Rekrutacja- powrót do starej formy

Matura 2019 - Forum maturzystów i kandydatów na studia. Nie wiesz jaki wybrać kierunek? Nie wiesz jak wygląda rekrutacja? Masz pytanie dotyczące toku studiów?
Batha
Posty: 2658
Rejestracja: 20 maja 2007, o 16:32

Re: Rekrutacja- powrót do starej formy

Post autor: Batha »

nxxx, a co za problem pisać kilka egzaminów?
uczelnie mogłyby tez przysyłać egzaminy do szkół- tak tez dawniej było
Awatar użytkownika
Kaya
Posty: 218
Rejestracja: 7 cze 2008, o 19:48

Re: Rekrutacja- powrót do starej formy

Post autor: Kaya »

Gorzej jakby egzaminy się ze sobą pokrywały w czasie.
nxxx
Posty: 450
Rejestracja: 8 mar 2008, o 15:54

Re: Rekrutacja- powrót do starej formy

Post autor: nxxx »

batha pisze:nxxx, a co za problem pisać kilka egzaminów?
ano taki:
Kaja89 pisze:Gorzej jakby egzaminy się ze sobą pokrywały w czasie.
batha pisze:uczelnie mogłyby tez przysyłać egzaminy do szkół- tak tez dawniej było
1. słyszę, o co z tym chodziło?
Batha
Posty: 2658
Rejestracja: 20 maja 2007, o 16:32

Re: Rekrutacja- powrót do starej formy

Post autor: Batha »

właśnie dlatego kilka uczelni miałoby wspólny= mniej egzaminów łącznie w kraju = mniej się pokrywa.
kiedyś każda uczelnie miała własny egzamin, i ludzie jakoś żyli. nie musieli być w kilku miejscach jednocześnie.
raczej mało jest takich osób, co składają jednocześnie na techniczne i artystyczne na raz.
nxxx pisze:1. słyszę, o co z tym chodziło?
do szkoły przyjeżdżał przedstawiciel uczelni i się pisało egzamin. nie traciło się czasu ani kasy na dojazd
fabiolkaa
Posty: 117
Rejestracja: 3 lip 2008, o 09:21

Re: Rekrutacja- powrót do starej formy

Post autor: fabiolkaa »

Kurcze.Jak ja sie cieszę że mnie to ominęło. Dobrze że dostałam się w tym roku
Coś mi się zdaje że komisje rekrutacyjne mają dosyć chudych lat.zero pieniążków, bombonierek czy wykwintnych alkoholi
Awatar użytkownika
Alchemist
Posty: 80
Rejestracja: 27 wrz 2007, o 16:04

Re: Rekrutacja- powrót do starej formy

Post autor: Alchemist »

Czy ja wiem czy chudych lat. myśle że uczelniom się podoba jak jest,gdyż kiedyś nie było możliwości składania podań do tylu uczelni co teraz. Przykładowo w Lublinie na medycyne było jeśli dobrze pamiętam dużo ponad 2,5tys podań,na stome kolo tysiąca, na farmacje chyba coś kolo 1,7 tys a analitykę koło tys. Pomnóżmy to wszystko razy 85zł a wyjdzie bardzo ładna sumka. nie licząc tez pielegniarstw,czy innych ratownictw medycznych. Dobry jest też przykład Poznania, który oferował przez pare lat jako jedyny medycyne bez fizyki na maturze- niemal każdy kandydat składał tam podanie.

Jakby nie patrzeć uważam że teraz tak jest to jest dobrze, mimo iż faktycznie mając gorszy dzień na maturze można skopać sobie przyszłość- a przynajmniej rok
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 22 gości