Rekrutacja- powrót do starej formy

Matura 2019 - Forum maturzystów i kandydatów na studia. Nie wiesz jaki wybrać kierunek? Nie wiesz jak wygląda rekrutacja? Masz pytanie dotyczące toku studiów?
jakub89
Posty: 59
Rejestracja: 6 maja 2008, o 17:16

Rekrutacja- powrót do starej formy

Post autor: jakub89 »

Minister edukacji ma pozwolić uczelniom podejmowania samodzielnych decyzji dotyczących rekrutacji.
Co wy na to?
Mrówek
Posty: 331
Rejestracja: 31 mar 2008, o 20:16

Re: Rekrutacja- powrót do starej formy

Post autor: Mrówek »

Mnie to lotto ) w sumie to chyba lepiej, bo na studia pójdą tylko ci najlepsi a nie jakieś przypadkowe osoby.
dingbat
Posty: 226
Rejestracja: 17 maja 2008, o 09:14

Re: Rekrutacja- powrót do starej formy

Post autor: dingbat »

ahhh słyszałam, słyszałam. w takim razie niezły bajzel czeka przyszłe roczniki

widzę powrót do korzeni. czyżby rekrutujący zatęsknili za bombonierkami, dobrymi alkoholami? przepraszam, ale tym wlasnie mi to smierdzi ]
jakub89
Posty: 59
Rejestracja: 6 maja 2008, o 17:16

Re: Rekrutacja- powrót do starej formy

Post autor: jakub89 »

Mi też tak się zdaje. Za rok jak będe poprwaiał mature to nie wiem po co. I tak pewnie będe musiał pisać testy na uczelni
Awatar użytkownika
sosen
Posty: 186
Rejestracja: 3 wrz 2007, o 12:09

Re: Rekrutacja- powrót do starej formy

Post autor: sosen »

może i to ma jakieś minusy ale chyba więcej plusów. Przynajmniej nie musisz latać do swojej szkoły rok wcześniej aby zapisać się na maturę. I gdy ci coś nie pójdzie na jednej uczelni zawsze może być lepiej na innej i to w tym samym roku a w przypadku matury tak nie jest
Awatar użytkownika
Jootka
Posty: 211
Rejestracja: 7 lip 2008, o 14:15

Re: Rekrutacja- powrót do starej formy

Post autor: Jootka »

jakub89 pisze:Minister edukacji ma pozwolić uczelniom podejmowania samodzielnych decyzji dotyczących rekrutacji.
Łał czyli do tej pory takowych nie podejmowali? Kto w w takim razie ustalał przedmioty, ktore nalezy zdawac?

Samodzielne decyzje dot. rekrutacjipowiem tyle ze to brzmi groźnie. Bo tak właściwie nie wiadomo co to w praktyce bedzie oznaczało. ( pewnie to co wypisała dingbat hehe)

Egzamin moze i dobra rzecz, ale obawiam sie ze oni wszyscy by sie nie dogadali i np jednego dnia odbywalby sie na x uczelniach. I ze tak powiem lipa. A tak chociaz ten problem byl z glowy
Awatar użytkownika
sosen
Posty: 186
Rejestracja: 3 wrz 2007, o 12:09

Re: Rekrutacja- powrót do starej formy

Post autor: sosen »

Egzamin moze i dobra rzecz, ale obawiam sie ze oni wszyscy by sie nie dogadali i np jednego dnia odbywalby sie na x uczelniach. I ze tak powiem lipa. A tak chociaz ten problem byl z glowy
a myślisz że oni aż tak bardzo byli by chetni żeby był w jednym terminie im więcej osób skalda tym więcej kasy wpłynie a komisja rekrutacyjna i tak musi pracowaći tak
Grace
Posty: 255
Rejestracja: 23 lip 2007, o 23:21

Re: Rekrutacja- powrót do starej formy

Post autor: Grace »

To oznacza jedno - bałagan. Już gdyby narzucili uczelniom powrót do egzaminów to miałoby większy sens. Tym bardziej że te sprawdzały wiedzę, a matura totylko szczęcie. No ale cóż.
jakub89
Posty: 59
Rejestracja: 6 maja 2008, o 17:16

Re: Rekrutacja- powrót do starej formy

Post autor: jakub89 »

Według mnie znowuż uczelnie będą przyjmować najzdolniejszych a reszte po układach. Mam kilku kolegów którzy na pewno by podczas takiej rekrutacji się dostali.
I niech nikt mi nie mówi że czegoś takiego kiedyś nie było. Pamiętam jak mój wujek załatwiał swojemu synowi studia
Mrówek
Posty: 331
Rejestracja: 31 mar 2008, o 20:16

Re: Rekrutacja- powrót do starej formy

Post autor: Mrówek »

Grace pisze:a matura totylko szczęcie. No ale
O tak żeby zdać maturę nie trzeba wiele umieć i to jest straszne. Więc ja jestem za egzaminami, w których każdy miałaby równe szanse i na konkretne studia szli by ludzie których to interesuje a nie jacyś przypadkowi. Tak np jest np na Ochronie zasobów leśnych na UR, łatwo się dostać, ale dużo osób rezygnuje bo to nie ich działka. Idą bo chcą papierek.
Batha
Posty: 2658
Rejestracja: 20 maja 2007, o 16:32

Re: Rekrutacja- powrót do starej formy

Post autor: Batha »

mogłyby być te egzaminy, ale fajnie by było, jakby się uczelnie dogadały, i kilka uczelni tego samego typu przeprowadziłoby takie same egzaminy ważne w każdej z nich. Żeby nie jeździć po całej Polsce
kaivata
Posty: 11
Rejestracja: 22 cze 2007, o 13:35

Re: Rekrutacja- powrót do starej formy

Post autor: kaivata »

Dawniej nie potrafiły się dogadać co do wspóonego egzaminu (chyba, że jakieś wyjątki, ale nie słyszałam), więc mało prawdopodobne, że tym razem by się udało. Niestety łatwiej i przede wszystkim szybciej jest uczelniom stworzyć własne egzaminy.
nxxx
Posty: 450
Rejestracja: 8 mar 2008, o 15:54

Re: Rekrutacja- powrót do starej formy

Post autor: nxxx »

batha, a co, jak ktoś chce składać na 2 rozne kierunki na 3 uczelnie w okolicy? Co do przyjmowania po znajomosciach/za kasę, to nie wydaje mi się, żeby nowa matura go wyeliminowała. Ja jestem za starym systemem - jak ktoś nie nadaje się na studia, to szybko wyleci i tyle
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 25 gości