Rekrutacja UaM

Porady i opinie o uczelniach kształcące w zakresie biologii. Punktacja przy rekrutacji. Pomoc w dostępie do materiałów do nauki biologii
cahala

Re: Rekrutacja UaM

Post autor: cahala »

ja się właśnie teŻ zastanawiam. chętnie bym na to poszła. a wie ktoś moŻe ile to trwa semestrów?
Tymon

Re: Rekrutacja UaM

Post autor: Tymon »

z tego co pamiętam trzeba wysłać odpowiedz do końca tego miesiąca -/ Szkoda ze właśnie nie podali wiecej informacji na ten temat np ile to trwa. 400 zł to nie taka mała suma W programie Bloku Przedmiotów Pedagogicznych ujęte są (UWAGA:) praktyki pedegogiczne w szkołąch podstawowych i ponadpodstawowych - ten punkt działa na mnie dość raŻąco.
Awatar użytkownika
badger
Posty: 2075
Rejestracja: 27 sty 2007, o 18:59

Re: Rekrutacja UaM

Post autor: badger »

Tymon pisze:Szkoda ze właśnie nie podali wiecej informacji na ten temat np ile to trwa.
zawsze możesz zadzwonić do dziekanatu zapytać
Tymon pisze:praktyki pedegogiczne w szkołąch podstawowych i ponadpodstawowych - ten punkt działa na mnie dość rażąco.
ja siebie też nie widzę w roli nauczyciela i dlatego rezygnuje z kursu
Tymon

Re: Rekrutacja UaM

Post autor: Tymon »

rola nauczyciela to dla mnie ostateczność. i chyba jutro wyśle tą deklaracje z odpowiedziąNIE Kasa w kieszeni a jeśli nie będzie inne wyjścia niŻ nauczycielstwo to zrobie sobie ten kurs pedagogiczny potem
Awatar użytkownika
badger
Posty: 2075
Rejestracja: 27 sty 2007, o 18:59

Re: Rekrutacja UaM

Post autor: badger »

Dib00, i jak z imprezą? kiedy będzie? bo ja już siedzę w Poznaniu i się nudzę trochę
Awatar użytkownika
agatha_89
Posty: 416
Rejestracja: 12 maja 2007, o 15:13

Re: Rekrutacja UaM

Post autor: agatha_89 »

cały czas nie wiem czy na kiernuki typu bilogia, biotechnologia na UAM wymagane jest zadawanie na maturze rozszerzonego angielskiego, cały czas tak twierdzi mój kumpel i zaczynam sie tym martwić, to naparwde prawda? nie czuje sie przekonana.
W informatorze o uczelniach na rok szkolny 2007/2008 też jest to nie jasno napisanewyniki pisemnego egzaminu maturlanego (połowa sumy wyników z obu poziomów) z języka polskiego -waga0,1 i języka obcego nowożytego-waga0,2. Jak mam to rozumieć? Ktoś może mi to wyjaśnić? Musze zdawać rozszerzony ang i nie daj Boże polski rozszerzony?
Awatar użytkownika
badger
Posty: 2075
Rejestracja: 27 sty 2007, o 18:59

Re: Rekrutacja UaM

Post autor: badger »

agatha_89, nie jest wymagane choć oczywiście jak zdasz rozszerzony podniesie to trochę Twoje szanse na dostanie się. Ja zdawałem angielski i polski podstawowy i byłem 104 na liście pierwszej, teraz jestem na ok 50 miejscu.
Awatar użytkownika
agatha_89
Posty: 416
Rejestracja: 12 maja 2007, o 15:13

Re: Rekrutacja UaM

Post autor: agatha_89 »

to jak będe zdawac podstawoty polski i angiselski to jaki bedzie przelicznik? Dużo na tym starce jak będe pisać podstawowy poziom? Dziękuje za odpowiedz badger,
Awatar użytkownika
badger
Posty: 2075
Rejestracja: 27 sty 2007, o 18:59

Re: Rekrutacja UaM

Post autor: badger »

jeśli zdasz polski podstawowy na np 80% to dostaniesz za to 4pkt [(80+0)/2]*0,1 a jeśli zdasz na 80% rozszerzony to dostaniesz 8pkt [(80+80)/2]*0,1. Za dużo to nie poprawia wyniku tym bardziej że trudniej mieć dobry wynik z rozszerzonego niż z podstawy.
Awatar użytkownika
agatha_89
Posty: 416
Rejestracja: 12 maja 2007, o 15:13

Re: Rekrutacja UaM

Post autor: agatha_89 »

badger pisze:8pkt [(80+80)/2]*0,1
a nie bedzie tak w rozszerzonej [(100+80)/2]*0,1

Pozatym mój kumpel który chce zdawac na biotechnologie na UAM cały czas mi ględzi ,że trezba zdawać anglika rozszerzonego,że to jest wymagane, bo tak mu powiedział jakiś jego znjaomy czy ktos kto w tym roku zdawał włąsnie na ten kierunek.
Nie wiem koum mam wierzyć, ale to chyba nie mżliwe by anglik rozszerzony był obowiazkowoy, bo na bilogie na UMA jest ta sama rekrutacji i niby tam tez bym miała zdawaz rozszrzony angielski.

a i jeszcze mi pwoiedział, ten kumpel,ze nie mam sie sugerowac informatorami na ten rok co mam czyli 2007/2008, bo UAM zawsze zmienia zasady rekrutacji później po maturze czy cos takiego, że oni kominuja ?!
Dib00
Posty: 339
Rejestracja: 13 lip 2007, o 14:40

Re: Rekrutacja UaM

Post autor: Dib00 »

badger pisze:Dib00, i jak z imprezą? kiedy będzie? bo ja już siedzę w Poznaniu i się nudzę trochę
Przepraszam, że dopiero teraz odpisuję. Byłam na 2-tygodniowych wakacjach i niedawno wróciłam. Ja w Poznaniu będę na stałe dopiero od 28 września. Myślę, że imprezę będzie można zrobić jakoś w październiku. Obgadamy wszystko w 4 oczy już na uczelni Tylko ciekawe jak się rozpoznamy, w końcu będzie nas tam 160!
Awatar użytkownika
badger
Posty: 2075
Rejestracja: 27 sty 2007, o 18:59

Re: Rekrutacja UaM

Post autor: badger »

To późno przyjeżdżasz. Jeszcze będzie czas żeby omówić jak się rozpoznamy Może zrobimy jakieś spotkanie użytkowników forum na UAM
Dib00
Posty: 339
Rejestracja: 13 lip 2007, o 14:40

Re: Rekrutacja UaM

Post autor: Dib00 »

badger pisze:Może zrobimy jakieś spotkanie użytkowników forum na UAM
Albo będziemy trzymać karteczki z nickami (jak na lotniskach )
A szczerze mówiąc, to całkiem niezły pomysł Możemy się spotkać przy wejściu do gmachu naszego Wydziału 1 października A po pierwszych zajęciach pójść gdzieś na piwko i ustalić termin i miejsce imprezki integracyjnej
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 13 gości