rekrutacja

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
karla90
Posty: 96
Rejestracja: 9 maja 2009, o 18:05

Re: rekrutacja

Post autor: karla90 »

Wanna, można wyjąć świadectwo, trzeba złożyć podanie do dziekana, czy coś w tym stylu, spytaj dokładnie w dziekanacie. W każdym razie jestem pewna, że coś takiego jest możliwe bo koleżanka wyjmowała, a mimo to nadal studiuje to, co wcześniej.
Rally_driver
Posty: 6
Rejestracja: 14 lis 2009, o 12:30

Re: rekrutacja

Post autor: Rally_driver »

A ja mam pytanko, bo przy dokumentach wymaganych jest napisane właśnie że to ma być świadectwo dojrzałości – oryginał lub odpis (wystawiony przez szkołę lub Centralną Komisję Egzaminacyjną) Czyli jak pójdę do szkoły, to oni mi taki odpis zrobią? Czy na jakiej zasadzie to działa?
Awatar użytkownika
Wanna
Posty: 341
Rejestracja: 10 sie 2010, o 01:04

Re: rekrutacja

Post autor: Wanna »

Rally_driver, tak jak napisała netke - od CKE dostajesz oryginał i kopię świadectwa dojrzałości, jedno z nich musisz złożyć w procesie rekrutacji.

karla90, dzięki za informacje, nie sądziłam, że takie coś jest możliwe. Mam przy sobie odpis świadectwa, więc nie będzie chyba koniecznym zabieranie oryginału z mojej obecnej uczelni. Byłam po prostu ciekawa, jak to wygląda
Rally_driver
Posty: 6
Rejestracja: 14 lis 2009, o 12:30

Re: rekrutacja

Post autor: Rally_driver »

No tylko że ja już studiuję jeden kierunek
a odzyskam ten papier po skończeniu? Albo w wypadku gdy będę rezygnowała z jednego z kierunków?
Awatar użytkownika
Wanna
Posty: 341
Rejestracja: 10 sie 2010, o 01:04

Re: rekrutacja

Post autor: Wanna »

Rally_driver, skoro studiujesz już na jednym kierunku, to ciągle powinnaś mieć kopię lub oryginał świadectwa, prawda? A jeśli będzesz rezygnowała / kończyła obecne studia, to oczywiście dostaniesz z powrotem dokumenty, które złożyłaś I kilka postów wyżej karla90 napisała, że jest możliwe uzyskanie świadectwa z dziekanatu.
Awatar użytkownika
kapitan bomba
Posty: 65
Rejestracja: 21 maja 2011, o 09:04

Re: rekrutacja

Post autor: kapitan bomba »

Ostatnio przeglądając progi punktowe na lekarski z ubiegłego roku natrafiłem na na magiczną liczbę w nawiasie w procentach np. Lublin:177/173(85%)/171/170(80%)/169(82%)/168(83%)/(78%)/ (73%)/ 167( 85%) - która zapewne oznacza liczbę punktów z biologii uzyskanych z matury. Mam takie pytanko do Was. A więc: czy ta liczba to najmniejsza ilość pkt z biologii gwarantująca dostanie się na kierunek lekarski czy może jednak ta liczba oznacza liczbę pkt z biologii uzyskanych przez ostatnią osobę, która dostała się na ten kierunek? Pomóżcie mi odpowiedzieć na te nurtujące mnie pytanie
Awatar użytkownika
Stalowy
Posty: 2447
Rejestracja: 27 lut 2010, o 23:35

Re: rekrutacja

Post autor: Stalowy »

Załóżmy, że masz 167 (85%)

Ta informacja oznacza, że dostali się z tej listy wszyscy, którzy mieli co najmniej 167 punktów i zarazem 85% z biologii.

To znaczy, że jeżeli ktoś miał 167 pkt ale powiedzmy 80% z biologii, to się nie dostał.
Awatar użytkownika
kapitan bomba
Posty: 65
Rejestracja: 21 maja 2011, o 09:04

Re: rekrutacja

Post autor: kapitan bomba »

Aha, czyli jeśli miałbym przypuśćmy 168 pkt ( idąc twoim przykładem), w tym z biologii 84% to bym się nie dostał na kierunek lekarski?
Awatar użytkownika
Stalowy
Posty: 2447
Rejestracja: 27 lut 2010, o 23:35

Re: rekrutacja

Post autor: Stalowy »

W tym wypadku nie. Chociaż musisz pamiętać, że to jest ostatnia OFICJALNA lista. Pod koniec września dzwonią jeszcze do kilku osób, ponieważ zawsze parę miejsc zostaje niezapełnionych.
Awatar użytkownika
OlgaB
Posty: 523
Rejestracja: 1 lip 2010, o 18:31

Re: rekrutacja

Post autor: OlgaB »

Czy Wy też tak długo czekacie/czekaliście na to aż dojdzie opłata rekrutacyjną na konto?wysłałam internetowy przelew 2 czerwca do i nadal nic sie nie zmieniło.w Katowicach już mnie zweryfikowali . sprawdziłam 3 razy numer konta czy aby się nie pomyliłam ,ale wszystko jest ok.Zaczyna mnie to lekko wkurzać
soraja
Posty: 230
Rejestracja: 10 lip 2010, o 07:04

Re: rekrutacja

Post autor: soraja »

Spokojnie, masz jeszcze dużo czasu) Czasem coś im serwer szwankuje, ale naprawiają to dość szybko.
Awatar użytkownika
Wanna
Posty: 341
Rejestracja: 10 sie 2010, o 01:04

Re: rekrutacja

Post autor: Wanna »

OlgaB, czekałam ponad tydzień na zaksięgowanie przelewu. Na stronie rekrutacyjnej w którymś miejscu było napisane, że odnotowanie wpłaty zajmuje do 8 dni.
Awatar użytkownika
Mårran
Posty: 3873
Rejestracja: 8 kwie 2008, o 19:17

Re: rekrutacja

Post autor: Mårran »

kapitan bomba, ze 168 i 80% z bio dostałbyś się spokojnie Warunek obejmuje tylko osoby z minimalną liczbą punktów, w tym wypadku 167. Ze 168 i więcej wchodzą wszyscy. Przecież nie mogą nagle powiedzieć ludziom, którzy dostali się z pierwszej listy z 180%, że jednak ups! się nie dostali
Pani Buka
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 58 gości