rekrutacja

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
Awatar użytkownika
Wanna
Posty: 341
Rejestracja: 10 sie 2010, o 01:04

Re: rekrutacja

Post autor: Wanna »

Na stronie AM są podane nr tel. do poszczególnych Wydziałowych Komisji Rekrutacyjnych. Nie udało mi się dodzwonić, dlatego postanowiłam zapytać tutaj, a nuż ktoś zna odpowiedź.

Otóż, zarejestrowałam się na lekarsko-dentystyczny i farmację, ten pierwszy wybrałam jako priorytetowy. Zastanawiam się, czy w takim razie będę brana pod uwagę na liście zakwalifikowanych na farmację tylko w przypadku, gdy nie dostanę się z I listy zakwalifikowanych na stomę czy może od razu moje wyniki są brane pod uwagę na obu kierunkach i wtedy mam szansę dostać się na oba i wtedy zgodnie z priorytetem wybrać stomę? Nurtuje mnie ten problem, proszę o pomoc.

[edit] Aha, jeszcze jedna sprawa, z góry przepraszam, jeśli takie pytanie się już pojawiło - czy zdjęcie umieszczane na stronie rekrutacyjnej ma być takie samo jak komplet zdjęć dostarczanych na uczelnię?
soraja
Posty: 230
Rejestracja: 10 lip 2010, o 07:04

Re: rekrutacja

Post autor: soraja »

Zdjecie z tego co wiem to powinno byc takie samo.
Priorytet ustala Ci sie sam, zgodnie z kolejnoscia zlozenia deklaracji. Jestes brana pod uwage w obu rownoczesnie.
Awatar użytkownika
Wanna
Posty: 341
Rejestracja: 10 sie 2010, o 01:04

Re: rekrutacja

Post autor: Wanna »

Dziękuję, soraja
Patryk3159
Posty: 10
Rejestracja: 3 sie 2010, o 13:00

Re: rekrutacja

Post autor: Patryk3159 »

Cześć

Składam papiery na AM we Wrocławiu na kier. lekarski i stomatologię. Właśnie w tej sprawie mam kilka pytań:
-Co oznacza to, iż w opłacie rekrutacyjnej widnieje status ZAPŁACONO, ale nie zweryfikowano - tzn, ze mam czekać tylko na zatwierdzenie tego, opłatę dokonałem ok. 4 dni temu

-Czy przed dostaniem wyników matur muszę deklarować przedmioty maturalne na odpowiednie kierunki, a dopiero potem jak będę miał wyniki to wszystko uzupełnić ?

Liczę na szybką odpowiedz:)
soraja
Posty: 230
Rejestracja: 10 lip 2010, o 07:04

Re: rekrutacja

Post autor: soraja »

Zapłacono, bo zaksięgowano Twoją opłatę. Nie zweryfikowano, wydaje mi się, że chodzi o porównanie wpisanych wyników matur z tym, co jest zarejestrowane w CKE, w każdym razie nie ma co się tym na razie przejmować.
Nic nie deklarujesz, przedmioty wyskakują Ci same, bo zostałeś wcześniej poinformowany, co musisz zdać, by się dostać.

Jak masz zapłacone i wpisane wszystkie dane, to czekasz na wyniki matur. Jeszcze się nawchodzisz na swoje konto ]
monroe2
Posty: 22
Rejestracja: 2 cze 2011, o 18:42

Re: rekrutacja

Post autor: monroe2 »

Hej a ja potrzebuję odpowiedzi na temat zdjęcia.
Mam je wgrać dopiero po wpisaniu wyników matur? Bo teraz mam nieaktywną tę zakładkę.

Proszę o odpowiedź )
soraja
Posty: 230
Rejestracja: 10 lip 2010, o 07:04

Re: rekrutacja

Post autor: soraja »

Jeśli jest nieaktywna, to jak byś chciała wgrać zdjęcie?
Patryk3159
Posty: 10
Rejestracja: 3 sie 2010, o 13:00

Re: rekrutacja

Post autor: Patryk3159 »

Mhm dzięki za info tak naprawdę to teraz się dziwię, że jak to już koniec na teraz ?! bo to jest jednak poważna sprawa, a na daną chwilę, nie trzeba już więcej robić

Zatem teraz mam czekać na wyniki, potem resztę podopisywać, tak ?

NP. dziwi mnie też fakt, że nie mogę w danej chwili wypełnić do końca kwestionariusza dotyczącego mnie, ponieważ w rubryce szkoła średnia pytają mnie o numer świadectwa dojrzałośći, a przecież jeszcze go nie mam a żeby przejść do dalszego wypełniania, muszę wypełnić wcześniejsze pola, zatem będę mogł jeszcze uzupełnić te luki po wynikach ?
Awatar użytkownika
OlgaB
Posty: 523
Rejestracja: 1 lip 2010, o 18:31

Re: rekrutacja

Post autor: OlgaB »

na to wygląda
ja mam takie pytanie:W wymaganiach rekrutacyjnych jest napisane ,że wymagają oryginału świadectwa maturalnego lub odpisu od Centralnej Komisji Egzaminacyjnej.Jak mam to załatwić? nie możę być odpis od notariusza lub ze szkoły ? bo Katowice wymagają tylko oryginału a przeniesienie dokumentów z Katowic do Wrocławia nie zajmie 5 minut.
netke
Posty: 181
Rejestracja: 13 maja 2009, o 21:53

Re: rekrutacja

Post autor: netke »

od cke dostajesz 2 świadectwa - oryginał i odpis. notarialnych nie przyjmują.

jak dla mnie wszędzie powinny być przyjmowane tylko oryginały - jak komuś zależy to przejedzie to pół polski, żeby przenieść papiery - poświęca tylko 1 dzień, a to przecież nic w porównaniu do 6 lat studiowania.
bo później okazuje się, że jakieś 20 osób w ogóle nie pojawia się na uczelni (bo złożyło też w inne miejsca i na nie się decydują, nie wyciągając papierów z wro) i zwyczajnie zajebują miejsca osobom, które mogły się dostać w razie ich rezygnacji.
Awatar użytkownika
Wanna
Posty: 341
Rejestracja: 10 sie 2010, o 01:04

Re: rekrutacja

Post autor: Wanna »

netke, ale niektórzy nie mają oryginału świadectwa, bo już coś studiują - tak jak ja. W tej sytuacji jak miałabym dostarczyć oryginał?
soraja
Posty: 230
Rejestracja: 10 lip 2010, o 07:04

Re: rekrutacja

Post autor: soraja »

No to najpierw wyjmujesz papiery z tamtej uczelni, o to właśnie chodziło netke.

Patryk3159 - dalej masz pola do wypełniania wyników matur. Dlatego najpierw chcą numer świadectwa dojrzałości.
Awatar użytkownika
Wanna
Posty: 341
Rejestracja: 10 sie 2010, o 01:04

Re: rekrutacja

Post autor: Wanna »

soraja, ale nie chcę zabierać stamtąd papierów, chcę kontynować tamte studia, jest możliwe w trakcie nauki zabranie świadectwa? Do tej pory wydawało mi się, że dostanę je tylko wtedy, gdy zrezygnuję lub dopiero, gdy skończę ten kierunek.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 50 gości