wade wzroku (krotkowzrocznosc) i marze o medycynie ale nie wiem czy wogole moglabym byc dopuszczona do studiow
Awatar użytkownika
Anielica88
Posty: 247
Rejestracja: 20 maja 2006, o 18:42

Re: Rekrutacja - badania lekarskie

Post autor: Anielica88 »

Wydaje mi sie ze na medycynie jak najbardziej jest brana pod uwage wada wzroku ale idz do lekarza medycyny pracy i tam ci wszytsko szczegolowo powiedza. przynajmniej z tego co wiem to na pielegniarstwie otrzymuje sie skierowanie na badania do okulisty:)
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 25 gości