repetytoria do nowej matury

Opinie i pomoc w wyborze odpowiedniej literatury przygotowującej do matury podstawowej i rozszerzonej z biologii. Wykaz książek do nauki biologii
biolchembiolchembiol
Posty: 1
Rejestracja: 7 sie 2014, o 17:19

repetytoria do nowej matury

Post autor: biolchembiolchembiol »

Hej moim dylematem jest wybór repetytorium z biologi i chemii do najbliższej matury na poziomie rozszerzonym . Główny problem stanowią wydawnictwa. Obecnie w szkole pracuje na podręcznikach z operonu ale teraz ma nastąpić zmiana i będziemy posiłkować sie nową erą. Czy ktoś z was może mi doradzić co wybrać? Czy repetytorium z Operony czy z Nowej ery lub Oficyny wydawniczej lub czegoś innego ? Która z książek jest lepiej opracowana i ułatwi przygotowanie ? a także oprócz zbiorów Witowskiego - jakie pomoce w ćwiczeniu zadań ? Dziękuję z góry
Awatar użytkownika
Nitrogenium32
Posty: 1875
Rejestracja: 7 lip 2013, o 13:51

Re: repetytoria do nowej matury

Post autor: Nitrogenium32 »

Ja ostatnio zakupiłem Vademecum maturzysty Ewy Pyłki-Gutowskiej - jestem nim mile zaskoczony i jak najbardziej mogę polecić (ogólnie jest to lubiana pozycja). Mam też stare vademecum z OPERON-u - nie jest złe, ale jest bardziej kolorowe niż Pyłka. Z tego co widziałem, to dobre jest też repetytorium z WSiP-u.

Pomoce w ćwiczeniu zadań? Arkusze! Starsi koledzy radzą robić specjalnie dużo arkuszy, żeby wykształcić sobie umiejętność odpowiadania na pytania, co podobne nie jest wcale takie trudne. Sam w tym roku będę robił arkusze. W szkole mam Nową Erę i kupiłem podręcznik razem z arkuszami maturalnymi (ponad 300 stron). Może coś takiego? Najlepiej jednak ćwiczyć na tym, co jest ogólnie dostępne - przeszłe matury na stronie CKE.
[mad]
Posty: 23
Rejestracja: 23 cze 2014, o 17:50

Re: repetytoria do nowej matury

Post autor: [mad] »

oprócz podręczników można sobie powtarzać materiał z vademecum, to z operonu jest bardzo kolorowe wiec nie każdemu moze sie spodobać. vademecum Pyłki-Gutowskiej tez jest fajnie zrobione, nie tak jaskrawe jak operonu-bo czarno białe, ogolnie dobrze sie czyta. oprócz tego duzo osób poleca zbiór zadań Iwony Żelazny, no i oczywiście arkusze z poprzednich lat.

ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości