rekrutacja

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
karabud
Posty: 54
Rejestracja: 27 mar 2006, o 18:11

Re: rekrutacja

Post autor: karabud »

W tamtym roku próg był wysoki. W tym pewnie się obniży, ale nieznacznie.
rubisco;)
Posty: 25
Rejestracja: 7 maja 2006, o 21:09

Re: rekrutacja

Post autor: rubisco;) »

Czy jest ktos kto wybiera sie do Szczecina na AM off corrs albo juz tam studiuje macie jakies zdanie na temat tej uczelni
misha

Re: rekrutacja

Post autor: misha »

t.studiuja tam dzieci lekarzy,ordynatorow itd. :/ rektor uczelni sam łamie regulamin rekrutacji eh

PS:sama jestem dobita ta sprawiedliwoscia
ziomalka
Posty: 155
Rejestracja: 10 mar 2006, o 17:18

Re: rekrutacja

Post autor: ziomalka »

dla mnie Szczecin to za daleko, ale słyszałam, ze dośc łatwo sie tam dostać, w zeszłym roku na przykad był tam najniższy próg punktowy w Polsce, a jeśli chodzi o moją opinie, cóż, sama nie wiem, gdybym nie miała do przejechanai całej Poslkki, zeby tam sie dostać, pewnie złożyłabym tam podanie
JaQb

Re: rekrutacja

Post autor: JaQb »

misha pisze:t.studiuja tam dzieci lekarzy,ordynatorow itd. :/ rektor uczelni sam łamie regulamin rekrutacji eh

PS:sama jestem dobita ta sprawiedliwoscia
Prawda to Szczecin to ehm. Doktor samo zło u mnie w mieście jest duŻo lekarzy ze Szczecina i wszyscy jadą gdzie indziej się leczyć.
Prawda jest taka, Że jest jakiś koleś syn lekarza, ojciec w miare mądry lecz syn przygłup - a trzeba go wysłać na medycyne to wysyła się albo do Szczecina albo na Ukraine.
Agus

Re: rekrutacja

Post autor: Agus »

mam pytanko-czy ktos wie jaki jest limit miejsc na kierunek pielegniarstwo na UM w Lodzi? :)
pomocnik

Re: rekrutacja

Post autor: pomocnik »

bardzo dobrze, ze jestes w liceum o profilu biochemfiz z j. lacinskim. bardzo ci to pomoze. jesli bedziesz sie systematycznie uczyl i mial wysokie oceny(analogicznie ma sie rozmiec), to zdasz dobrze maturke i sie dostaniesz. systemtycznosc jest najwazniejsza. jesli chodzi o rekrutacje, to liczy sie tylko wylacznie matura rozszerzona z biologii, chemii i fizyki i do tego dochodzi test kompetencji na akademii. praktyki, konkursy nic ci nie pomoga, wewntualnie wygranie olimpiady np. z fizyki da ci 50/50pkt z roz matury. to tyle. zycze owocnej pracy, ciezkiej ale owocnej :evil:
żabka
Posty: 269
Rejestracja: 9 kwie 2006, o 08:34

Re: rekrutacja

Post autor: żabka »

pomocnik pisze:ewntualnie wygranie olimpiady np. z fizyki da ci 50/50pkt z roz matury. to tyle. zycze owocnej pracy, ciezkiej ale owocnej
Nie musisz wygrac olimpiady, wystarczy byc finalista (ok. 90 osob) , a jesli bedziesz chyba w pierwszej piatce to Cie przyjma poza kolejnoscią (nie jestem pewna czy to 5 osob ). Oczywiscie chodzi o olimpiady biol, chem i fiz
dr.kicia
Posty: 43
Rejestracja: 8 maja 2006, o 14:24

Re: rekrutacja

Post autor: dr.kicia »

finalisci olimpiad dostaja maximum punktow

a tak na marginesie to lepiej wyjdziecie na tym jak sami poszukacie, zadzwonicie itp. zamiast sluchac ludzi z anomimowego forum.
WIdomo kazdy moze cos doradzic ale w takich sprawach moja rada jest jak wyzej: Zadzwonic, zaemailowac (chyba najlepiej email bo w razie czego jak to w naszej Polsce bywa, gdy ktos udzieli informacji na odczepnego i potem ona okarze sie bledna to przynajmniej macie to na pismie .heh)na uczelnie i zapytac. Od tego sie nie umiera Wykazcie troche inicjatywy.
EdyŚka*

Re: rekrutacja

Post autor: EdyŚka* »

karabud pisze:Co do postu autora. Już teraz wybierz liceum z dobrą fizykąi chemią, żebyś potem nie płacił grubych $ za korki.


Chciałam to podkreślić, ponieważ nie chciałabym, żeby kogoś spotkało coś podobnego. Mówiąc liceum z dobrą fizyką nie kieruj się opinią szkoły, bo często sa mocno przreklamowane i mozesz paśc ofiarą takiej reklamy - przykład ja. Lepiej popytaj się uczniów jakie sa ich odczucia, jak sobie radzą, itd.
UWAGA na dni otwarte. niestety, ale to co się widzi w szkole w czasie ich trwania jest calkowicie oderwane od rzeczywistości. albo zaledwie odsłania rąbek szkolnej rzeczywistosci.

A co do Łodzi. tam jest akurat stosunkowo łatwo dostać się na medycynę a i szkoła dobra Sama też tam będe skłądać

Życzę powodzenia

-
A jak jest z innymi uczelniami? Szczególnie interesuje mnie Uniwersytet Jagielloński, Wawa - mecyna i Łódz Chodzi mi o warunki, poziom, nauke, czy jest bardzo ciężko? Jakieś niemiłe niespodzianki?

Pozdrawiam
anusia271
Posty: 37
Rejestracja: 9 mar 2006, o 10:52

Re: rekrutacja

Post autor: anusia271 »

a co sadzicie o cm w kraku? niby najbardziej prestizowa akademia medyczna ale slyszalam rozne zdania. m.in to ze straszna korupcja:/
ziomalka
Posty: 155
Rejestracja: 10 mar 2006, o 17:18

Re: rekrutacja

Post autor: ziomalka »

korupcja jest wszedzie, na jednych AM wieksza, na innych mniejsza, zależy na kogo trafisz na uczelni . jasna sprawa, ze Kraków podobnie jak Wawa i Poznań to 3 najbardziej wg mnie prestiżowe Akademie Medyczne w Polsce, ale zadna uczelnia nie jest idealna i różne są na nich przekręty . w każdym razie nie słyszałam jak do tej pory złego słowa o CM więc być moze i nie jest taka łapczywa na kaske
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] i 8 gości