Robaki w domu, czyli owady/stawonogi do rozpoznania vol.1

Rozpoznawanie owadów na podstawie zdjęć i opisów. Nie wiesz co to za owad, zrób zdjęcia w dużym przybliżeniu i dodaj je na forum wraz z opisem. Nie pisz: co to za robak!
Uzytkowniczkaa11
Posty: 2
Rejestracja: 6 wrz 2012, o 21:04

Re: "Robaki" w domu, czyli owady i inne stawonogi do rozpoznania

Post autor: Uzytkowniczkaa11 »

Witam Wszystkich użytkowników forum, pisze w pilnej i przerażającej sprawie. W pokoju nade mną na suficie zauważyłam ohydne i przerażające robaki, takie białe pełzały.
Strasznie się wystraszyłam, brzydzę się tego i boję się teraz spać w pokoju, chyba będę musiała spać w kuchni.
Zrobiłam zdjęcia, proszę Was o rozpoznanie tych robaków i napisanie skąd się mogły wziąć oraz jak z nimi walczyć, no i oczywiście czy są niebezpieczne?
Poniżej zdjęcia:

Bardzo Was proszę, napiszcie mi.
Pozdrawiam
Lunette
Posty: 421
Rejestracja: 30 lip 2011, o 19:41

[Link] Wybaczcie, ale nie wiem co to za gąsienica/larwa mola zbożowego?

Post autor: Lunette »

Uzytkowniczkaa11 - na pewno są to larwy jakichś owadów. Po ciemniejszej główce sugeruję, że mogą to być po prostu larwy moli spożywczych.

EDIT: Znalazłam na Biologu temat z podobnymi stworzeniami, możesz poczytać:wybaczcie-ale-nie-wiem-co-to-za-gasieni . vt9427.htm Ja jednak nie obiecuję, że mam rację.
Trzyszcz
Posty: 886
Rejestracja: 2 sie 2011, o 11:33

Re: "Robaki" w domu, czyli owady i inne stawonogi do rozpoznania

Post autor: Trzyszcz »

Niebezpieczne nie sa- ludzi nie jedzą
Musisz przeszukać pokój- znajdź miejsce w którym mają coś do żarcia- resztki, jakieś szmatoubranie stare za meblem zagubione itp.
Hania81
Posty: 1
Rejestracja: 9 wrz 2012, o 13:18

Re: robaczki w domu

Post autor: Hania81 »

Witam, jakimś cudem trafiłam na ten blog dzięki zdjęciu szukampomocy. Rok temu wprowadziłam się do nowo wybudowanego domu i z każdym miesiącem mam coraz więcej tych natarczywych robaczków. Chodzą na parapetach i ścianach pod schodami, w łazienkce gdzie wchodzą w kosmetyczki , kuchni, sypialni - wszędzie. W artykule który został tu podany chwala sobie środek bifen granules. Czy ktoś to stosował? A jak tak to gdzie to wsypywac lub wlewac (wiem ze ma to dwie konsystencje) zeby było jak najbardziej skutecznie. I jeszcze jedno mozna to kupic w POlsce? Robaczki podobno nie są szkodliwe dla człoweka ale zaczynaja mnie doprowadzac do szału! Dziekuje za pomoc.
Uzytkowniczkaa11
Posty: 2
Rejestracja: 6 wrz 2012, o 21:04

Re: "Robaki" w domu, czyli owady i inne stawonogi do rozpoznania

Post autor: Uzytkowniczkaa11 »

Bardzo Wam dziękuje za porady i odpowiedzi.
Niestety ja tego nie wytrzymałam i bałam się tych robaków i postawiłam zlecić to specjalistą od dezynfekcji i zwalczania robaków, szkodników owadów itp.
Przyjechali i chyba pomogli bo od ich wizyty nie widać już tych wstrętnych robaków.
Fakt trochę ta wizyta kosztowała ale chyba było warto.
Frellka
Posty: 1
Rejestracja: 14 wrz 2012, o 16:52

Re: "Robaki" w domu, czyli owady i inne stawonogi do rozpoznania

Post autor: Frellka »

Witam,

Przejrzałam cały wątek i jestem pod wrażeniem wiedzy i pasji radzących. Przy okazji jestem też w potrzebie, więc dołączam się z prośbą o identyfikację moich insektów"

W opakowaniu z czekoladkami znalazłam w lipcu parę sztuk takich osobników. Wszystko wylądowało w śmietniku poza domem i był spokój. Aż do parę dni temu, kiedy z otwartej paczki czekoladek i z szafki w której trzymamy słodycze zaczęły wyłazić. Wszystko wyleciało z domu, ale nie o to chodzi. Wydaje się, że naprawdę lubią czekoladę. Ja też i jako, że nie chcę mieć konkurencji proszę o pomoc.

Ktoś ma pomysł co to może być? Długość 3,5 mm (mierzone), poruszają się dość wolno, nie latają.

Zdjęcie w załączniku. Dziękuję z góry.
Trzyszcz
Posty: 886
Rejestracja: 2 sie 2011, o 11:33

Re: "Robaki" w domu, czyli owady i inne stawonogi do rozpoznania

Post autor: Trzyszcz »

Co jak co, jak dobierają się do czekolady to nie ma żartów!

Wg mnie to jakiś Tenebrionidae.

Ja bym wszystkie możliwe zakamarki wyczyścił (np. za meblami) i nie zostawiał chwilowo nic otwartego- można jedna czekoladke pokruszyć i zrobić pułapkę (przy okazji się sprawdzi czy jeszcze są).
agar
Posty: 2
Rejestracja: 17 wrz 2012, o 11:00

Robaki w kakao?!

Post autor: agar »

Zrobiłam sobie dziś kakao i zanim wzięłam łyka coś mi się nie spodobało. małe brązowe kawałeczki. myślałam, że to nierozpuszczone kakao ale przyjrzałam się i wyglądało dziwnie. Zrobiłam zdjęcie i
Co to za robale?
AnnaWP
Posty: 3453
Rejestracja: 24 wrz 2010, o 12:58

Re: Robaki w kakao?!

Post autor: AnnaWP »

Nie są to przypadkiem mrówki faraonki? Albo te podobne?
Tak to trochę wygląda, ale łatwiej by było, gdybyś wyciągnęła ja z kakao przez zrobieniem zdjęć.
Luk71
Posty: 2
Rejestracja: 18 wrz 2012, o 18:21

Masked hunter

Post autor: Luk71 »

Zobaczyłem tego owada na klatce schodowej w domku jednorodzinnym. Nigdy wcześniej czegoś takiego nie widziałem.
Trudno powiedzieć czy to naturalne maskowanie czy chodził po jakiś trocinach. Długość ok 2cm. Czy ktoś wie co to?
AnnaWP
Posty: 3453
Rejestracja: 24 wrz 2010, o 12:58

Re: Co to za dziwny owad?

Post autor: AnnaWP »

No właśnie, też takie miewam w bloku, zawsze na klatce schodowej, nigdy w mieszkaniu.
Nie jest brudny, taką ma fakturę - miałam je w ręku".
Trzyszcz
Posty: 886
Rejestracja: 2 sie 2011, o 11:33

Re: Co to za dziwny owad?

Post autor: Trzyszcz »

Jakiś pluskwiak wg mnie.
Wygląda ciekawie, ale się nie znam na nich.
Mogłoby któreś z Was mi 1 przynajmniej wysłać(na pw mogę napisać jak)? Opłacę przesyłkę . Przyda mi się, no i specowi pokażę, to się dowiemy co to
Trzyszcz
Posty: 886
Rejestracja: 2 sie 2011, o 11:33

Re: Co to za dziwny owad?

Post autor: Trzyszcz »

Ech już edytować nie mogę.
Czy na pewno nie jest oblepiony, próbowałaś to zeskrobać?
Zablokowany
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 17 gości