Riko

Kiara
Posty: 733
Rejestracja: 7 gru 2006, o 09:09

Riko

Post autor: Kiara »

Hejka.
Wczorajszy dzień był z jednej strony fajny,ponieważ koniec testów a z drugiej dziwny
Już tłumaczę.
Moja mam przyjechała do domu o godz.23.Wyszła na moment na dwór do psa.W chwilę później zaczęła krzyczeć,że na podwórku mamy obcego psa.Już myślałam,że zaczną się gryść.Co się okazało.Był to szczeniak.NIe jesteśmy pewni jak trafił do nas ale mamy wersje wydarzeń.Na podwórku mamy stawek i jest bardzo prawdopodobne,że ktoś go tam wrzucił przez płot.

Brak mi słów.
Riko jest chudy ale bardzo ufny i przyjaźnie nastawiony.Jak to szczeniak

Raczej zostanie z nami niż mielibyśmy oddać go do schroniska.

Czy wy też mieliście taką sytuację?Co wtedy zrobiliście?

Pozdrawiam
Iwus
Posty: 1126
Rejestracja: 30 wrz 2000, o 01:00

Re: Riko

Post autor: Iwus »

mnie jescze nikt psa nie podrzucił ale często widze psy zostawione w lesie przy drodze,niekóre nawet przywiązane.
W tamtym roku ktoś zostawił psa przy drodze w lesie i codziennie go tam spotykałam w tym samym miejscu,ufny psiak czekał az własciciel po niego wróci,nie wrócił i psiak.zdechł
beba
Posty: 401
Rejestracja: 29 gru 2006, o 19:51

Re: Riko

Post autor: beba »

szkoda, ze go nie oddałaś choćby do schroniska
zawsze to lepsze .
Kiara
Posty: 733
Rejestracja: 7 gru 2006, o 09:09

Re: Riko

Post autor: Kiara »

Niestety tak bywa.U nas konie nawet uciekają od właścicieli,a głodne psy chodzą po śmietnikach i sklepach.

Riko zmienił imię na Roki.Wola mojej mamy.

Jeśli zgadzamy się z teorią,że psy porzucone są później wierniejsze to lepiej brać zwierzaki ze schronisk itp.
Awatar użytkownika
Pablo
Posty: 960
Rejestracja: 30 wrz 2006, o 13:10

Re: Riko

Post autor: Pablo »

Kiara pisze:Riko zmienił imię na Roki.
Mój się też nazywa Roki
Kiara
Posty: 733
Rejestracja: 7 gru 2006, o 09:09

Re: Riko

Post autor: Kiara »

Hmn.Ostatnio wiele imion jest popularnych a jeszcze inne się nie nudzą.
Roki będzie wielki.Szkoda:(
Zawsze szczeniaki są takie słodkie i bezbronne.Ale będę mieć przynajmniej drugiego psa obronnego.Mam już owczarka niemieckiego,który ja widać nowego lokatora toleruje.
Niewiem,co z tego wyniknie.
Awatar użytkownika
malwka
Posty: 536
Rejestracja: 30 lip 2006, o 13:16

Re: Riko

Post autor: malwka »

hehe, jeden z moich psów też z rodu Balboa

Myślę, że wszystko się ułoży ON szybko zaczął tolerować małego, bo to szczenię, które łatwo zdominować. (Przygotuj się kiedy Roki będzie miał jakieś 7-8 miesięcy - wtedy maluch będzie próbowałpodbić stanowisko ON-a w stadzie, mogą wystąpić drobne potyczki, ale nie martw się - to normalne. Po jakimś czasie psy same ustalą hierarchie)

życzę powodzenia
Kiara
Posty: 733
Rejestracja: 7 gru 2006, o 09:09

Re: Riko

Post autor: Kiara »

Mam nadzieję,że jednak nie będą takie wojownicze.
Hando ma święto rzecz czyli piłkę i oto się dzisiaj pogryzły.No i o miskę z jedzeniem ale byłam blisko i odrazu dałam nauczkę starszemu.Teraz to oddala się od małego z jedzeniem w pysku.
Awatar użytkownika
malwka
Posty: 536
Rejestracja: 30 lip 2006, o 13:16

Re: Riko

Post autor: malwka »

co do jedzenia może pare prostych rad

-miski stawiaj w pewnej odległości od siebie
-zawsze podawaj starszemu psu pierwszemu


acha, no i przyzwyczajaj szczeniaka do tego, że kiedy je w każdej chwili możesz pogrzebać mu w misce, zabrać ją czy odsunąć. To też wpływa na ustalenie hierarchi
Kiara
Posty: 733
Rejestracja: 7 gru 2006, o 09:09

Re: Riko

Post autor: Kiara »

Właśnie tak robię,ponieważ niechcę żyć bez ręki
Miski były daleko ustawione i dałam starszemu pierwszemu ale mały był szybszy.
Awatar użytkownika
malwka
Posty: 536
Rejestracja: 30 lip 2006, o 13:16

Re: Riko

Post autor: malwka »

hehe, no tak to już jest jak ma się małego szkraba w domu Będzie wesoło. Kurcze, nie da się zapomnieć uczucia, kiedy mały szczeniak wpatruje się w Ciebie jak w obrazek.ech
Kiara
Posty: 733
Rejestracja: 7 gru 2006, o 09:09

Re: Riko

Post autor: Kiara »

To prawda.Ale mały był skrzywdzony i lgnie do osób młodszych niż starszych.Panicznie boi się wody z powodu tego wrzucenia.Prawdopodobnie był wiązany za tylnie nogi i bity sznurem.Bio się smyczy.
Awatar użytkownika
Azadi
Posty: 100
Rejestracja: 2 wrz 2007, o 16:30

Re: Riko

Post autor: Azadi »

to przykre, ale dobrze, ze go przygarnelas . moja kuzynka ostatnio z poznania przygarnela kundelka- cos kolo foksteriera.
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości