Robaczki na ścianie i w łazience

Problemy zoologii w tym anatomii, fizjologii, morfologii, embriologii, cytologii, również zwierząt domowych
lukaszg
Posty: 1
Rejestracja: 11 sty 2009, o 10:46

Robaczki na ścianie i w łazience

Post autor: lukaszg »

Jakiś czas temu zauważyłem nowy gatunek robaczków w domu (wcześniej miałem rybiki w łazience z powodu których jakoś strasznie nie płaczę). Ten nowy gatunek jest o tyle bezczelny, że znalazłem ostatnio jego przedstawiciela w mące (na moje oko to zabłąkał się tam biedaczek a nie przyszedł pasożytować, ale mimo wszystko).
Czy ktoś mógłby pomóc mi rozpoznać co to za paskudztwo?

Lepszej jakości za pomocą mojego aparatu niestety nie uzyskam. Przed zrobieniem zdjęć przydusiłem go troszkę, bo był zbytnio żwawy.

Znaki szczególne:
- potrafi chodzić po ścianach
- jak się go dotknie to odskakuje kawałek (ale nie potrafi latać)
- jest przezroczysty
- występuje właściwie w całym domu
- na zdjęciu standardowa kartka w kratkę - jedna kratka = 5mm.
WojtekB
Posty: 2241
Rejestracja: 31 sie 2007, o 08:17

Re: Robaczki na ścianie i w łazience

Post autor: WojtekB »

Już był podobny problem na forum i nikt nie zdołał określić konkretnego gatunku (jedynie udało się określić rząd - psotniki (Psocoptera). W tym przypadku też za bardzo nie widać co to jest za owad na zdjęciu, jednak ja podejrzewam jednego z dwóch przedstawicieli wyżej wymienionego rzędu:

Kod: Zaznacz cały

dercol.com.pl/index.php?Itemid=10&id=47&option=com_content&task=view
Psotnik zakamarnik (Atropos pulsatorium L.) lub Psotnik kołatek (Liposcelis divinatorius Müller)
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości